Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek milyen webshop...

Szerintetek milyen webshop szegmensben nincs még telitve a piac?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy is feltehetném: ha lenne elegendő tőke, tudás a birtokotokban és elegendő ambíció, akkor milyen jellegű webshopot indítanátok be, amely meg is térül?


A következő hónapokban szeretném az elso vállalkozásom, egy webshop alap gondolatait lefektetni, a tudás, tőke és logisztikai kivitelezés mind pipa. Az egyetlen gondom a termék az az a profil.


Természetesen jó marketinggel lehetne egy 128. Telefon kiegészítős webshoppot is csinálni, de inkább olyan piacra lépnék be, ahol vagy kevés a versenyző vagy egyedi a szemlélet.


Szerintem ugy lehet hosszútávon profitot elérni, ha sokat fektetsz marketingbe vagy ha olyan profilu a shoppod, hogy visszatérő vásárlókat eredményezzen. Ehhez hasonló termékeken gondolkozom, de egyelőre semmi áttörő ötletem nincs arra, amit boltban megvesz az ember, es weben is értékesíteni lehetne sikerrel.


Gondolkoztam külföldi export szezonális cikkek eladásán is, ahol egy alap termék paletta mellett, mindig szezonális ajándék termékeket arulnek, de ebben sem látom az átütő koncepciót.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, ha tehetnétek, ti milyen profilu webshoppot indítanátok?


2019. jún. 25. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon cuki vagy, de, ha lenne ilyen ideát, akkor 0 perc alatt megcsinálnék egy ilyen webshopot.
2019. jún. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Használt boxeetarulnek perverzeknek
2019. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Abból indulj ki, hogy te mihez értesz, vagy mibe tudsz rövid idő alatt beletanulni. Ezután nézd meg azt, hogy milyen webshopok működnek ezen a területen.


Majd szegmentáld a piacot, és nézd meg azt, milyen réspiacnak tudsz árulni. (Pl. ha konyhai eszközöket forgalmazol, megcélozhatod vele csak az időseket, csak a férfiakat, stb. elég hülye példa, de remélem, érted).


Ebben a szegmensben, avagy ezen a réspiacon egyeduralkodó lehetsz, vagy legalábbis kevés versenytársad lesz. Jobban tudod reklámozni, könnyebben tudsz célozni a szűkebb célközönségre.


Hátránya, hogy annyira szűk lehet ez a vásárlóközönség, hogy nincsenek elegen ahhoz, hogy felfuttassák majd eltartsák a vállalkozásodat, vagy nehezen és drágán elérhetőek, stb. Ezért alaposan körül kell járni a dolgot, mielőtt valamelyik mellett döntesz.

2019. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Harmadiknak köszi, elsőnek az 58% mindent elmond, éld ki nyugodtan itt a sikertelenséged te szerencsétlen :D
2019. jún. 26. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos igaza van az első válaszolónak. Ha valaki itt leír neked egy ilyen területet akkor kiszúr magával, mert a saját ötletéről lemond és ingyen átadja neked. Illetve ami itt olvasható az más számára is elérhető. Például leírja valaki, hogy mit árulj, elolvassa 100 ember, abból kettő ért is hozzá, és holnapra már van két új webshop az adott területen, és már bőven telített is.
2019. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha valaki itt leír neked egy ilyen területet akkor kiszúr magával, mert a saját ötletéről lemond és ingyen átadja neked."


Kivéve, ha marketing tanácsadó, mert akkor jól jönnek neki az új ügyfelek. :)

2019. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Feltételezem egy marketing tanácsadó nem úgy dolgozik, hogy itt leírja neki kerek perec, hogy mit áruljon a webáruházában, aztán megkérdezi, hogy fizetne-e egyéb marketingért.

Kereshetett volna a kérdező marketing tanácsadót így is, helyette megkérdezte itt bízva abban, hogy valaki leírja ingyen a tuti bizniszt. Ha lenne is ilyen tuti ötlet azt inkább megvalósítaná az akinek eszébe jutott, vagy legalább pénzt kérne az ötletért, de biztos nem írná le csak úgy.

2019. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"a tudás, tőke és logisztikai kivitelezés mind pipa"---ez esetben minek írod ki a kérdést?


"Az egyetlen gondom a termék az az a profil."---A profit a gond, miért???

Ha nem tudod mi legyen a terméked, akkor nincsen tudás hozzá és a logisztikáját sem tudhatod, innentől kezdve a tőkéd sem biztos, hogy adott hozzá!

Amiket felsoroltál egyik sem PIPA, a de a hiányukat már pipálhatod :)

2019. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Senki nem írt profitot, profilt írtam. :)

A kérdésem úgy tettem fel, hogy hol nem telített a piac? Nem azt írtam hogy valaki konkrét terméket mondjon. Sajnos, ha így értetted elég nagy gondok vannak a szövegértéseddel, bár ez a profitbol ki is derült. A kérdés felfogható úgy is mintha egy közvélemény kutatás lenne, hogy van-e olyan termék, amit ha tehetnétek online vásárolnátok, azonban vagy nem lehet vagy drágábban. Senki nem várt konkrét ötletet. Ezért fogalmaztam piaci szegmensnek.

Fulfillment vagy dropshippment területén köszönöm otthonosan mozgok, a logisztikát így értettem. Nyilván más egy borítéknyi helyet foglaló, és más egy raklapot foglaló termék között a különbség, de logisztikai szempontból ez elenyésző.

Azért köszi, annak a 8/1-2 hsz-nek aki nem fikázni jött

2019. jún. 26. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szegmenst sem fog írni épeszű ember.

Ha leírnám, hogy mittudomén wc és egyéb papírral foglalkozó webáruház kevés van (egyébként nem, van ilyen is bőven) akkor magammal szúrnék ki, mert miért nem csinálom meg én?

Szóval ha nem is konkrét terméket vársz csak egy szegmenst, legyen az mezőgazdaság, műszaki cikk, party kellékek stb már ezt se fogja senki elmondani, mert megcsinálja magának.

Vagy ahogy írta valaki a tanácsadást, azt se végzik ingyen.

Ami még előfordulhatna, hogy nincs időm/kedvem/szaktudásom, csak egy jó ötletem, hogy mit/miket kéne árulni. Akkor se ingyen, hanem százalékért, vagy egyszeri fizetésért megmondanám, hogy figyu szerintem árulj ezt meg azt, konkurencia is alig van.

2019. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!