Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 61/96 anonim ***** válasza:
84%
Nem tehet a gazdag testvér sem róla, hogy a másik szegény, de az már csak rajta múlik, ha képtelen-e másról beszélni, mint a legutóbbi karibi nyaralás, vagy a tizedik luxus verda, vagy ha folyamatosan olyan helyzetbe hozza ami kellemetlen/megalázó az anyagi különbségből kifolyólag. Szóval ez most így öngól.
2016. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ha már az előbbi hasonlatnál maradunk, ez kb. olyan, mint amikor a gazdag testvér kéri a húgát, akinek hónap végén már spórolnia kell, hogy a gyerekeinek jusson kenyér, hogy mivel úgyis szereti a szervezőmunkát, szervezze meg a nővére családjának a kéthetes olaszországi tengerparti nyaralását.
2016. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb hasonlat inkább az, hogy hónap végén, amikor a szegény testvérnek nincs mit enni, akkor a gazdag megkéri, hogy szervezzen már meg egy kazacvacsorát neki, meg a vendégeinek. Érted mi itt a lényeg? Nem az, hogy az egyik gazdag, a másik meg szegény, hanem hogy a gazdag szándékosan kínozza a szegényt. Na ez a helyzet a kérdezővel meg a nővérével is...
2016. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
83%
*lazacvacsorát
2016. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
30%

Beleolvastam pár válaszba de leirnám a lényeget amit gondolok erről.

Valóban, tapintatlanság egy kicsit ilyen buliszervezést kérni olyan személytől, aki sikertelenül próbálkozik, akkor is ha a nővéredről van szó. De mivel nagyon fiatal vagy még ez teljesen elnézhető neked. Nincs semmi probléma azzal, hogy csak becsúszott és fiatal vagy, attól még lehetsz kiváló anya ez nem ezen múlik, a huhogókra ne halgass.

Viszont egy jó tanács: Mielőtt megkérnél valakit valamire, mindig gondolj a másik helyzetébe, hogy te mit éreznél az ő helyében ebben az esetben pl. Rájönnél, hogy nem haragudhatsz te sem rá és ő sem rád.Amikor én terhes lettem, a sógornőmék már öt éve próbálkoztak. Annyira utált emiatt, hogy egy hónapig hozzám se szólt. Sajnos van aki ilyen. Kivánom, hogy oldódjon meg mielőbb és boldog babavárást!

2016. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
72%

Mióta mentség a fiatalság a tapintatlanságra?

Egyébként nem is ez a fő probléma, hanem az, hogy hiába teszi szóvá sok válaszoló (igaz, néha túl keményen), hogy ez mennyire tapintatlan húzás volt, ő nem hajlandó belátni, hanem csak szmájlizgatva beszólogat meg próbálkozik a visszavágással. Nulla önreflexió.

Aztán persze lehet, hogy magában majd szépen elgondolkodik, csak épp a világért sem ismerné be másoknak. Tizenéveseknél elég gyakori ez a fajta viselkedés.

2016. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
67%
Aha, tehát ahhoz elég fiatal, hogy tapintatlan bunkó lehessen, de a gyerekszüléshez már elég idős. Érdekes meglátás...
2016. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
46%

Egy átlagos 19 éves ember még nagyon sokmindenben meggondolatlan és tapintatlan, nem úgy látja az életet, mint egy felnőtt ember. Ezért nem lehet a kérdezőnek igazából felróni, amit tett, hiszen még nem érett a gondolkodása, még ha ő maga jogilag felnőtt is.

Kérdező, most hibáztál, de tanulj belőle. Próbálj érzelmileg fejlődni, próbáld az empátiakészségedet fejleszteni, gondold bele magad mások helyébe: hiszen erre a képességedre a gyerekeddel kapcsolatban is nagy szükséged lesz.

Kérjél bocsánatot a nővéredtől a tapintatlanságod miatt, és mondd azt neki, hogy csak azt akartad, hogy ő is veled örüljön, hiszen a kisbabával neki is új rokon érkezik az életébe. De ne erőltesd rá magadat. A buliba is úgy hívd el, hogy ha akar eljön, de nem lesz belőle sértődés, ha nem.

Nem "haragudhat" rád amiatt, hogy terhes lettél, de neked sem kell a szituációt az orra alá dörgölnöd.

2016. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudod, hogy régóta akar, miért kellett karácsonykor bejelenteni? Mindenki előtt? Na meg ez a baba neme váró buli, az meg mi a sz@r?? Inkább nőlj fel mielőtt szülsz!
2016. jan. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
79%
En is husz evesen szultem es szentul meg voltam gyozodve arrol, amirol most te. Terhes vagy, elontik az agyad a hormonok, nem latod tisztan a helyzetet. Nem kivanom neked, de lesznek kegyetlen nagy pofara esesek. En sem hittem el ahogy most te sem. Sajnos az elet neha ilyen, oda ad gyermeket ahova nem kene meg, mas meg szeretne de nem adatik meg. Nagyon nehez lesz jo kapcsolatot tartani a testvereddel. Most meg o irigy rad, kesobb te leszel az. Sokszor fogod erezni hogy barcsak ne lenne meg gyereked. De idovel talan rendezodik minden. Te is felnosz, testveredeknel is lesz egy baba, es bekeben elhettek.
2016. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!