Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 21/96 anonim ***** válasza:
12%

Jaj ne menjetek màr neki a kèrdezőnek,Ő csak jòt akart. A nővèrènek kène màskèpp ehhez hozzààllni,ezèrt nem haragudhat a testvèrère.

Kèrdező szerintem hagyd majd àtgondolja,hogy rossz a hozzààllàsa ès örülni fog a hùga gyerekènek.

2016. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
43%

19 évesen ha készen is állsz érzelmileg a babára anyagilag még nem sőőt nincs diplomád, nem lesz rendes munkád(ez persze nem számít ha pénzes a pasid, de akkor hogy lesz majd nyugdíjad) nem mentél eleget bulizni, márpedig babó mellett minimum 1 évig ki se tudsz mozdulni a bölcsödéig, csak az 1 év vége felé amikor párod néha átveszi a babát, na de neki meg dolgoznia kell majd értetek(mondjuk ott lesznek a nagyszülők is).és nővéred nem haragszik rád csak végtelenül fáj neki, hogy számára még nem jött össze és pont a vita elkerülése miatt nem találkozik most veled, ami idővel elfog múlni.

Persze most úgy érzed alkottál valamit és húú aztán 1-2 év múlva a baba imádása alább hagy és azt az imádatot már nem kapod meg ezért csinálsz majd 2. gyereket közben tanulás terén fejlődés semmi(legalábbis egy ismerősöm ezt csinálta).

off: bebizonyították hogy pl. a szegények azért szülnek, mert ez az egy amit fel tudnak mutatni mint életcélt és végre fontosnak érzik magukat

2016. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
83%

"Mert szeretném, hogy ne csak otthon üljön..."

Van valami nevetséges abban, amikor valaki feltesz egy kérdést, amivel kapcsolatban EGYHANGÚAN elutasító, negatív válaszokat kap, aztán beír ilyen kommenteket, aminek az egészhez semmi köze nincsen.

1. Van egy nővéred, aki régóta szeretne babát, dolgozik is rajta már egy ideje, sikertelenül. Erre a 19 éves húgának, akinek ott a seggén a tojáshéj, véletlen összejön. Ezt követően magába fordul, nem erőlteti a kapcsolattartást. Tudod kiscsillag, nem kell rakétamérnöknek lenni, hogy ezek után kitaláld, miért változott meg a viselkedése. Akinek ilyen alacsony az érzelmi intelligenciája, hogy egy ennyire nem képes magától rájönni (te magad írtad, hogy nem tudtad akkor még, hogy az a baja), annak nem biztos, hogy való a kezébe egy pici baba. Ezen gondolkodj el...

2. Érthető a viselkedése. Nem téged utál, hanem a szituáció éri ÉRZELMILEG nehezen. Azért ez nem az a kategória, hogy régóta vágyom egy iphone-ra, aztán az öcsém a munkahelyén kap egyet prémiumként. Egy gyermekről beszélünk. Biztos hallottad már azt a mondást, hogy egy nő két dologért képes bármit megtenni: azért, hogy legyen gyereke és azért, hogy ne legyen. Nagyon bánthatja ez és meg is értem őt, holott hol vagyok én még a gyerekvállalástól. Itt neked kéne sokkal sokkal empatikusabbnak és türelmesebbnek lenned, és nem itt kéne toporzékolnod, hogy a babaneme váró bulit, ami nem tudom mi a jóisten, mégsem a nővéred szervezi meg. Mert neked most ez a bajod valójában és nem az, hogy szegény nővéred nem mozdul ki, ez csak a duma része (nem véletlenül írtad utólag ide, miután senki nem értett veled egyet).

2016. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
79%
21-es, látszik, hogy te sem voltál még ilyen cipőben... Máskülönben tudnád a kérdezővel együtt, hogy ez nem harag, hanem fájdalom.
2016. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
90%
Itt az a baj, hogy neked nem jutott eszedbe, hogy neki ez rossz lehet. Ehhez nem kell gondolatolvasónak lenni, csak egy pici empátia kell hozzá. Ami az anyasághoz sem árt.
2016. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
94%

"Igen, rábíztam, mert akkor még fogalmam sem volt arról, hogy ez a baja."


Elvileg (kérdésedből ez derül ki) tudtad, hogy a nővéred már régóta szeretne kisbabát. Amióta pedig a tudomására jutott, hogy babát vársz, látványosan elfordult tőled.

Ha ennyiből nem tudtad összerakni, hogy hol fáj, mi fáj neki, akkor nem lehetsz valami jó emberismerő, már bocs.


Egyébként meg kár magadra venned. Valószínű nem személy szerint rád haragszik. Haragszik az életre, a sorsa, úgy érzi, kibabráltak vele. De fáj neki, ha rád néz, erről egyikőtök sem tehet.

2016. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
88%
Én is nehezen estem teherbe, végül amikor sikerült elvetéltem. Páran próbáltak felvidítani, de totál magam alatt voltam, a fáradságtól örültem ha a munkámat eltudtam végezni. Ha nem is vetélt el, de folyamatos stressz, próbálkozás, kudarc nagyon megviseli az embert. A tesódnak most biztos nem egyszerű, a 19 éves húga terhes, te meg még cseszegeted is. Hagyd, hogy ő ajánlja fel a segítséget, de ne erőltesd a dolgot. Lassan anya leszel, deje, hogy megtanulj másokra is gondolni!
2016. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem tùlzàs ahogy a kèrdezővel beszèltek. Szerintem nem gondoltad àt kèrdező mikor rà bìztad a szervezèst,amùgy szerintem nem akartàl rosszat. Szerintem egy kicsit most tènyleg kerüld a nővèred,gondolom teljesen ràgörcsölt a tèmàra ès minden ok nèlkül ràd haragszik. Attòl hogy 19 èves mèg lehet jò anyuka,baba mellett is szerezhet diplomàt vagy szakmàt,felesleges ezèrt tàmadni. De mindenki magàbòl indul ki az is aki szerint direkt akarta kìnozni a nővètèt.
2016. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 A kérdező kommentje:

"19 évesen ha készen is állsz érzelmileg a babára anyagilag még nem"

Dehogynem.

"nincs diplomád, nem lesz rendes munkád"

Gyerek mellett is lehet egyetemre járni, elég sok példa van erre. Nem alkalmazottként fogok dolgozni a későbbiekben.

"nem mentél eleget bulizni"

Na, ezt honnan tudod? :)

14 éves korom óta szinte folyamatosan bulizok. Nem kell azzal jönni, hogy akkor biztosan nem tanultam, elzüllöttem, mert nem így van.

" babó mellett minimum 1 évig ki se tudsz mozdulni a bölcsödéig, csak az 1 év vége felé amikor párod néha átveszi a babát, na de neki meg dolgoznia kell majd értetek(mondjuk ott lesznek a nagyszülők is)"

Sajnálom, hogy te így gondolod. Mi nem.

Több babás, kisgyerekes barátaink vannak, sehol nem az van, hogy anyuka otthon van és megszűnt a régi élete. Például az egyik barátnőmnek két 3 év alattija van, mégsem szűnt meg nőnek lenni és ugyanúgy találkozik velünk is, eljár szórakozni, sportolni...

Szóval csak jól kell hozzáállni és szervezés kérdése az egész.

"legalábbis egy ismerősöm ezt csinálta"

Nekem egy barátnőm pedig elvégezte az orvosit, kisbaba mellett...

2016. jan. 9. 15:23
 30/96 anonim ***** válasza:
82%
Lepontozhatsz a sárga földig, de a válaszaid alapján egyértelmű a helyzet. Irígy vagy a nővéredre, aki korából adódóan már nagyobb egzisztenciával rendelkezik. Gondolom saját ház, saját autó, háasság, jó munkahely már meg van neki. Csak a baba nem. Neked meg korodnál fogva ezek nyilván nincsenek meg. De véletlenül terhes lettél, és most végre van valami, ami neked van, és a nővérednek nincs. És te most oda szúrsz, ahol a legjobban fáj. Bábás bulit rendeztetni egy olyan nővel, aki évek óta hiába vár gyerekre a legnagyobb szemétség a világon! Játszhatod itt az álszent kis naiv libát, de a válaszaidból tisztán látszik, hogy baromira élvezed a helyzetet. Értelmes felnőtt nő senkivel nem viselkedne így, pláne nem a saját nővérével.
2016. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!