Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
94%

17, simán.

Ha nem egyezik a pár pénügyi szemlélete, az hosszú távon megmérgezi a kapcsolatot.

Kérdező!

Anyádék tudnak róla, hogy hova vándorol a pénzük?

Nem ártana elkottyintani, ha már te nem tudsz kiállni magatokért (magadért és a gyerekért).

Ha én ezt mint szülő megtudnám, elzárnám a pénzcsapot. Onnantól max. olyan tárgyi ajándék, amit nem lehet továbbadni és kp nuku. Gyűjtögetnék én az unokának, de nem fizetném a nászék telefonját.

febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
81%
Nem jó a viszony. Akkor meg tudnátok beszélni, érzések és szükségletek mentén, nem kellene hozzá idegen emberek válasza, akik egyáltalán nem ismernek. Sajnálom, hogy így kell élned.
febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

#21 Egy-két dologról tudnak, de nem mindenről. Anyum szerint ez az én döntésem, náluk is hasonló felállás volt, ő azt mondta, hogy lehet nem így csinálná újra, de akkor épp ez tűnt a legjobb megoldásnak.


Most ez az első ilyen nagy kölcsön és nem lesz rendszeres és visszakapjuk.


Ami jobban zavar, hogy anyósomék viszont nem tudják, hogy anyumék ennyit adnak, mert a férjem nem mondja nekik. Én meg fogalmam sincs hogyan tudnám felhozni úgy, hogy ne csak rontsak a helyzeten.


Ráadásul anyósom ha valaki jobban él, mint ő, akkor nem azt látja, hogy a másik mennyivel többet dolgozik, mint ő, hanem, hogy nem ad neki, hanem értelmetlen dolgokra költi. (Ráadásul több ismerősének a lánya nagyon támogatja a barátnőit, amerikai utazás, évi 3-4 belföldi wellness és társai, így ez az etalon neki valahol, még akkor is, ha nem mondja ki). Mi viszont nem ezt hozzuk családilag, hanem gyűjtögetünk eü-re (szerinte a magánkórházi szülésem helyett mehettünk volna nyaralni) meg oktatásra, a gyerekek taníttatására (dehát az ő gyerekei is szereztek diplomát pedig nem jártak külön tanárhoz, meg a jogsit is maguknak finanszírozták).

febr. 9. 20:33
 24/79 anonim ***** válasza:
43%
Nek teljesen hasonló helyzet, de engem is zavarna, ha ennyire támogatni akarná a szüleit. Nekem egyszerűen az a normális, ha a szülő támogatja a gyereket, meg lehet kövezni emiatt. Nekem az is szemöldökfelhúzós, hogy párom havonta ad egy tizest az anyjának, mert tartozik neki 300valamennyivel, amit nem is értek, hogy mi az, hogy a gyerek tartozik a szülőnek, de oké, nem szóltam emiatt, párom pénze. Mindenesetre az én szüleim sosem kérnének tőlem pénzt, pláne, hogy jobban is élnek, de anyós nyugdíja sem hiszem, hogy sokkal kevesebb, mint párom fizetése, szóval nem az éhenhalástól menti meg az a havi tízezer.
febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon kíváncsi leszek visszakapjatok e a 2 milkat. Amúgy miért nemmondtátok anyóséknak hphy ezt a penzt anyatoktol kapta a gyerek? Vagy van képe az unokajatol is elvenni? En atgondolnam a kozoskodest, nehogy még sz.rabb helyzetben legyél.
febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
94%
Ez így elég durva. Mondd meg a szüleidnek hogy csak tárgyi ajándékot vagy lekötött betétet szeretnél elfogadni mert elszivárog az ajándékuk anyósék felé. Szerintem ez normális viselkedés. A férjed támogassa a szüleit, de ne a gyereketek ajándékaiból. Ezt vele is megbeszélném, hogy semmi bajod a szüleivel de anyagilag nem viselkednek felelősen és érdemes volna egy tervet kidolgozni velük együtt hogy ne hónapról hónapra éljenek. Ha veletek bármi történik akkor ők éhen halnak?
febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
86%
Hát ezt rossz olvasni! Mit csináltak két millióból? És miből fogják visszaadni? "Mindenki jó viszonyt akar" - Hát ők biztos, ha lejmolnak, tarhálnak pofátlanul! Jól beválasztottál te ebbe a férfibe! A közös pénzetekből (nem az övé, közös!) tartjátok el a vagyonos, életképes szüleit, és még ki is taníttattad a támogatásoddal. Mikor jössz te? Kell neked ez a férfi? Azt ugye tudod, hogy az örökség kizárólag az övé lesz, nem a tied?
febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 A kérdező kommentje:
#27 Napelem. A szerencsétlen pályázaton bukják az eddig beleölt pénzt, ha nem fizetnek. Így meg lesz napelemük és talán nem 120.000 lesz a téli fűtésük.
febr. 9. 20:56
 29/79 anonim ***** válasza:
100%
Férjedről,viszonyotokról nem sokat írtál.
febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:

#29 Nincs sok minden amit írhatnék. Tudja, hogy idegesít amit a szülei csinálnak, de nem érzi úgy, hogy jobban tudja, mint ők, így nem akar beleszólni. Néha idegesíti, hogy a szüleim ennyit adnak.


Amúgy 12 éve legjobb barátok voltunk 8 éve vagyunk együtt. Most a gyerek születésével bele kellett rázódnunk és voltak elég nagy veszekedéseink, de szerintem kezd megint teljesen rendben lenni a kapcsolatunk.

febr. 9. 21:06
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!