Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv! 10 évvel ezelőtt A...

Georgo55 kérdése:

Üdv! 10 évvel ezelőtt A vatera aukciós oldal, egy téves értékelés kapcsán, felszámolt 1300ft jutalékot. A tartozásomat átadták egy behajtó cégnek, aki küldözget fenyegető levelet. Nincs bírósági, közjegyzői jogerős, okirat. Meddig zaklathatnak még?

Figyelt kérdés

2017. okt. 17. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Bármeddig, közben nő az éves késedelmi kamattal növelt tőketartozás, meg minden költség hozzá. 1300 forint kiadás is sok a semmire, de kevesebb mintha az végrehajtás esetén 30-40-50 ezer forintra duzzadt volna.


Mivel nem tisztáztad a tartozás kérdését ezért teljesen jogos amit követelnek tőled. Lehet elévülésre játszani és kivárni az éveket, de valójában soha nem fog elévülni. Minden egyes kísérlet ami a behajtásra irányul mindig újraindítja az elévülés kezdetét, tehát soha nem fogják hagyni hogy lejárjon.

2017. okt. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményed,de én is utánajártam néhány helyen,és azt gondolom csak ijesztgetnek,mivel A végrehajtás csak bíróság, közjegyző vagy más hatóság által kiállított jogerős, végrehajtható okirat alapján indulhat, azaz a végrehajtást már megelőzte egy eljárás, ahol a pénztartozást megállapították és határidőt adtak annak megfizetésére.Ez pedig az én esetemben nem történt meg.A kamatokról meg csak annyit hogy egy fillérrel sem lett több a tartozásom 10 év alatt.
2017. okt. 18. 09:25
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
1300 ft? fizesd be és kész.
2017. okt. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Küldesz egy levelet nekik, hogy a tartozást nem ismered el, és egyébként is elévült.
2017. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem fogok befizetni olyan pénzt még akkor sem ha 10ft, addig amig be nem bizonyosodik a jogossága.
2017. okt. 19. 15:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor ezt 10 évvel ezelőtt kellett volna jelezni.

Ha átadta a követeléskezelő cégnek, akkor az az összeg már csak növekedni fog.

2017. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,nem lettem okosabb:(
2017. okt. 20. 11:20
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Ezt 10 éve kellett volna megoldanod. Ha akkor vitatod a díj jogszerűségét akkor le lett volna zárva az ügy, ennek hiányában azt hallgatólagosan is elismered (vagy vizsgálatra került sor és bebizonyosodott hogy jogos követelés). A "nem" is válasz, mindaddig amíg nem nyilatkozol valaki felé hogy azt a díjat te nem tartod jogosnak, nem fizeted ki, kifogásolod a kiszabását, addig te adós leszel a rendszerben (ilyenkor mondják hogy a hallgatás = belegyezés, mert te lapítasz és nem szólsz hogy rossz).


[link]


"Fontos információ:

- Az eladónak a tranzakciót követő 30 napon belüli visszajelzése hiányában a Vatera a tranzakciót sikeresként jelöli meg, a vevő visszajelzésétől függetlenül. Ezt a tranzakciót, mint sikeres adásvételt a Vatera kiszámlázza, amelyről értesítőt is küld. (Bővebben ld.: ÁFF 2. fejezet)"


Tehát ez alapján jogos a követelés, csak neked nem tetszik a kiszabása. Kifizethetted volna az 1300 forintod és lenyeled a békát. Én fizetési meghagyások kiadásával foglalkozok, így bele tudok nézni az ügymenetbe. Elárulom hogy ha elindul a végrehajtási eljárás akkor végrehajtó díjai a tartozáson felül 35-40 ezer forintba kerülnek amit a kötelezett fizet meg. Ebben még nincs benne a tőketartozás 10 éves késedelmi kamata.


Jobb ha csinálsz valamit az üggyel mert 99% hogy teljesen jogos a követelés, és a költségei csak nőnek évről évre.

2017. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát bizony én vitattam a jogosságát a jutalékfizetésnek,hogy nem jött létre az adás-vétel,és hogy véletlen rossz helyre raktam az x-et,de a vatera válaszra sem méltatott.Nagy valószinűséggel a vatera eladta ennek a behajtó cégnek a tartozást,ő meg szertné azt behajtani,csak hát szerintem nem végrehajtható a tartozás addig amig nem történik bizonyitási eljárás.(biróság,közjegyző,stb.)Pusztán egy nem bizonyitottt állitás hogy én tartozom valakinek.Ezt előbb be kéne bizonyitani.

Ha te ilyen jártas vagy ilyen ügyekben, akkor légyszives árúld el hogy miért nem inditották el a végrehajtást 10 év alatt,még egy ajánlott levelet sem voltak képesek küldeni.Sima levél vagy sms érkezett,hogy igy lesz meg úgy lesz ha nem fizetek,sőt volt amikor kevesebbel is beérték volna.

Szóval érdekes a felállás,de mostmár kivárom hogy mi fog történni.

Köszi a véleményed

2017. okt. 21. 11:07
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja,és nem nőtt évröl-évre a tartozás.Azóta is ugyanannyi.Nem furcsa ez egy kicsit.Ha jogos lenne a követelés akkor nem tudom elképzelni hogy nem emelkedne ennyi év után.
2017. okt. 21. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!