Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A "nagyi" vagy "mama" megnevez...

A "nagyi" vagy "mama" megnevezést használjátok/használtátok a nagymamátokra? Írjátok le azt is, hová valósiak vagytok.

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, van-e földrajzi összefüggés a megnevezést illetően. Budapesten a "nagyi" és "nagymama" gyakoribb, Szegeden viszont a "mama". Kíváncsi vagyok az ország különböző részeiben melyik a népszerűbb.


Annak is örülnék, ha leírnátok, hogy tősgyökeresek vagytok-e, akárhol is éltek (csak nagy vonalakban, azaz a szülők is a megyéből valóak-e). Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 8. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
40%
én szakcsi vagyok, nyanyának hívjuk az öreg lókötőt. :)
2016. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
40%
Van egy ismerősöm, akik boszinak. Komolyan.
2016. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim válasza:
57%
Nállunk inkább mamázik mindenki. Szentes, Csongrád megye :D
2016. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
65%

Mindkettőt mamának hívjuk (anyai: mama, apai: Rozi mama).

Én tősgyökeres kőbányai vagyok, anyu budapesti, apu pedig egy Cegléd melletti faluból származik.

2017. ápr. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim válasza:
79%
Szegedi vagyok, az előtem lévő 5 (biztosan, de lehet több is) generáció (felmenőm) Pesti/Budapesti.Mi a nagyit használjuk, de én is azt vettem észre hogy aki tőzsgyökeres Szegedi az a mamát használja.
2017. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!