Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
0%
Após két hónap múlva kimegy külföldre, szóval fél év alatt visszakapjátok a 2 milliót, ami olyan felújításra ment, ami miatt nektek is kisebb lesz az áramszámlátok. Ellenben ingyen laksz a pároddal egy külön lakrészben, amit anyósék biztosítanak neked, de te sírsz a kamatok miatt. Erre gondoltál már?
febr. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
92%
71# Bocsi,de a kérdező hol írta,hogy együtt élnek Anyósékkal? Erről én nem olvastam,de lehet elsiklottam valami felett.
febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 A kérdező kommentje:
Saját lakásunk van és csak a baba 10 hónapos koráig vagyok otthon (szeptember), akkor megyek vissza dolgozni. (A Gyed miatt írtam, mert hat hónapos korig ugye csed volt, ami több, mint a fizum).
febr. 12. 08:37
 74/79 anonim ***** válasza:
100%
Derjaderja - én még ezen az oldalon ilyet nem írtam -, de te egy ritka hülye némber vagy. Szerinted egy nő, aki otthon marad a babájával, az álló nap a p*náját vakarja? Nem, kicsi szívem. Ha a munkát a ráfordított idő alapján értékelnénk, akkor többet gürizik, mint a párja. 7/24 órában van készenlétben, és ha egy "húzósabb" gyereket fog ki, annak is örül, ha el tud menni pisilni és/vagy meg tudja mosni a fogát.
febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
83%
74-es, miből gondolod, hogy a deaderja nevű valami nő? Biztos, hogy férfi. "Ha az asszony visszamegy dolgozni": ilyet egy nő nem mond. Eleve a nők nem nevezik magukat asszonynak.
febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
100%

75, a 65-ös válaszánál írta, hogy neki nincs férje..

Mondjuk nem is csodálom :)

febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
72%
Hát édesem, azért, mert férfi!
febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
100%
77, nő, idősebb faszival, akivel külön kasszán vannak annak ellenére, hogy van két gyerek. A pasit "uramozza" számos válaszában. "Az én uram..."
febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
100%
*vagy az is lehet, hogy az ura lenyúlta a telefonját és most ő irogat
febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!