Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A "nagyi" vagy "mama" megnevez...

A "nagyi" vagy "mama" megnevezést használjátok/használtátok a nagymamátokra? Írjátok le azt is, hová valósiak vagytok.

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, van-e földrajzi összefüggés a megnevezést illetően. Budapesten a "nagyi" és "nagymama" gyakoribb, Szegeden viszont a "mama". Kíváncsi vagyok az ország különböző részeiben melyik a népszerűbb.


Annak is örülnék, ha leírnátok, hogy tősgyökeresek vagytok-e, akárhol is éltek (csak nagy vonalakban, azaz a szülők is a megyéből valóak-e). Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 8. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
62%
Mi a nem hasznos ezeken a válaszokon????
2016. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
73%

A nagyszulo a Nagyi

Engem Mamanak szolitanak a gyermekeim

Budapest

2016. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
58%
Mama, jászság. Férjem csongrád megyei, ott is mama.
2016. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
58%
Budapesti vagyok, a felmenőim az ország két végéből származnak, mamának hívtam a nagyanyáimat, a nagyit sosem használtam.
2016. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
48%

Mama és amúgy magázni kell (csodálkozva hallottam gyerekkoromban, hogy van aki tegezi a nagymamáját).

Szüleim Szabolcs megyeiek.

2016. szept. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
54%

Már rég nem élnek, de mamának szólítottam őket (Zala és Vas megye, én Zalában nőttem fel).


Most már van saját gyerekem, anno a szüleimet megkérdeztem, hogy milyen megszólítást szeretnének tőle. Anyukám először Nagyit mondott. Aztán egy idő múlva közölte, hogy egyszerűen nem tud megbarátkozni vele, legyen mégis Mama-Papa a megszólítás. Így ez maradt.

Mi már Budapesten élünk, ők Zalában.

2016. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is mama, Budapest melletti város. Párom Budapesti ott viszont nagyi, a mama pedig az anyuka.
2016. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
50%

Borsodiak vagyunk mindannyian. Az apai nagyszüleimet saját kérésükre Nagymamának és Nagyapának szólítottuk, az anyaiakat pedig kicsiként Maminak és Papinak, nagyobbként pedig Mamának és Papónak.

Párom pedig Maminak és Papának az anyai nagyszüleit, Mamikának pedig az apait, itt a Nagypapáról nincs infó.

2016. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
54%
Én a mamát, előtte keresztnévvel, pl. Kati mama. Budapesti vagyok, itt is születtem.
2016. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Ezek szerint országszerte a mama/mami az egyértelmű győztes.


Elszórva a becézés nélküli "nagymama" is előfordul, de a "nagyi" a válaszok alapján szinte csak Budapesten (6 válasz), továbbá Borsodról, Vajdaságról és Bácsról kapott még fél-fél szavazatot.


Érdekes, hogy még Budapesten is szoros az állás, ha jól számoltam 7-6 a mama javára, eddig úgy éreztem, hogy itt a nagyi jóval népszerűbb.

2016. szept. 9. 10:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!