Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 71/96 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam el a kommenteket, lehet, hogy mar leirtak elottem.

Nagyon erzeketlen tapintatlan, sot megkockaztatom bunko dolog volt toled ez az egesz, latszik, hogy meg nulla az elettapasztalatod, de talan remelhetoleg felnosz a feladathoz.

Az utoso lett volna a noverem akit megbiztam volna ilyen babas dolog megszervezeseve (amugy is baromsagnak tartom). Valamint a karacsonyi bejeletes sem volt szerencses. Na mindegy ezt elcseszted, nem kicsit nagyon.

2016. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elég bunkó dolog volt tőled megkérni őt, és is hasonló helyzetben vagyok, mint a nővéred, csak engem még nem sürget annyira a gyerek dolog, de nekem is teherbe esett a húgom, ráadásul nem épp a legmegfelelőbb alaktól. Azóta a szüleim nyakán élnek, a szüleim pedig ezt tűrik, mert a gyerek miatt most minden el van nekik nézve. Én a gyerek születése óta le vagyok ejtve, elköltöztem egy idegen városba 300 km-re tőlük, de senki nem is érdeklődik felőlem, ha hazamegyek egy hónapban egyszer, akkor sem érdeklem őket. Nem csoda szerintem, ha ezt nehezményezem, bár már nem is a húgomra haragszom emiatt, inkább a szüleimre, hogy hagyták, hogy a húgom alig kilépve az iskolapadból, gyerekfejjel ilyen ostobaságot csináljon és tönkretegye mindenki életét (még a gyerekükét is, mert a párjával nagyon rossz a viszonya, folyton a gyerek előtt veszekednek). Szóval nem mindenkire nézve happy end ennek a történetnek a vége, és a nővéredet teljesen megértem. Azt is megérthetnéd majd, ha kevésbé lesz kiváncsi a gyerekedre, és azt is, ha féltékeny lesz rá, amiért a szüleitek csak őt babusgatják, miközben ő szenved...
2016. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:
14%

Az egyedüli értelmes válasz a 69-es és az enyém volt.

A 67-68as válaszoló meg már 19 éves korában kiforrott érett és soha nem hibázó személyiség volt. Elárulom, ugyanolyan ovodás szinten vagytok mint amilyennek beállitjátok a kérdezőt. Gratulálok...

2016. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
81%

"Az egyedüli érteelmes válasz a 69-es és az enyém volt. "


Ezt meg ki mondta neked? :D

2016. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
89%

75-ös, ezt hogy sikerült kikövetkeztetned a 67-es és a 68-as válaszból?

Az önreflexió azt jelenti, hogy az egyén nem tartja a saját gondolkodását, elveit, cselekedeteit megkérdőjelezhetetlennek, hanem adott esetekben képes őket felülvizsgálni, képes belátni a hibáit és tanulni belőlük.

Úgy látom, a kérdező ennek egyelőre híján van (vagy csak nem ismeri be másoknak a hibáit, magának is csak nehezen), viszont ez egy tanulható dolog.

2016. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
79%

Ez a baba neme váró buli a Kínos című sorozatból jött mi?


Itthon nincs ilyen h kipostázzak h mi a baba neme csak szolok,kicsiT kamunak érzem a kérdést

2016. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
90%

Előző: a filmet nem ismerem, de ezt úgy szokták, hogy megkérik az orvost, ne mondja el, mi van az ultrahangon, hanem írja le és tegye borítékba, aztán elviszed egy cukrászhoz, megmondod neki, hogy milyen belsejű tortát csináljon, ha fiú van a borítékban és milyet, ha lány, aztán hazaviszed a tortát és egy buli keretében felvágjátok és ott derül ki.

Nem régi szokás, én is tavaly olvastam egy külföldi oldalon.

2016. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
34%
hát a 78-as durva,de valahol igaza annyiban van hogy kár a babáért, mert hát kap egy anyukát aki valószínüleg csak divatból vagy hencegésből vagy csak úgy bevállalta őt vagy mert szeretné ha körberajonganák vagy a pasit akarta megfogni, aztán kitudja ebből milyen család lesz, lehet hogy a kicsi jár a legrosszabbul és akkor bárcsak meg se született volna, de ez persze csak találgatás de amikor az ilyen bebizonyosodik akkor szemmel látható, hogy a gyerek vagy el lesz hanyagolva vagy agyon lesz kényeztetve -az egyiktől lelki sérült lesz a másiktól egy életképtelen hisztis is kölök.én nem azt kívánom bárcsak elvetélve inkább azt bárcsak létre se jött volna, de ha már bekövetkezett akkor legalább az anya próbáljon meg jobban átérezni mások fájdalmát és legyen emberségesebb, hogy ezt a tulajdonságot tovább adhassa a gyermekének.
2016. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 A kérdező kommentje:

Hogy mi a franc van???

Ti azt kívánjátok egy várandós kismamának, hogy veszítse el a babáját? Normálisak vagytok??

Úristen, ennél már tényleg nincs lejjebb!

Pasit fogni? 5 és fél éve együtt vagyunk, igen, biztosan most szeretném "megfogni" egy babával, főleg, hogy ő akarta a picit a legjobban.

Ti komolyan nem vagytok normálisak, kezeltetni kellene titeket, vagy minimum valami gyógyszert felírni. Hogy lehet egy anyukának ilyet kívánni?!

2016. jan. 11. 14:21
 80/96 anonim ***** válasza:
89%
5 és fél éve együtt és te 19 vagy? Hopsz....
2016. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!