Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki nem akar...

Van itt valaki aki nem akar családot az élete során?

Figyelt kérdés

Miért nem akartok?


Minden ítélkezés nélkül fogom olvasni a kommenteket, csak kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul ki az ilyen gondolat.


2013. márc. 20. 17:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/161 anonim ***** válasza:
72%
9. Ebben igazad van, a legtöbb embernek tényleg azért kell, és ezt tartom a világ legundorítóbb dolgának. Én legalább nem vagyok ilyen álszent.
2013. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/161 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon szerettem volna,vagyis az volt a vagyam,iskola,ferjhezmenes,csaladalapitas.De ez nem igy lett,17 eves koromban beteg lettem,egy autoimmun izombetegseg,majd jött 2 mütet,gyogyszeri kezeles,amibe majd beleörültem,6-7 evig csak a korhazat jartam,neha 3 honapokat voltam bent,nem a betegseg miatt voltam nagyon beteg,hanem a gyogyszerek mellekhatasai miatt,igy sok minden nem sikerült.....a mai napig gyogyszerek,sok rosszullet,gyerekre nem gondolhattam pedig szerettem volna,a testveremnek van 2 öket segitettem.Bocsanat nem a kerdesre valaszoltam,en akartam,de nem lehetett.
2013. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/161 anonim ***** válasza:
80%
Nem szeretnék (egyenlőre 20 évesen így gondolom aztán ki tudja) gyereket, mert nem akarok szülni, nem akarom, hogy megváltozzon a testem, nem akarok felelősséget, ráadásul mániákus aggódógép vagyok, szóval nem tudnám soha igazán elengedni, és túlságosan félnék attól, hogy valami történik vele, vagy hogy valaki bántja, vagy hogy egy rossz világban kell majd élnie.
2013. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/161 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan ezt honnan veszitek, hogy emberek azért akarnak gyereket, hogy öregkorukra legyen ki ápolja. Én a másodikat várom, de ezt itt olvasom először. Nekem ez eszembe se jutott . Több ismerős is Igy van vele, én megértem őket. Mindenki más szerencsére, ha valaki nem érzi, nem kell.
2013. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/161 anonim válasza:
74%

A 7. válaszolónak és mindenkinek, aki nem akar gyereket, mert inkább a barátok és a haverok.


A nővérem ugyanígy gondolkodott. Most 35 éves. Nincs gyereke, csak élettársa. Ő is azt mondta, hogy inkább buli, a barátok. Most nemrég volt baráti (inkább csajos) buliban. Nagyon unta. Mindenki arról beszélt, hogy ki hányszor eteti a kicsit, milyen színűt kakilt, ki, melyik oviba küldi a gyereket. Stb.


A barátok előbb-utóbb elkopnak, ha nem vagytok egyformák.

2013. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/161 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van férjem, nekünk sikerült úgy egymásra találni, hogy egyikünk sem szeretne gyereket. Mi egymásnak vagyunk a család, szeretnénk utazni sokat majd. Én nem szeretem a gyerekeket, sem kedvem, sem türelmem nincs hozzájuk, attól meg egyenesen írtózom, hogy tisztába tegyem, vagy hogy összehányja a lakást. Soha nem vágytam rá, én így érzem jól magam a férjemmel. Egyszerűen nem való nekünk gyerek, csak olyan vállaljon, aki úgy érzi, hogy tényleg szeretne. Nem lenne jó, ha a gyerek érezné, hogy nem akarták őt a szülei.
2013. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/161 anonim ***** válasza:
66%
Haverjaim sem akarnak gyereket..:) Engem az ilyen dumákkal nem lehet rábeszélni, ha te akarsz szülj magadnak 20-at.. én inkább bejárom Európát :)
2013. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/161 anonim ***** válasza:
74%
18.44-es: Amit írsz arról, hogy a barátok eltűnnek, ahogy máshogy alakulnak a dolgok, és megváltozik a fontossági sorrend, az értékek az életben, nagyon igaz. - bocsi, nem a kérdéshez tartozott
2013. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/161 anonim ***** válasza:
77%
A gyerek is eltűnhet..de úgy,hogy rád sem fog nézni. Erre nem kell alapozni.
2013. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/161 anonim ***** válasza:
64%

Az én családom nagyságrendekkel jobb, mint amit magam körül valaha láttam.

Mégsem éreztem benne jól magam sosem.

Mindig teljesen másfajta életkörülményekre vágytam, egy törzsre vagy kommunára például.

Hányingerem van a családi légkörtől.

Az a fiú, aki a családjába hord heti rendszerességgel, ejtve van. Ennél rosszabb időtöltést el se tudok képzelni, mint kötelező együttes vasárnapok.

A saját generációm közösségére éhezem, nincsen szükségem kötelező társaságnak se 1-3 generációval idősebbekre, se 1-gyel fiatalabbakra.

Az az öregeknek való, akik már nem akarnak kapcsolatokat építeni, hanem az életük során összeszedettekkel akarják tölteni az időt.

Én teljes börtönnek érzem ezt.

2013. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!