Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
96%
Akkor tedd fel úgy a kérdést magadnak hogy a gyereked jovöjét akarod tamogatni vagy anyósékat. A többi felújitást hogy akarják megoldani? Aztán kivancsi lennék ha a férjed kapna lóvét mennyire lenne közös..
febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:

#41 Tekintetbe véve, hogy az ő fizetése kétszerese az enyémnek “ő is kap lóvét, ami közös”.


De amúgy jah, pont ez a bajom, hogy úgy élem meg, hogy a gyerekem pénzét adom kölcsön, nem a sajátomat.

febr. 9. 22:54
 43/79 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező gondolj a picire, szedd össze magad és állj a sarkadra, mert így ennek sose lesz vége.
febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:

#43 Ha tudnám mit akarok, akkor könnyebb lenne a sarkamra állni…


Ez a helyzet azért nehéz, mert ha most azt mondom, hogy nem vásárolok be, amikor nem tudják kifizetni a gázszámlát, ha amúgy nem segítjük ki őket, akkor nyilván az én szüleimmel is ez a helyzet. Ők meg tudom, hogy bármit megtennének értünk (és igaziból a férjem szüleinek a mentalitása is hasonló csak rohadt rosszul gazdálkodnak a pénzükkel és el nem tudom képzelni, hogy ilyesmi történne).


Valahol nem akarom azt sem megtanítani a gyerekemnek, hogy hagyd éhen halni a rokonaid. (És anyósomék sem cigiznek vagy isznak vagy bármi csak vettek egy fölöslegesen nagy házat, amit lassan jó lenne, ha eladnának, de akkor apósom nem tudna dolgozni, az ő műhelye ott van a garázsban, nem tudnák hová rakni az állatokat - törpe nyulakat is akarnak szaporítani, így van néhány, az is elég drága volt).

febr. 9. 23:24
 45/79 anonim ***** válasza:
96%
Az nem éhen halás ha a seggük alatt ott van két lakás és mástól kérnek kölcsön. Vagy adják ki és ott a rix bevétel vagy adják el az egyiket. A leendő gyereked pénzét osztogatjátok a férjeddel. Mi lesz ha idősebb lesz? Igen segíts a családon, ha rászorul. Ha egy kis lakásban élnének kevés nyugdijjal igen segíts akkor mert rászorulnak. De a leírásod alapján nem rászorultság van. Szimpla kényelem, hogy nem adok el semmit kérek a gyerektől. Sőt az unokám pénzét is elkérem. Van pénzük csak nem tudnak vele jól bánni. Pénzügyi tanácsadót kéne kapniuk nem pénzt
febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!

Te és a családod amúgy született balekok vagytok?

Írod, hogy a te kontódra lett kikupálva diplomával a férjed.

Anyád szerint meg okés, hogy támogatjátok anyósékat, mert hát ő is így csinálta.

Ti normálisak vagytok?

A férjed meg a pereputtya, ilyen ingatlanvagyon mellett, rafinált teliberakott élősködők!!!

febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 Derjaderja ***** válasza:
95%
Miből vették azt a házat és a lakást, ha olyan munkakörük van, amiből túlórával sem lehet menni?
febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:

#47 Sokat takarékoskodtak. Tanárok, pár éve nem kerestek ennyire rosszul, örököltek is egy ingatlant stb.


#46 Nem diplomával kikupálva, hanem amikor dolgoztunk, akkor az ő munkája (hogy vezető legyen) előtérben volt, ezért éltünk külföldön, ahol nekem kevesebb lehetőségem volt, nem is szakmán belül dolgoztam egy évig.

febr. 10. 10:06
 49/79 anonim ***** válasza:
14%

Vezető? De hisz azt írtad, rezidens. 🤦

Komolytalan kérdés.

febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:
#49 Jó tudni, hogy ilyen komolyan lehet venni a válaszaidat. Az egy másik kérdés én is olvastam.
febr. 10. 10:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!