Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek a jövőben az...

Szerintetek a jövőben az építőipar menni fog, jövedelmező lesz vagy nem?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szinteken?

De kb. vállalkozóként milliárdos leszel, mezei melósként meg éhen halsz.

2019. jún. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy csinálok egy vállalkozást (brigádot)
2019. jún. 5. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindig is jövedelmező volt.
2019. jún. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Bizonyos építőipari szakmák igen, mások nem. Épületgépészet (megújuló energiák, napelemtől kezdve geotermikus fűtésig minden), villanyszerelés (manapság lassan már a WC kefe is árammal működik), szobafestő (azért a legalja putri lakó is 5-8 évente csak kifesteti a lakását) stb szakmák azért szerintem a jövőben menni fognak és jövedelmezőek is lesznek. Ács, kőműves.. Ez már keményebb dió. Pl (ezt eddig én sem tudtam), vannak konkrétan előregyártott tetőszerkezetek. X részletben odaviszik a tetőt, a daru felteszi, és ennyi. Még ács sem kell. Összerakják egy gyárban a melósok és kb elkészült a tető. Házaknál is már ilyen-olyan előregyártott elemek léteznek. A gipszkartonozást is kb minden hülye kitanulja 1 hét alatt, de ha nagyon hülye 3 hét alatt. Ki hívna kőművest azért hogy válaszfalat építsen amikor teljesen logikus és könnyű az egész? Nem véletlenül foglalkozik ezzel már boldog boldogtalan. Tehát szerintem ha a jövő szó alatt nem 1-2 évet hanem 10-20 évet tekintünk, akkor azért az építőiparon belül is lesznek szakmák amik jövedelmezők lesznek és olyanok is amik kevésbé. Pl nézd meg a bútorasztalos szakmát. Kell egy konyhaszekrény, elmész az IKEA-ba vagy a JYSK-be, aztán 10 fajta közül választasz. Megkapod darabokban, amit a gyárban ki..art a gép, a gyári melós meg becsomagolta. Kapsz hozzá olyan leírást, hogy még egy analfabéta is összerakja. Nem az lesz hogy vakarod a fejed hogy melyik asztalost hívd konyhaszekrényt terveztetni és megcsináltatni. Ez sem így volt 20-30 éve. De azért geotermikus fűtésrendszert nem fogsz az IKEA-ban megvásárolni, ahogy a házi villamosrendszert sem fogod egy 2 oldalas "szerelési útmutató"-val kiépíteni.
2019. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!