Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A "nagyi" vagy "mama" megnevez...

A "nagyi" vagy "mama" megnevezést használjátok/használtátok a nagymamátokra? Írjátok le azt is, hová valósiak vagytok.

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, van-e földrajzi összefüggés a megnevezést illetően. Budapesten a "nagyi" és "nagymama" gyakoribb, Szegeden viszont a "mama". Kíváncsi vagyok az ország különböző részeiben melyik a népszerűbb.


Annak is örülnék, ha leírnátok, hogy tősgyökeresek vagytok-e, akárhol is éltek (csak nagy vonalakban, azaz a szülők is a megyéből valóak-e). Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 8. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
55%
Mama,Bács-Kiskun déli része
2016. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
55%
Mama (Komárom)
2016. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
55%
#22 vagyok, másik mamámat meg maminak hívom.
2016. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
55%

Mama.

Budapest

2016. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
68%
Tenyleg erdekel, h ebben mit lehet lepontozni. Jon a kérdés, h hol laksz, hogy hivod a nagyszuleidet. Jonnek ra sorban a teljesen normalis válaszok, es mindet lepontozza valaki. Tudom en, h nem szamit a pontozás, de erdekelne, mi van mögötte! (Ha most engem lepontoztok, az tok jogos, ez nagyon off. Bar feljebb irtam normalis valaszt is :) )
2016. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
68%
Nagyi, keresztnévvel: Éva nagyi, Zsuzsi nagyi. Budapesti vagyok, szüleim Budapesten és Egerben születtek. A gyerekeim is nagyinak szólítják anyukámat és anyósomat. Nálunk a mama szót kis korukban használták a gyerekek, az anyjukra, aztán ahogy oviba mentek, anya lett belőle :)
2016. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
55%

Az egyik nagymamám a nagymama, a másik a mama. Pécsiek vagyunk. Ja, és pont azt a nagymamámat hívjuk mamának, aki amúgy Budapestről költözött ide fiatalkorában :D Amúgy a család többi tagja (a többi három nagyszülő) mind Pécsen is született.

De amúgy öcsém kiskorában mindkettő nagymamát következetesen nagyinak hívta :)


A gyerekeimnek anyukám a mami, anyósom a mama. Ők egyiket sem hívják nagymamának vagy nagyinak.

2016. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
58%

Apukám anyukája Mama volt, anyukámé Nagymama.


Budapesti vagyok.

2016. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
58%

Mami, Nagymami, ha a családban beszélünk róla.

Mami, ha neki mondom.


Budapest

2016. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
52%
Nekem és férjemnek is mindkét nagymamája mama volt vezetéknévvel, gyerekeim az egyik nagymamájukat mamának, a másikat nagyinak szólítják (nagyi saját kérésére). Vajdaságiak vagyunk.
2016. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!