Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen veszélyt rejt magában,...

Milyen veszélyt rejt magában, ha bírósági végrehajtás alatt álló cégnek számlázok?

Figyelt kérdés
Hol tudok ennek utánanézni? Milyen veszélyeket rejthet magában?

2019. jún. 17. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem fizetnek?
2019. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak készpénz, vagy előre utalás!

Ha utólagos fizetést adsz, de elindul a felszámolás, az utolsók közt leszel a hitelezői sorban. Valószínűleg sosem látsz pénzt az átadott áru, vagy az elvégzett szolgáltatás után. Jobban jársz, ha nem kockáztatsz ilyen ügyféllel!

2019. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy cég ellen bírósági végrehajtás van, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy fizetésképtelen.


Az is lehet, hogy nem akar fizetni valakinek, pedig tudna.

Ahol én dolgoztam annak idején, ott is volt ilyen. Az egyik szállító követelését nem akarta elismerni és kifizetni. Aztán pereskedtek, majd a végrehajtó behajtotta. Ettől a cég még működött utána rendesen évekig.


De a veszély adott, amiket előttem leírtak.


"Hol tudok ennek utánanézni"


A cég mérleg és eredménykimutatása tükrözi a cég aktuális helyzetét. Ha ott rosszak a mutatók, az már jelent valamit.


[link]


Feldobja a cég mérlegét és eredménykimutatását is. Ott búvárkodhatsz.

2019. jún. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, itt kereshetsz:

[link]

2019. jún. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hasonló kérdésem lenne, mi a helyzet, ha egy megszűnt állapotban lévő cégnek számlázok?
2019. jún. 19. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!