Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy pékség vagy egy bolt,...

Egy pékség vagy egy bolt, amely pékárukat is árul, annál mekkora haszonnal dolgoznak kb?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert általában ugyanazt a pékárukat jobbhelyen csak 24 órán át árusítják. Ezalatt kb eladják a 60-65%-a átlagban. Még akkor is megéri ha a 35-40%-a az árunak a szemétbe kerül? Vagy hogyan működik ez? Mikortól nyereséges egy ilyen vállalkozás?

2019. jún. 14. 20:16
 1/8 TR75 ***** válasza:
100%

A pékség kiszámolja, hogy nagyjából mennyi a forgalom, és az alapján gyárt. Ha esetleg marad cucc, akkor attól függően, hogy milyen termék, megszárítják és lehet belőle zsemlemorzsa vagy édes morzsa. A töltelékes viszont mehet a veszedelmes hulladékba.

A boltok általában visszáruként kezelik, a gyártó pékség visszaveszi.

2019. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

"Ha esetleg marad cucc, akkor attól függően, hogy milyen termék, megszárítják és lehet belőle zsemlemorzsa vagy édes morzsa"


Ezt nevezik termékhamisításnak. Száradt, összefogdosott sz.rból nem lehet zsemlemorzsa. Panírmorzsának el tudják adni talán. Egyébként ezt tudjuk ellenőrizni, ph stb.-vel

2019. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TR75 ***** válasza:
77%

Szavakon lovagolni... eh.

Igen, panírmorzsa a hivatalos neve, nehogy a nép azt gondolja, tényleg feltétlenül zsemléből készül XD

2019. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Létezik zsemlemorzsa és létezik panírmorzsa. Nem ugyanaz, csak a hozzá nem értő vásárló gondolja ezt...
2019. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2#-es, látszik hogy életedben sem láttál panírmorzsa "készítést" , azt nem lehet nem száraz pékáruból ledarálni, lereszelni. Teljesen csontszáraznak kell lennie. Összefogdosott: valamivel meg kell fogni, te is megfognád, vannak pékségek, ahol teljesen higiénikusan kezelik az ilyet, és alaposan kezet mosnak mielőtt feldolgozzák.

Azt megmaradt pékáru sem jobban összefogdosott mint amit te megvettél a boltban. Hiszen sosem tudhatod hogy leesett e a földre a raktárban.

2019. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:
86%

A szólovaglást arra értettem, hogy régen simán zsemlemorzsa volt, és nem gondolta azt a nép, hogy akkor csakis és kizárólag zsemléből csinálják.

Szóval a régi zsemlemorzsa a mai panírmorzsa.

2019. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
De láttam, én az vagyok, aki ellenőrzi ezeket a kókler helyeket, ahol ezt megpróbálják megcsinálni ;)
2019. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igaz a forgalom kiszámolását érdemes nyilván elvégzeni és remélhetőleg akkor nap végére már csak minimális 10-15%-os termékveszteséggel számolhatunk. És ezt könnyen fedezheti ha mondjuk sajtos pogiból 3-szor annyit adtam el.
2019. jún. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!