Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
21%
A te kontódra még jó, hogy nem akar beleszólni. Az ugye megvan, hogy a kedves férjed a szüleit szereti, téged meg tudomásul vesz, mert illett megnősülnie?
febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
87%

Anyósodék nem csórók, hanem rosszul gazdálkodnak? A lakásuk ki van adva?

Adják el a házat, vegyenek egy lakást, az olcsóbban fenntartható, a többit meg fektessék be.

Miért nincs bevételük? Idősek, betegek? Vagy lusták?


Mondjuk szerintem az is túlzás, ahogy a szüleid öntik belétek a pénzt. Én tutti nem fogadnám el.

febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
21%
Mért ne fogadhatnák el a kérdezőék, nem a foguktól vonják meg a falatot a szülei! Abból adnak, amijük van.
febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 A kérdező kommentje:

#31 Szerintem - bár nyilván nehéz megítélni, ha benne vagyok - a saját frusztrációdat vetíted ki rám. Elég biztos vagyok benne, hogy a férjem szeret és nem “csak meg kellett nősülnie”.


De amúgy a kérdésem arra vonatkozott, hogy van-e aki hasonló helyzetben van/volt, mert vele szívesen beszélgetnék.

febr. 9. 21:57
 35/79 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg senki nem lesz ilyen helyzetben, mert nincs még egy ilyen balek, aki milliókkal támogat 160 milliós vagyonnal rendelkező embereket. Te is érzed, hogy ez nem normális, különben nem tetted volna fel a kérdést. Mit szólna a férjed, ha azt mondanád, hogy: Nem? Ja, azt nem mered megpróbálni. Tán meg kéne.
febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 A kérdező kommentje:

#32 Ezt minden unoka megkapja nem szeretném a saját gyerekemet megkárosítani azzal, hogy visszautasítom, direkt az unokák tanulására rakták félre az elmúlt 5-6 évben.


A férjem szüleinek kevés a bevételük, kb. ilyen nettó 400 lehet kettőjüknek összesen.


Ki van adva a másik lakás (+130), de a ház (pár éve vették) ugyan nagyon jó állapotban van a korához képest és nagyon jó áron vették, de erősen felújítandó (tetőcsere, a felső szintet teljesen fel kéne újítani, bár úgysem használják, amúgy nagyon nagy is, szigetelést raktak fel de mindenhol hőhidak, az ablakok egyszerre túl régiek ahhoz, hogy gazdaságosak legyenek, de túl újak ahhoz, hogy mondjuk 5 éven belül visszahozza a csere az árát, inkább ilyen 8-10 év a megtérülése mindennek).


Mondjuk anyósom még szerintem bőven tudna túlórázni vagy plusz munkát bevállalni (khm, minden nap 2-3 között végez kivéve pénteken, amikor délben), apósom meg kb. belebetegszik a túlórába, de sajnos az nagyon nem fizet jól.

febr. 9. 22:11
 37/79 anonim ***** válasza:
90%

"ugyan nagyon jó állapotban van a korához képest és nagyon jó áron vették, de erősen felújítandó (tetőcsere, a felső szintet teljesen fel kéne újítani, bár úgysem használják"


Hogy lehet valami jó állapotban, aminek a nagy részét fel kell újítani? Minek nekik ekkora ház, ha a felét nem használják?


Szerintem teljesen palira vesznek... vegyenek egy lakást, a maradékot fektessék be és élhetnek, mint Marci Hevesen.

febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
82%
Azért netto 400ból illene úgy élni hogy ha nem is nagy labon de ne húzzam le a fiamékat...palira vesznek. Felejtsd el a 2milliodat. Anyádékat sajnálom mert ők az unokának adnak jóhiszeműen.
febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ne haragudj kerdező de nem lelkizgetni kellene hanem határt húzni, és úgy rendezni hogy ne használjanak ki. Ennek sose lesz vége.
febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 A kérdező kommentje:

#38 A férjem apja szokott kimenni külföldre dolgozni, akkor kap plusz pénzt, a következő két hónap múlva lesz, azt nekünk fogják adni. Van róla szerződés is.


Mint írtam nagyon sok felújítás van az ingatlanon.


#39 Lehet, de mint írtam hasonló helyzetben én is adnék a saját szüleimnek, ezért mielőtt határt húzunk, nekem magamban biztos le kell lelkiznem ezt a helyzetet.


#37 Nyilván úgy, hogy régi (70-es években épült talán). De itt egy telek is ilyen 80-100 milla.

febr. 9. 22:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!