Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudott! Nem is kis dologban!...

Hazudott! Nem is kis dologban! Most mit tegyek? Választásom se nagyon van.

Figyelt kérdés

Olyan dologban ami ellen semmit nem tudok tenni.


Megbeszéltük a barátnőmmel, hogy ha becsúszik egy gyerek akkor nem tartjuk meg de fogamzásgátlót szed és mindig védekezünk mindenhogy, erre most terhes. Biztosra akartam menni, 6/5 pozitív. Kérdeztem, hogy akkor most mi lesz és azt mondta, hogy nem veteti el DE MEGÍGÉRTE! Én megmondtam neki, hogy nem akarok gyereket vagy ha igen akkor majd valamikor később, mondjuk 10 év múlva. Szó se volt olyanról, hogy megtartjuk. Nem merek gyereket vállalni, félek tőle (most nincs kedvem kifejteni, hogy miért) és ő ezt tudta/tudja nagyon jól. Nem tudok mit tenni vagy lelépek vagy maradok egy olyan kapcsolatban, környezetben ahol hazudtak és egy olyan gyerekkel kell együtt élnem akit nem akartam. Elmondta, hogy nem veteti el és egy kis veszekedés után eljöttem mert nem tudtam kezelni a helyzetet. Azóta hívogat, írogat, hogy milyen bunkó vagyok. Komolyan én vagyok a bunkó mert kijelentettem, hogy nem kell gyerek? Nem én hazudtam hanem ő és ő erőlteti a gyereket is. Nem akarok gyereket elegem van és fizetni se akarok utána. Apaságit a biztonság kedvéért csináltatni fogok de kizártnak tartom, hogy bárkivel is megcsalt volna mert azt észrevettem volna. Nagyon bénán hazudik. Nem volt rossz a kapcsolatunk ezt leszámítva. Mit csináljak?



2013. jún. 26. 22:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/141 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettőtöket megértem: a barátnőd amikor ígérte amit ígért, még nem tudhatta, érzelmileg milyen hatással lesz rá, ha ilyesmi történik. Gondolom most meg már érzelmileg kötődik a születendő gyerekéhez és nem képes elvetetni.

De a te érzéseid is érthetőek, a gyerek közös felelősség, közös döntésnek kellene lennie. Te nem akartad, úgy érezted, mindent megtettél annak érdekében, hogy ez ne következzen be, most pedig az akaratod ellenére apa leszel.

Közhely, de igaz: a gyerek nem tehet semmiről, gondoskodnod kell majd róla, ha máshogy nem is, legalább anyagilag a lehetőségeidhez képest.

A leendő anyukával úgy tűnik, nem egyeznek meg a céljaitok, a jövővel kapcsolatos elképzeléseitek (ez a gyerekkérdés pont elég ehhez), ha úgy érzed, akkor nem kell vele együtt folytatnod.

2013. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/141 anonim ***** válasza:
94%

Fogamzásgátlót szedett és gumit is használtatok, és terhes lett? Ez elég érdekes.


A lebeszélésen kívül mást nem tehetsz.

2013. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/141 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem hazugság, korábban valószínűleg tényleg úgy gondolta, hogy nem tartaná meg a gyereket. Az anyai ösztönök jóval erősebbek mindenféle ígéretnél, amíg az ember lánya nem kerül ilyen szituációba, nem is tudja, milyen nehéz ilyenkor a gyerek ellen dönteni. Szerintem vegyél egy nagy levegőt, higgadj le, beszélgess erről a családtagjaiddal, aztán szép lassan kezd el magad hozzászoktatni az apaság gondolatához. Mert ha velük maradsz, ha nem, apa leszel. Nem olyan nagy tragédia ez, a férfiak nagy többsége megbirkózik vele, sőt élvezik is!
2013. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/141 anonim ***** válasza:
59%
A jelenlegi életkorotok teljesen alkalmas arra, hogy szülők legyetek. Nem tudom, mióta vagytok együtt, de az is simán lehet, hogy egyszerűen csak változott a barátnőd véleménye az idő múlásával. Mondjuk 20 évesen tök komolyan gondolta, hogy nem tartaná meg a gyereket, de eltelt pár év, és fejben-lélekben megért az anyaságra.
2013. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/141 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell itt az ösztönökről mesélni. Tudtommal megcsalásnál sem számít a "vadászösztön". Megállapodtatok valamiben, átvert. Ráadásul gumi + tabletta mellett nem hinném, hogy teherbe tudott volna esni. Ekkora "pech" a világon nincs. Minimum a tablettát nem szedte rendesen.
2013. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/141 anonim ***** válasza:
60%
A mostani tablettáknak már nagyon kicsi a hormontartalma. Elég, ha volt egy kis hasmenése ahhoz, hogy abban a hónapban már ne védjenek rendesen.
2013. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/141 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sem fér a fejembe, hogy ha tablettával is és gumival is védekeztetek, hogy csúszhatott be a baba?
2013. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/141 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit csináljak mert eddig minden jó volt vele de jött ezzel a terhességgel és szinte az ellenkezője lett. Egyszer kétszer nem használtunk gumit de azt mondta, hogy bevette a tablettát. Jó tudom, hogy az a biztos ha nem csinálunk semmit de azt hittem, hogy már megbeszéltünk (hozzáteszem nem csak az elején).

Bárhogy próbálok nem tudok megnyugodni, hozzászokni meg főleg nem. Belőle biztos jó anya lenne de belőlem borzalmas apa és ez nem lenne jó főleg így. Nemsokára 3 éve leszünk együtt.

2013. jún. 26. 22:51
 19/141 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd ott a csajt gondolkodás nélkül, de a gyereket támogasd és néha látogasd is. Még az is lehet, hogy idővel kötődni fogsz hozzá.
2013. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/141 A kérdező kommentje:
Közöd? Te se vagy jobb.
2013. jún. 26. 22:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!