Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 11/96 anonim ***** válasza:
91%

Valaki Karácsony előtt kiírt egy kérdést, pont ugyanez volt a bevezető szöveg... a kérdés volt más: bejelentsem a terhességet Karácsonykor? (Nem szó szerint ideztem...)

Ha azt is Te tetted fel, akkor egyetértek: bántani akarod a Tesód s gyerekes vagy. Ott többen leírták, hogy ne mondd el Mindenkinek, a Karácsony ne erről szóljon.

Nem értem, minek bulizni, amikor babát vársz s főleg nem értem, hogy miért a nővéred szervezze meg Neked! Pontosan tudod, hogy rosszul érzi Magát emiatt!


Értem, Neked most ez a legfontosabb, de légy tekintettel másokra is! Tudom, 19 évesen azt hiszed, hogy Te pisilted a Golf-áramlatot s mindent jobban tudsz, de nem így van. Gondolj bele a Tesód helyzetébe!

2016. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 A kérdező kommentje:

Ja, szóval azért vagyok "álszent liba" (wow, pár sor után ilyet állítani...), mert szeretném, hogy ne csak otthon üljön, hanem kimozduljon és lefoglalja magát?

Elég sok mindenem van, ami neki nincs, mégis nagyon jó kapcsolatunk volt eddig.

Azért választottuk a karácsonyt a párommal, mert ott volt az egész család, mivel nálunk elég nagy bulik szoktak lenni ünnepekkor. Anyukámék már hamarabb tudták, így pedig a többiek egyszerre.


A baba neme váró buli az, amikor ott vannak a barátaink, esetleg családtagok is, fel van díszítve a hely "vegyesen", szóval nem lehet tudni, hogy fiú, vagy lány lesz-e. Aztán van egy torta, ami belül vagy kék, vagy rózsaszín, a pici nemétől függően. Azt felvágjuk és a belsejéből derül ki, hogy milyen nemű lesz a babánk.



Nem én írtam ki azt a kérdést, ma regisztráltam ide.


"minek bulizni, amikor babát vársz"

Szóval aki terhes, az utcára se menjen? :D

2016. jan. 9. 14:53
 13/96 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon meggondolatlan ötlet volt rábízni egy ilyen buli szervezését, miközben tisztában vagy vele, mit érez. Jelen lelkiállapotában normális reakció volt, hogy végül visszamondta.

Mondd meg neki, hogy nem akartad kínozni, csak előfordul, hogy először beszélsz, aztán gondolkodsz.

2016. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
79%
Igen, gyerekes vagy, tuti biztos. Mindenkit lepontozol, aki nem azt írja, amit hallani akarsz! Őszinte gratula! Ne csodáld, ha a Tesód nem akar Veled beszélni....
2016. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
94%

látszik hogy nem érted a lényeget!

Rábíztad a buli szervezését, amiben minden kis apró vacak dísz stb. a babáról szól és miközben ö beszerzi a bab témájú dolgokat lehet hogy kisírja a szemét, hogy a kishúga aki még egy normális diplomát se tett le és valszeg hülye a gyerekneveléshez annak hopsz összejött(házasság nélkül ráadásul), míg ő aki már készen áll mind anyagilag mind érzelmileg a babára neki sehogy sem akar összejönni. Így is rendes tőle, hogy nem hisztériázik minden egyes alkalommal, hanem szimplán addig nem találkozik veled amíg ezt érzelmileg le nem zárja. Itt te vagy az érzéketlen és szemmel láthatólag naív is.

2016. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
93%

"szeretném, hogy ne csak otthon üljön, hanem kimozduljon és lefoglalja magát?"


Akkor max. ajánlj neki valamilyen programot, amit szeret. Színház, koncert, mozi, kiállítás stb. De ne olyasmit akarj rábízni, amiről tudod, hogy csak méginkább felerősítené a fájdalmát.

Egyébként meg felnőtt ember, hadd döntse el ő és ne a szinte még gyerek hugica, hogy milyen módon birkózik meg a problémájával.

2016. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
90%
Nem fair, amit a testvéred csinál, de meg lehet érteni. Rásózni egy babaváró bulit az ő helyzetében pedig részedről volt tapintatlanság.
2016. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 A kérdező kommentje:

Ugye tudod, hogy itt nem csak a kérdés kiírója értékelheti a válaszokat?


Igen, rábíztam, mert akkor még fogalmam sem volt arról, hogy ez a baja. Egyszerűen csak kevesebbet beszéltünk, lemondta a találkozóinkat. Sosem gondoltam volna, hogy valami olyanért haragszik meg, amiről nem tehetek.

"valszeg hülye a gyerekneveléshez " Miért, hány szakértő kismamát láttál már, akik gyerek nélkül profik voltak? Már abba is bele kell kötni, hogy eddig közöm nem volt gyerekekhez?

Honnan veszed, hogy mi nem állunk készen egy babára?

Úristen, mennyi idióta van itt...


A normális válaszokat köszönöm!

2016. jan. 9. 15:03
 19/96 anonim ***** válasza:
89%

El sem tudod képzelni, hogy mekkora fájdalom egy felnőtt nőnek, ha nem jön a baba, ilyenkor minden terhes nő és minden babákkal kapcsolatos dolog olyan, mintha kést forgatnának a szívében. Végtelenül tapintatlan és ízléstelen dolog volt egy ilyen ostoba, öntömjénező bulit rábízni...


Az élet ezt dobta, sajnos ez egy ilyen faramuci helyzet, neki ez most nagyon fáj, egyébként jogosan, mert az élet részéről nem igazságos, hogy egy éretlen gyereknek csak úgy megadja a babát, neki meg nem. Erről persze nem tehet senki.


Nehéz lesz ezt kezelni mindkettőtök részéről. Te sem áshatod el magad nyilván, neked is jogod van örömmel várni a babát, de tudd, hogy ez neki nagyon fáj.

2016. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
94%

Nem haragszik, ez más... Tudom. Anno én is gyűlöltem minden kismamát. Nem tudatos, nem önzőség. Aki ezt nem élte át, az nem tudja, milyen. Kifelé nem mutattam. Az én testvéreim attól nem lettek volna ilyen tapintatlanok.

Ezt nem lehet megmagyarázni, és felülemelkedni sem lehet rajta. Ne akard kimozdítani, ne kínozd ezekkel a dolgokkal. Várd meg, hogy ő nyisson!

2016. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!