Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 41/96 anonim ***** válasza:
69%
jah terhes vagy,de elvenni így sem akar(még eljegyzés sem volt a szavaidból ítélve) de majd besegít :D az első pár hónap egy férfi számára nem élvezet sok pasi nem tud a gyerekkel mit kezdeni és a nő nyakán marad minden. Sógorom fűt-fát ígért a nejének hogy így meg úgy segít, azóta néha gügyög a babával amúgy csak tesped a kanapén egy sörrel, pedig addig tündéri papucs férj volt, szóval nem mindig tudja az ember mit kap még én sem vagyok biztos abban miképp fog változni a férjem ha babánk lesz. Ne vegyél mident biztosra látszik hogy még mennyire gyerek vagy 19 évesen én is naaaagyon naív voltam most már 30 évesen belátom mennyi hülyeséget gondoltam és azt hittem mindenről milyen könnyű lesz.
2016. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 A kérdező kommentje:

"jah terhes vagy,de elvenni így sem akar(még eljegyzés sem volt a szavaidból ítélve) de majd besegít"

Azzal kellett volna kezdenem, hogy jövő szeptemberben tartjuk az esküvőt?

Bocsi, nem tudtam, hogy itt az egészet életemet le kell írni egy kérdéshez!

A párom most sem az a tv előtt tespedős típus, szóval igen, biztos vagyok benne, hogy ez a pici születése után sem fog változni.

2016. jan. 9. 16:02
 43/96 anonim ***** válasza:
84%
Légy megértő a nővéreddel, remélhetőleg ő sem fog beszólogatni neked, amikor a Rómeód majd lelép, mert nem akart húszévesen apa lenni, te meg nem jössz ki a gyerektartásból és melót sem találsz...
2016. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
89%

Folyik a könnyem a röhögéstől! ="D

Tehát csak hogy tiszta legyen, te kis 19 éves pitsa, fölcsináltattad magad (véletlen persze) egy gazdag fószerral, és most azt hiszed, hogy ez a pasi amellett, hogy tovább gyarapítja gazdagságát, és téged eltart (nyilvánvalóan luxus színvonalon) majd még éjszakázni fog és kakit sikálni.

Nincs leckéd? =D

2016. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:
86%

"A párom most sem az a tv előtt tespedős típus, szóval igen, biztos vagyok benne, hogy ez a pici születése után sem fog változni."


Ha bölcsebb lennél, tudnád, hogy ez semmire nem garancia. Senki nem tud felkészülni arra, hogy mi lesz, miután gyereke lesz. Persze ígérni bármit lehet.

2016. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell leírni az egész életedet, nyilván számítottál rá, hogy egy 19 éves gyereklány terhességére úgy ugranak az emberek, mint muslicák a mézre. Nem tudom miért teszel úgy, mintha nem tudnád pontosan jól, hogy marhára nem általános az, hogy valakinek 19 évesen gyermekvállaláshoz elegendő egzisztenciája van, az érzelmi fejlettségről nem is beszélve. Nem tudom miért játszod a hülyét, a kérdésed ezen részénél is, meg ott, mikor leírtad, hogy te aztán nem tudtad, hogy mi baja van nővérednek...
2016. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
84%

Azért azt ne felejtsd el, hogy a munkamegosztás mindkettőtök idejéhez lesz igazítva. Ha te leszel otthon a gyerekkel, akkor a problémák nagyrésze vélhetően rád fog hárulni.

Ahhoz egyébként mit szólsz, hogy kb. mindenki szerint tapintatlan volt, hogy rá akartad bízni a buli szervezését? Ezt sikerült belátnod vagy továbbra is azon az állásponton vagy, hogy jaj te nem akartál rosszat, lényegében csak segíteni akartál neki, hogy kimozduljon és most igazságtalannak érzed, hogy haragszik?

2016. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 A kérdező kommentje:

" amikor a Rómeód majd lelép, mert nem akart húszévesen apa lenni, te meg nem jössz ki a gyerektartásból és melót sem találsz..."

Megjöttek a jósolók is, ahogy látom. :D

Írtam valahol, hogy a párom 20 éves?

Miért lépne le? Ez nem olyan kapcsolat, ahol a legkisebb vitánál az ajtóhoz rohanunk.


"Folyik a könnyem a röhögéstől! ="D

Tehát csak hogy tiszta legyen, te kis 19 éves pitsa, fölcsináltattad magad (véletlen persze) egy gazdag fószerral, és most azt hiszed, hogy ez a pasi amellett, hogy tovább gyarapítja gazdagságát, és téged eltart (nyilvánvalóan luxus színvonalon) majd még éjszakázni fog és kakit sikálni.

Nincs leckéd? =D"


Semmi segíteni akarás nincs benned, csak offolni jöttél.

Takarodj innen. :)

2016. jan. 9. 16:15
 49/96 anonim ***** válasza:
83%

nézd kiscsillag nagyobb az élettapasztalatom(nem sokkal de nagyobb) és hidd el nem az első eset ahol látok embereket rip-ropsz megváltozni és te is változni fogsz bőőven.

Most is a férjed segítő kész mert még nem ütött be abaj, amikor már mindketten stresszesek vagytok a kialvatlanság miatt ő ráadásul még dolgozik is és emiatt hisztisebb is lesz, ki tudja akkor hogy fog viselkedni, lehet hogy helytáll,de lehet hogy összeomlik. A z élet során annyit megtanultam, hogy mindig! legyen b terved mert az élet nem feltétlenül azt adja amire számítasz.

2016. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
78%

"Írtam valahol, hogy a párom 20 éves?"


Ja, bocs. Szóval a nálad sokkal idősebb fazon, akit az vonzott, hogy jóval érettebb vagy a korodnál, téged pedig nem érdekel, hogy van pénze.


"Miért lépne le? Ez nem olyan kapcsolat, ahol a legkisebb vitánál az ajtóhoz rohanunk."


Hány éve vagytok együtt és mi volt eddig a legnagyobb vita?

2016. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!