Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 81/96 A kérdező kommentje:

Igen, 3 hét múlva 20.

Azért ez nem olyan durva dolog.

2016. jan. 11. 14:42
 82/96 anonim ***** válasza:
67%
akkor meg a pasidnak tettél eleget, mert ő akarta a babát mivel előtte meg nem volt senkid ezért neked ez a kapcsolat az igazi és nem te vagy az első aki nem tud nemet mondani mert azt hiszi úgyse jöhet új pasi szóba mivel azt hiszi senkinek sem kell(persze előtte mondta ő így meg úgy szerelmes aztán rájött hogy frászt, mert szinte gyerekként szerettek egymásba és hoppá a pasija is megváltozott ő is),de most komolyan 14 éves korod óta vagytok együtt, háát akkor még nagyon gyerek voltál:S remélem te leszel a kivétel.én nem azt kívántam bárcsak elvetélnél, csak bárcsak később szülted volna amikor már szellemileg és anyagilag is készen állsz rá(és itt a saját vagyonra célzok nem pedig a párod és családtagjaid pénzére).Vagy legalább 18 évesen tisztességesen elvett volna, vagy még a szülés előtt megtenné,én ugyanis bizalmatlan típus vagyok és csak a férfi szerelmes suttogásától nem olvadok el és csinálok gyereket úgy, hogy ha hoppon maradok kénytelen lennék rátámaszkodni mindenkire, nekem ez túl necces lenne.
2016. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
69%
(Aki 3 het múlva 20, az nem fog magára olyat írni, hogy 19 éves. ...)
2016. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
79%
de most komolyan, ha párod egyszer csak ráébred, hogy ő a böfikhez,fogfájáshoz,hasfájáshoz és a többihez még túl fiatal és nem bírja(plusz már a személyisége is nagyot változott) és teszem azt lelép akkor mi a vészhelyzet forgatókönyved erre? apuci-anyuci kisegít, mert ha csak ez van talonban akkor nagyon felelőtlenül döntöttél egy gyermek jövőjéről, igenis az alapokat létre kell hozni, hogy legyen bármi a gyermeked boldog legyen, egészséges és mindig legyen meleg étel az asztalon, illetve nyugodt környezet(vagyis a nagyszülők ne hisztizzenek hogy mikor is akarsz végre dolgozni stb.)beleszülni a gyereket a nagy semmibe egy majd szeptemberben elvesznek-re alapozni önző, ostoba dolog volt a részedről és hisztizhetsz itt akárhogy a véleményem nem változik.
2016. jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 A kérdező kommentje:

Miért ne írnám?

Mindig csak a születésnapom után írtam máshogy a koromat.


A szüleim is kamaszként jöttek össze (Anya 14 éves volt, apa 17), a mai napig tökéletes a házasságuk.

A párom szülei 15 évesek voltak, mikor összejöttek, boldogok, köszönik szépen.

Nem kell mindig másokból kiindulni. Nem ismertek minket, felesleges mondani, hogy úgyis elhagy, kiszeret belőlem. Mert nem ismeritek.

Vészforgatókönyv? Nyugodj meg, van. Ahogy saját pénzem és ingatlanom, autóm is.

A párom már most tavasszal akarta az esküvőt, de én nem akarok terhesen menyasszonyi ruhában lenni, pici babával meg felesleges nagy esküvőt tervezni. Szóval igen, marad a jövő szeptember.

Pont nem érdekel amúgy a véleményed az életünkről. :)

2016. jan. 11. 14:59
 86/96 anonim ***** válasza:
23%
Bocsi, de két különböző valaszadonak írtál. Én csak megjegyzést tettem a korodrá, nem írtam olyat, hogy elhagy
2016. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
82%
akkor pont nem egy ilyen helyen kell véleményt kérned XD amúgy így érthető csak követitek a szülői példát, ilyen osztálytársam is volt,de banyek itt igenis egész életrajzot kell leadnod, ha nem akarsz egyfolytában magyarázkodni. Mindegy is fogadd el bunkó dolog volt ezt kérni a nővéredtől ő még viszonylag ildomosan kezelte, várd ki amíg megenyhül ne követeld, hogy ujjongjon egy bakfis terhességén,de vigyázz lehet ha megszületik a baba elkezdi sajátjaként szeretni ami tud túlzásba átcsapni.
2016. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
85%
Azért kíváncsi lennék, hogy egy 19 évesnek hogyan is van saját pénze (persze annyi h eltartson egy gyereket), saját ingatlan és még autó is??!!
2016. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim válasza:
85%

Szia! Nem olvastam végig az összes hozzászólást.. De én is voltam olyan cipőben mint a nővéred.. Rettenetes érzés neki hidd el.. Tuti biztos vagyok benne, hogy azért is utálja magát mert nem tud örülni a babádnak, pedig szeretne.. Nekem nagyon nagy lelki erő kellett mikor babás társaságba mentünk, és mindenki csak kérdezgette hogy jaj hát miért nincs még baba nálunk?.. Mindenkit elküldtem magamban a legmélyebb helyre a világon és kerültem is őket.. Nálam az enyhülést az hozta meg, mikor végre teherbe estem. Szóval ne haragudj szegényre.. Ha segíteni szeretnél neki, azt csak úgy tudod megtenni szerintem, ha nem hozod szóba előtte a babát, mindenféle más dologról dumálsz vele. De nyilván ez meg neked nehéz, hiszen nagyon örülsz.. Majd ha magától kérdez, akkor beszélj neki a babáról, jobb lesz a kapcsolat kettőtök között.

Ja és gratula a babához! :)

2016. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 A kérdező kommentje:
Igen, közben már beszéltem a tesómmal is, kezd rendeződni a dolog közöttünk, anyukánknak hála.
2016. jan. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!