Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, most olvastam, hogy ezt már megírtad.


Nem igazán értem, hogy aki rendszeres kölcsönkér gázszámla befizetéséhez vagy bármi máshoz, az hogy hogyan kezdett bele egy több milliós napelemes beruházásba, ami 15-20 év alatt térül majd meg, meg azt sem, hogy miért nem látják be, hogy érdemes lenne a 160 milliós ház helyett valami szerényebb lakhatási megoldás, ha annak a vásárlása óta ilyen drasztikusan megváltoztak a jövedelmi viszonyaik.


Erre nem mondanám, hogy önhibájukból kerültek olyan helyzetbe, hogy támogatni kell őket anyagilag, vagy kölcsönadni nekik olyan áron, hogy több százezer forintot elbukjatok.

febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de gyeddel nem eltartanak, nehogymár sz.rul érezd magad...b.szki én is gyeden vagyok de ha valaki így állna hozzám agyf.szt kapnék. Ez nekem egy újabb aldozat ha úgy vesszük amit a gyerekvállás miatt tettem. Szépen elélnék a havi kb 750es fizumból, de a gyerek miatt sokkal kevesebbet kapok. De ezt mi vállaltuk a férjemmel, és szivesen csinálom az egész babázós dolgot, de sok más mellett a jó keresetröl is lemondtam..én hoztam aldozatot. Mielott lehurrog valaki a gyerekért nyilván megtettem, és nem bánom egyáltalán. Bocs de ez kikívankozott. Én ebben a helyzetben sem hunyaszkodnék meg és adnam oda azt a pénzt amiért az en szüleim gürcöltek.
febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 Derjaderja ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy, amíg a másik dolgozik a pénzért, amiből fűti a szobát, hogy ne fagyj meg a gyerekeddel, addig ő tart el.

Nem venném annak a szemére, hogy mire költi a pénzét, akinek a szívességéből eszem.

Majd ha visszamegy az asszony dolgozni, akkor lehet véleményezni a költségvetést.

febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
100%
63# Te miről beszélsz? Komolyan néha nézek a válaszaidon,bocsi. Vannak nők,akik bizony annyi fizetéssel rendelkeznek,mint maga a gyed havonta! Abból fűtik a szobát. Nem teljesen értelek. Ha nálad te ugyanannyit kapsz,mint a férjed,oké,de ez nem mindenhol van így,sőt. Milyen szívességből. :D Nálatok oltári gondok lehetnek otthon,már bocsánat,ha így éltek egymás mellett a férjeddel.
febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 Derjaderja ***** válasza:
0%

Nekem nincs férjem, de ez részletkérdés.


Én azt gondolom erről a kérdésről, hogy nem ér a kettős mérce.


Vagy közös költségvetésből dolgoznak, és akkor a szülők bajba jutás közös ügy és el kell fogadni, hogy közös pénzből kisegítik őket (az egy más kérdés, hogy hosszútávon át kell gondolni a ház-dolgot, meg hogy a szülők nem demensek-e vagy ilyesmi illetve a másik szülőket meg lehet kérni, hogy gyűjtsenek maguk az unokanak).


A másik felfogás, hogy mindenkinek saját pénze van. Ez a nő nem 200 ezret kap, hisz fele annyit keres mint a vezető férje. Az életszívonal sem valószínű hogy olyan, mint ahol 400 ezer a havi családi bevétel. Tetszik nem tetszik, a gyed alatt a férje fogja a pénz oroszlánlészét keresni. Ha akkor egy család, akkor legyenek akkor is, amikor ki kell adni az idős szülőknek.


Ha a nő maga keresne egy olyan összeget, amiből kifizeti a megélhetését, a számlák és a gyerek költségeinek a felét, akkor meg legyenek külön kasszát (ezt írtam is, hogy tegye meg ha visszament dolgozni).


Mások a gyerekellátás mellett még az idős és nincstelen szülőt is pelenkázó vagy fizetik neki az ápolási otthont. Itt legalább lesz miből fizetni.


A napelembe azért mehettek vele, hogy kevesebb legyen a rezsi. Ebben a helyzetben nincs más választás mint segíteni. Utána lehet gondolkozni meg beszélni velük, de nem gondolom hogy ezt abból az apropóból kellene megtenni, hogy hogy merte a saját fiúk kisegíteni őket a bajban. Melyikünk nem tenné ugyanezt ha a szülei kérnék?

febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
100%

Igen,de te ezt írtad: "Teljesen mindegy, amíg a másik dolgozik a pénzért, amiből fűti a szobát, hogy ne fagyj meg a gyerekeddel, addig ő tart el."


De én erre reagáltam,nem a kérdező témájára. Mi az a fizetés neked akkor,amiért már pénzért dolgozol?Nettó 800 havonta? Értem amit mondasz,de totál máshogy fejezted ki magad. Kvázi a nőket eltartják a GYED alatt és társai,szívességből eszel meg ilyen marhaságok. Milyen szívességből eszel,hogy jön ez a kölcsönadáshoz meg ilyenek. Nem értem az összefüggést akkor sem. Attól még,hogy a nőnek kevesebb a bevétele,DE VAN!,attól még ugyanúgy házasságban élnek,amiben meg kellene beszélni az anyagi témát is. Ugyanúgy van beleszólása ezekbe,ne vicceljünk már.

febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
100%
65 de a nő a közös babaért aldozza be a fizetését, úgyhogy ha nem is kell megkösszönni , de talán tisztelni kellene annyira hogy nem degradálják le.
febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 Derjaderja ***** válasza:
0%

67. Mert ezt akarják. A férfiak többsége azért nem sírna nagyon, ha nem kellene másokra költeni a saját pénzét és gyerekvisítást hallgatni munka után.

Tudom, pont az ittlévők kivételek

febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 Derjaderja ***** válasza:
0%

66. Nem az abszolút számon múlik, hanem hogy a másik állja-e a részed.

Ha mindketten 200 ezret kerestek és ebből éltek, akkor az is más.

Ha keresett vki akármennyit, de a gyed alatt megél 200 ezerből és kifizeti a rezsi felét, a gyerekköltségek felét,a saját minden tárgyát, q programköltségek felét, a felújítási munkám felét, akkor oké.


De azért a legtöbb helyen nem ez van, hanem akik addig nagyobb lábon éltek, azok egy kicsit lehet hogy visszavesznek, de a férj akkor is a költségek többségét fizeti.


Nincs ezzel baj, de én őszintén nem tudom elképzelni, hogy jól sülhet el ilyen helyzetben számonkérni a fickót. Vezető valahol, gondolom akkor nem egy papírkutya, biztos hogy ő is nagyon ideges a szülők sztorija miatt. Itt azért nem arról van szó hogy egy ingyenélő fickó elherdálja az anyósa pénzét.


Én azt elfogadom ha azt mondod, hogy hülyén fogalmaztam, biztos így van.

febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
51%

68.

Oké, de a nők körénőttek a puncinak és ezért sajnos be kell vállalniuk.

Persze téged ezzel nem lehet megfogni, de férfiak milliói így jártak. :D

febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!