Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/146 A kérdező kommentje:

MERT ŐK AKARNAK KÜLDENI, ÉN MEG FÉLRETESZEM MAJD A 2. SZAKMÁMRA!


Tudsz olvasni?

2013. febr. 19. 16:35
 12/146 tetro ***** válasza:
97%
98ezer forintból 10ezret félre is tudtok tenni, és ketten megéltek belőle? taníts kérlek!
2013. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/146 A kérdező kommentje:

Ha magadtól nem tudsz spórolni, akkor tanuld meg. Rohadt könnyű.

Volt, hogy 51.000 ft-ból megélt egy hónapban...

2013. febr. 19. 16:37
 14/146 anonim ***** válasza:
98%

Ebben az esetben azt mondanám, hogy nem önzőség, de amit összeköltözés után tesztek félre, az legyen közös. Így ő fizeti a te kiadásaid is, és te beszállsz az ő megtakarításába is.


Viszont arra nagyon kíváncsi volnék, hogy tudtok ketten ennyi pénzből megélni? Jó lenne, ha nekünk is menne, tényleg el se tudom képzelni, hogy csináljátok :(

2013. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/146 anonim ***** válasza:
99%

Ha 16:32-kor így megvédted magad, és leugattál mindenkit, akkor minek tetted fel egyáltalán ezt a kérdést?

Ami még szemet szúrt, hogy először azt írod, minimálbérből nem tudtok venni nadrágot, utána pedig nem sokkal azt, hogy havonta félre tud rakni 20 ezer forintot. Most akkor miről beszélsz?! Ő minimálbérből el tudja tartani magát, sőt pluszos a hónap végén. Na de az azért önzőség, hogy még a kaját is egyedül ő fizeti

2013. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/146 A kérdező kommentje:
Pl kedvezmények... Egy bizonyos boltban vásárol tisztítószereket, tisztasági cuccokat, ott 40%-os kedvezménye van.
2013. febr. 19. 16:40
 17/146 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem fair, hogy a párodon (és ha a helyzet úgy hozza, a szülein) élősködj.

Vagy szerinted az úgy jól van, hogy amit a párod megkeres, az közös, amit a szüleidtől kapsz, azt meg majd szépen elrakod magadnak?

Ha összekötitek az életeteket, akkor legyen már benned annyi, hogy te is bedobod a közösbe azt a 30ezret.

2013. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/146 anonim ***** válasza:
100%
igen önzőség, lehet egyedül megélt még minimálbérből de ketten nyomorogni fogtok meglásd!!!!!!!!
2013. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/146 tetro ***** válasza:
89%
azért furcsa ez, mert ennyiből nagyon a rezsi se jön ki. még ha nagyon spóroltok is, szerintem 30-40ezer alatt nincs olyan lakás, aminek kijönne a rezsije. és akkor marad 50ezer ruhára, kajára, közlekedésre... hát, ehhez tényleg tudni kell spórolni
2013. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/146 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy azért kötözködik veled mindenki, mert kiesik a kapanyél a szádból! Azért, mert megírja valaki az őszinte véleményét, nem KÉNE RÖGTÖN ALPÁRI STÍLUSBAN VISSZAÍRNI, CSUPA NAGY BETŰVEL!!!!!! ÚJGAZDAG KIS LIBA
2013. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!