Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jövőre saját fagyizót nyitni?

Jövőre saját fagyizót nyitni?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy most jöttünk haza olaszból és irtó jó fagyikat ettünk. Eszméletlen nagy mennyiségben is.

Mindig csak a 2 eurós tálkába kértük ami ott a legkisebb, de sokszor volt hogy én meg sem bírtam enni. Szóval törzsvendégek voltunk egy helyen és a fagyizósal beszélgetve adott recepteket és megmutatta hogyan csinálja ő a fagyit, a család szerint finom volt szinte minden íz.


A lényeg az hogy ha szeretnék ilyen fagyit csinálni és eladni a saját fagyizómba milyen engedélyek kellenek ?

Csinálhatom azt mint olaszban hogy nem gombócolom hanem egy spatulával beletömködöm a tégelybe/ tölcsérbe és úgy adom ? (mert álltalában 4-5 dkb egy gombóc nálunk ha jól tudom és szerintem ott simán adtak 2 euróért 15-20 dbg ot vagy még többet is)



2019. júl. 10. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

"Csinálhatom azt mint olaszban hogy nem gombócolom hanem egy spatulával beletömködöm a tégelybe/ tölcsérbe és úgy adom ? (mert álltalában 4-5 dkb egy gombóc nálunk ha jól tudom és szerintem ott simán adtak 2 euróért 15-20 dbg ot vagy még többet is)"


Persze, csinálhatod - csak úgy hamar be is fogsz csődölni vele, sajnos, a magyar viszonyok között :-(


A fagyizó nyitásához szükséges engedélyek a google-ból könnyen kikereshetőek:

[link]

De nem ez lesz a fő problémád, hanem a pénztárgép, üzletberendezés beszerzése (pénz, pénz, pénz!), az adód és a járulékok kifizetése, ha nincs vendéglátós vagy cukrász végzettséged, akkor az alkalmazott fizetése, stb.


Arról nem beszélve, hogy a fagyizó igazából szezonális üzlet - az év többi részében miből fogsz élni?

2019. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a magyar fagyizóközönség meglátja, hogy 700 forint a legolcsóbb lehetőség azon nyomban kereket old és inkább vesz egy 100 forintos jégkrémet a legközelebbi kisTescóban.
2019. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Minden mást is árulj, smoothie, üdítők, gyümisaláta, télen grsztenyepüré, somlói, sütik, mignon. Menni fog.
2019. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

"Vicces" ez a Gyakori:

a kérdező a kérdésére, hogy milyen engedélyek kellenek, csak az első válaszban kapott választ - mégis az van lehúzva 0-ára :-(

Felesleges itt normálisan válaszolni, úgy látom.

2019. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Én is mindig így járok, utolsó: vállalkozásellenes a hangulat.

Csak azt nem értem, ha így állnak hozzá, miért sírnak annyian, hogy itt milyen rossz?

2019. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!