Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg lelkileg a...

Hogyan éltétek meg lelkileg a hasonló helyzetet?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam, hogy ennyire megterhelő lesz lelkileg. Aki volt hasonló helyzetben az hogyan dolgozta fel?


A szüleim jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi és mi lényegesen jobban állunk bevételek tekintetében mint a párom szülei, akiknek bevétele nem sok van (kb. létminimum), de van egy 160 milliós házuk és egy 30 milliós lakásuk.


Engem nagyon megterhel lelkileg az a felállás, hogy míg mi az én szüleimtől kapunk folyamatosan (babakötvényt vesznek, bababútort vettek, babaülést ők veszik ajándékba - mi választjuk csak a pénzt küldik át), addig a férjem szüleinek néha mi vásárolunk be vagy adunk kölcsön (mindig megadják).


Kevésbé zavarna, ha nem azt érezném, hogy a saját “hibájukból” nem élnek jól anyagilag.


Pl. ha eladnák a házat, akkor tudnának két-három kisebbet venni, amivel jobban járnának, nem kellene annyit költeni fűtésre és felújításra stb.


Amúgy mind a négy nagyszülővel közeli a viszonyunk számíthatunk rájuk, csak épp nekem nehéz azt látni, hogy kapok egy százezer forintos babaülést a szüleimtől azzal a felkiáltással, hogy nekünk könnyebb legyen és pár hónap múlva anyósomnak új telefonja lesz belőle.


febr. 9. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont már nem róluk szól,hanem a férjedről. Vele kell erről beszélned,az ő szülei.
febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:
#11 A nehéz benne, hogy tudom, hogy fordított helyzetben én is segíteni akarnék a szüleimen. (Csak mondjuk az én szüleim nem tennének ilyet szerintem).
febr. 9. 19:25
 13/79 anonim ***** válasza:
92%
Palimadár vagy. Elveszik a pénzed és le is vagy szólva. Férjed fizesse a szüleit a saját pénzéből,pofátlanság azt a pénzt nekik adni amikor a szüleid NEM ERRE ADTÁK a pénzt... ne adj többet,oldják meg.
febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
98%

A férjemet is elküldeném a f*szba, ha felvetné, hogy a gyerekünknek szánt pénzt utaljuk el a szüleinek, akik NEM nélkülöznek. Mert aki 190 millió forintnyi ingatlanon ül, az nem szegény.

Nem sül le a férjed képéről a bőr? Álljon eléjük, hogy nem kapnak pénzt, tegyék pénzzé az ingatlant, és oldják meg az életüket.

febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 Derjaderja ***** válasza:
84%

Külön kassza, onnantól, hogy visszamentél dolgozni.

A férjed pénzéhez és a szüleihez nincs közöd, de az jogos elvarás, hogy a Te saját pénzedet (amit Te q saját munkahelyi munkádért kaptál) vagy amit a szüleid Neked vagy a gyerekednek adtak, ne legyen másnak hozzáférése.

A gyereknek kellene vmi védett számla, pl amihez a férjed nem tudja az adatokat, esetleg a létezésèt sem. Ezt szerintem beszéld meg a szüleiddel.

febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
91%
15# Ennél még a válás is korrektebb,mert ez már nem házasság így.
febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 Derjaderja ***** válasza:
7%
Ezért elvalni?
febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 Derjaderja ***** válasza:
88%
A férjednek amúgy van testvére vagy a Ti gyereketek/itek az egyedüli unokák?
febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
97%
17# Miért az hol őszinte házasság,hogy titkos számla,meg társai? Külön kassza is már alapból érdekes felállás sokaknál,de oké,na de ez így. Általában egy házasságban őszintén meg tudsz bármit beszélni. Anyáék csinálták ezt,dugdosták azt is amit vettek külön egymás elől,mai napig sincs egy téglabiztos kapcsolatuk. Nekem ez nem menne,akkor inkább válnék. Le kell ülni és megbeszélni őszintén. Mondjuk a nagyszülő csináljon akkor számlát külön az unokának,ha már ennyire milliókat szeretne adni. Én így kaptam mamámtól,egy számlát csinált külön ő és 18 évesen férhettem hozzá,csak én.
febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 A kérdező kommentje:

#15 A probléma ezzel, hogy jelenleg én vagyok több tíz millió mínuszban, viszont - főképp a baba miatt, meg mert a férjem karrierjére koncentráltunk - en kb. a felét keresem az ő pénzének. Semmivel nem lennék beljebb, ha most külön kasszára váltanánk, talán pont most lenne az, hogy végre én is “látok vissza pénzt”.


#18 Van testvére, de eddig még csak nekünk van gyerekünk.

febr. 9. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!