Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A "nagyi" vagy "mama" megnevez...

A "nagyi" vagy "mama" megnevezést használjátok/használtátok a nagymamátokra? Írjátok le azt is, hová valósiak vagytok.

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, van-e földrajzi összefüggés a megnevezést illetően. Budapesten a "nagyi" és "nagymama" gyakoribb, Szegeden viszont a "mama". Kíváncsi vagyok az ország különböző részeiben melyik a népszerűbb.


Annak is örülnék, ha leírnátok, hogy tősgyökeresek vagytok-e, akárhol is éltek (csak nagy vonalakban, azaz a szülők is a megyéből valóak-e). Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 8. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
58%
Szabolcs megyei vagyok,mamám volt nekem is, és a gyerekeim is így hívják a saját nagyszüleiket.
2016. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
62%
Vas megyei (Szombathely, Sárvár, Szentgotthárd) vagyok és én az egyik nagymamámat mamának, a másikat maminak hívom.
2016. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
58%
Bács megyei vagyok. Anyám dunántúli sváb volt, az ő anyját mutternak hívtuk. Apám zalai, az ő anyukáját nem ismertem. Az unokáim közül van aki mamának, maminak, vagy nagyinak hív.
2016. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk mindig csak mama, nagyinak vagy nagymamának sosem hívtuk. Ami a földrajzi elhelyezést illeti, a nagymamám Veszprémben született és nőtt fel, viszont házasságkötés után Fejérbe költöztek, és anyukám meg én is ott nőttünk fel. Most már én Budapestre költöztem, de ez szerintem nem változtat a dolgon. A másik mamámat nem ismertem annyira, de őt is mamának hívtuk a családban. Az ő családjuk Hajdú-Bihar megyei eredetileg, apukám még ott nőtt fel.


31/F

2016. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Mamika :) az összes unokája így hívta. (Másik nagyanyámat sajnos nem ismerhettem). Az én gyerekeim az édesanyámat Maminál hívják. Zala.
2016. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
56%
Borsodi vagyok. Az egyiket nagyinak hívom, a másikat maminak (ez utóbbit másoktól ritkán hallom).
2016. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
58%
Győr környéki: a 3 hónapos unokámnak azt mondom: gyere a mamához. :)
2016. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
73%

Nagyi/ Nagymama - mindannyian Budapestről

Én a "mama" szóról sokáig egyértelműen csak az édesanyára asszociáltam - volt is belőle félreértés, többször is.

2016. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
54%
Budapesten szulettem, anyukam is, apukam Pest megyeben egy faluban. Az en nagyszuleim Mama es Papa, a gyerekeime Mami es Papi. Ferjem csaladja debreceni, ott is Mama - Papa.
2016. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
59%
Mama, Budapest.
2016. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!