Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 Derjaderja ***** válasza:
22%

Jó.

Akkor van a férjed, aki becsületesen dolgozva kétszer annyit keres mint Te, ráadásul nemsokára Gyeden leszel.

Vannak a szülei akik amúgy szintén becsületesen dolgozó emberek, akiknek ez vmi álom lehetett, hogy megvagyok ezt a házat és most kezd lesni, hogy nem tudják fenntartani.

A férjed aki nemsokára Téged is lényegében eltart (ami a gyed alatt oké), amúgy a saját pénzéből segíti a szüleit, de most volt egy nagyobb megszorulás, ami amúgy egy költségspóroló terv szövődménye lett (napelem).

A férjed kifizette, nem nagy összeggel, hanem kettő millióval, amit vezetőként vsz hamar újratermel.

Ez egybeesett azzal, amikor Neked a szüleid adtak kétmilliót. És Te most úgy érzed, hogy elvették a gyereked kétmillióját és a szülőknek adták (akiknek amúgy Ti vagytok az örökösei az egy darab másik testvérrel egyútt).


Szóval én értem, hogy Téged mi bánt, de nem gondolom, hogy emiatt válni kellene. Majd a férjed fogja évekig fizetni a számlákat, azt is mutassa meg Neked, hogy mennyit költött?


Azt gondolom, ezt a békát most le kell nyelni. Jelezni kell a szüleidnek, hogy nyissanak egy számlát a gyereknek és oda gyűjtsenek. A férjednek meg óvatosan említsd meg hogy hosszútávon a szülőknek így nem lesz jó (de én nem kezdenem el azt a nyamvadt kétmilliót reklamálni ha jót akarnék a kapcsolatomnak), és ha megismétlődik, hogy nagyobb összeget elkernek, akkor vélhetően a férjed is be fog sokkallni. Amellett a nagyszülők is idősödnek, nem fogják bírni, jó eséllyel ők is nyitottak lesznek más megoldásra.


Az meg hogy kis összegekkel kisegíti őket az teljesen normális. Főleg hogy ő teszi a Ti asztalotokra is az érdemi pént.


Szerintem tapintattal és türelemmel kell ezt intézni, kívárni. Nem kell mindenért válni meg verni az asztalt.

Nincsen örökké tartó kapcsolat kompromisszum nélkül.

febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
75%

Nem dolgod az anyósodék életét megoldani. Felnőttek, majd megoldják. Nem dolgod miattuk szenvedni.

(Ha egyáltalán igaz a kérdés, ez a törpenyúl dolog eléggé megingatta a hitemet.)

febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
81%

51.

Miről beszélsz? Nem olvastad végig a kérdezőt, hogy eddig is milyen lehúzások mentek?

Persze válni nem kell azonnal, de nagyon gyorsan helyre rakni a férjet, meg a szüleit nagyon is kell.


A kérdező szülei által adott 2 milliót, meg nekik adták:


"Vagy mondjuk most kölcsönadtunk 2 millió forintot ami amúgy pont annyi, amit a baba kapott devizában a szüleimtől, hogy fektessük be neki. Amit most ugye nem tettünk meg, hanem azt mondtuk, hogy akkor az a 2 millió, ami az egyik számlánkon van, az amúgy a gyereké és szó szerint azt a pénzt adtuk kölcsön a férjem szüleinek, amit a szüleim utaltak át nekem"

febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 A kérdező kommentje:

#51 Ha visszaolvasod a kérdést, akkor látszik, hogy szerintem is ez a helyes, csak ettől függetlenül rosszul érint, hogy így alakul. Azért akartam sorstársakkal beszélni, hogy ők, hogy bírták ki, hogy ne éljék meg rosszul/ne látszódjon rajtuk pár évig, hogy rosszul élik meg. Illetve azért ez a ház már megvan egy 6 éve biztos és még mindig itt tartunk, még mindig nem merült fel, hogy eladják, még mindig … (A férjem meg kb. egy 8-9 hónapja keres többet + amíg külföldön voltunk, addig vagy én kerestem többet picivel vagy picivel kevesebbet, de túlórával kb. 5%-kal voltam alatta).


#52 Valós, most egyikük sem tanárként dolgozik, hanem ügyeskedni próbálnak.

febr. 10. 11:45
 55/79 Derjaderja ***** válasza:
25%

Most nem azt mondtad hogy mennyit túlórázik?


Amúgy nem fogsz pont ugyanilyen sorsot találni, de anyagú frusztrációja másoknak is van, pl nekem, de szerintem szinte bárkinek, csak nem ugyanez a sztori.


Nem a levegőből tanácsolták, amit.


53. Igen ki kellett adniuk 2 milliót és be is jött 2 millió, most hiányzik a családi kasszába a +2, ez nyilván frusztráló. De ezekbe a szamolgatásokba azért nem érdemes belemenni, mert a vezető beosztású a gyed alatt kitermeli ezt a bevétel különbözetet. A toxikus megjegyzésekből csak sebek lesznek. Nekem ez a véleményem, de elfogadom, hogy más szerint meg radikálisabban kellene eljárni.

febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk ez a gyed alatt valaki valakit eltart nem értem. Jön ugyanúgy a havi jövedelem,van olyan pár ahol a nőnek alapjáraton is ennyi a bejövő fizetése a nőnek mint egy gyed összeg... még sincs eltartva,dolgozik,csak kevesebbet keres. Kevés olyan hely van,ahol mindkét fél ugyanabba a munkakörbe dolgozik és ugyanannyit keres centire pontosan. Nem ez az eltartás. Aki ebből gondot csinál,az ne akarjon házasságba élni.


Szerintem sincs ugyanilyen sztori.

febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
88%

"Ne éljék meg rosszul"? Már mért ne élnéd meg rosszul azt, ami rossz?

"Ne látszódjon rajtuk, hogy rosszul élik meg": Nálatok ez a hazugságosdi megy? Nekem valami, amit te, életem párja, csinálsz, k*rva szar, de nem mondom meg? Mert? Mert akkor mi lesz?

febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
11%

Ha békét szeretnél, a következőt javaslom: Beszéljétek meg a férjeddel h a bevételetekből a kötelező kiadásokon túl x összeg megy a gyerekre, x összeg a megtakarításba, x összeg meg neked, ha úgy nyugodtabb vagy, a többivel pedig azt csinál, amit akar.


A szüleiddel pedig megbeszéled h nyissanak a gyereknek babakötvényt, vagy anyud a saját nevében tegye be neki a pénzt állampapírba. A tárgyi ajándékokkal pedig úgy kell eljárni hogy átküldöd a termék linkjét anyukádnak, amit szeretnétek, ő kifizeti a bankkártyájával, és szállítási címnek meg a ti címeteket adjátok meg.


Amúgy meg gondolj arra hogy egyszer ti öröklitek a 130 + 30 milliós ingatlanok felét, abból bőven tudtok majd lakást venni a gyereknek. Ha meg a férjed el is szarja mind a 80 milliót és semmi se jut belőle a gyereknek, akkor a te oldaladról az örökségből biztosan jut neki valami. Nem kell aggódnod a jövőjéért.

febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
79%
58 as vagyok, mármint úgy értettem, hogyha békét szeretnél, mert látom válást vagy ebből konfliktust meg nem akarsz, akkor még ez tűnik egy jó kompromisszumnak. Valamint én akkor se aggódnék ha amúgy kijöttök a pénzből és van megtakarításotok. Mert az úgy tényleg szarul néz ki hogy hónap közepén nincs mit ennetek, vagy hónap végén nem tudtok fedezni egy váratlan kiadást, de legalább anyóséknak van napelemük. Gondolom nem ez a helyzet áll fent.
febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
30%

"Amit most ugye nem tettünk meg, hanem azt mondtuk, hogy akkor az a 2 millió, ami az egyik számlánkon van, az amúgy a gyereké és szó szerint azt a pénzt adtuk kölcsön a férjem szüleinek, amit a szüleim utaltak át nekem."


És ebbe miért egyeztél bele? Miért nem tudtad azt mondani a férjednek, hogy nem?


Mire kellett a szüleinek a 2 millió forint?

febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!