Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
93%
Ne adjatok kölcsön.
febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
#1 Mivel jó a viszony és mindenki igyekszik jó család lenni, ezért ez elég hülyén jönne ki.
febr. 9. 19:04
 3/79 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk alapjáraton is rosszabb náluk az anyagi helyzet,anyáéktól több mindent kaptunk DE én azokat se kértem/akartam elfogadni. Nekem ne adjon senki semmit,mi biztosítjuk. Volt amit nem is engedtem. Mi ebből nem csinálunk problémát,feszélyezést,fel se vesszük. Nem is értem. Megvan az életük,ez nem az ő dolguk.
febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:
Ráadásul a kölcsönadás egy dolog, de azt nyilván nem akarom, hogy mondjuk apósom azért ne szedje a gyógyszerét, mert nincs rá pénzük, ilyenkor bevásárolunk nekik is vagy megvesszük az új telót/megjavíttatjuk mi a tönkre ment telefont. (Az ajándék szülinapra pl. )
febr. 9. 19:06
 5/79 anonim ***** válasza:
87%
No de ez most két dolog itt kérdező. A kölcsönadás zavar vagy pedig az,hogy ők nem tolnak oda bútorokra pénzt? Mert a kettő teljesen független. Nagyon sok család van,ahol az egyik családrész anyagilag nem úgy áll és ők bizony se esküvőbe,semmibe nem tudnak beszállni. Ha a kölcsön azt a férjeddel nektek kell mérlegelni.
febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:
#3 Ők minden unokának ugyanazt adják.
febr. 9. 19:11
 7/79 Derjaderja ***** válasza:
61%

Szerintem ezzel nem lehet mit tenni.

A férjed támogatja a szüleit, ez nem tilthatod meg, főleg hogy nemsokára gondolom ő lesz a családfenntartó.

A szüleidnek joguk van az unokájuknak ajándékozni.

Nem az ajándékokból lesz anyósnak telefonja.

Gondolj arra, hogy sokan egy fillért nem kapnak sehonnan,mégis segítik a szülőket.

Mondanám, hogy ne adjátok kölcsön, de ez egyszerűen nem olyasmi amibe beleszólhatsz.

Javasolhatod amúgy, hogy legyetek külön kasszát, az megoldaná a gondot.

febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
69%
Tehat majdnem 200 millios ingatlanjaik vannak, de azert ti adjatok penzt nekik minden honapban. Raadasul babat vartok. Na elmehetnek a picsaba. Azt viszont nem ertem, miert vennenek meg 2-3 hazat az eladott arabol? Inkabb osszak be maguknak az eladasbol szerzett penzt, meg mondjuk fizessek vissza a KOLCSONKERT penzt.
febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
85%

190 milliós összértékű ingatlan mellett segítséget kapnak? Eszembe nem jutna.

Nem, ők nem a létminimumon élnek, hanem a vagyon tartogatása mellett rajtatok élősködnek.

Eladhatnák az ingatlant, vehetnének több kisebb lakást befektetésre, amiket kiadnak, és a befolyt bérleti díjakból máris van fix jövedelem.

febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:

#5 Az zavar, hogy mi adunk nagy értékű (értsd 100-150 ezer forintos) ajándékokat a férjem szüleinek, mert a férjemnek bűntudata van, hogy sokkal jobban élünk.


Vagy mondjuk most kölcsönadtunk 2 millió forintot ami amúgy pont annyi, amit a baba kapott devizában a szüleimtől, hogy fektessük be neki. Amit most ugye nem tettünk meg, hanem azt mondtuk, hogy akkor az a 2 millió, ami az egyik számlánkon van, az amúgy a gyereké és szó szerint azt a pénzt adtuk kölcsön a férjem szüleinek, amit a szüleim utaltak át nekem.


Így most nem tudjuk 10%-os kamatra berakni ezt a pénzt, hanem 7% és amikor felvetettem, hogy esetleg azért papírt írjunk róla, hogyha egy éven belül nem adják meg, akkor elkezd kamatozni, akkor én voltam a gonosz meny, meg amúgyis meg fogják adni. És nem értik, hogy nekem az, hogy ezt a pénzt nekik adtam és nem befektettek, kb. 300.000 forintomba kerül és én annyira próbálkoztam, hogy ne a gonosz meny legyek, de egyszerűen olyan, mintha nem menne.

febr. 9. 19:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!