Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
 31/96 anonim ***** válasza:
71%

Ó, mamám!

Már megint egy liba, aki majd a párhetes mellől wellnessezni, koktélozni, sütikézni jár majd, míg a csöppség vagy minden mozgáslehetőség nélkül az autóshordozóba kötve kínlódik, vagy a bébiszittyóra bízva fejlődik az "anyjától" távol.

2016. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
78%
Nem csoda, hogy rossz szegénynek. Nyilván tervezte, eldöntötte, készült rá, a húgát meg csak úgy felcsinálják, és az sem elég neki, hogy simán közöljék, hogy fia/lánya lesz, ezt is egy kis bulikának veszi.
2016. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
83%

Orvosit kisbaba mellett... Az orvosit nem lehet kisbaba mellett elvégezni. Persze ha le van passzolva dadának, és a "nevelés" kimerül abban, hogy napi fél órát gügyög neki akkor lehet. De erre azért nem kéne olyan büszkének lenni.

De ez már megint csak a "gazdagkislányos" kamukérdések egy újabb gyöngyszeme, kár is rá több időt pazarolni.

2016. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
14%
Hmm a gyerekorvosunk is egyetem mellett szülte a gyerekeit..s mèg jò sokan szereztek diplomàt baba mellett..nem kell dada hozzà csak ügyes,szorgalmas anyuka
2016. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
75%

húú akkor már értem :D minden barátod babázik ezért te is beszálltál a buliba :D:D Attól még hogy ismerősöd elvégezte az egyetemet baba mellet nem biztos, hogy a te IQ-d is elég ehhez(nem sértésként tényként írom), én pl. esküvő után egy évvel már nyaggattak gyerek ügyben de kijelentettem, hogy élvezni akarok azért pár évet a párommal is,nem akarok két felé szakadni, szeretnék romantikázni stb. Te lehet hogy ezt akartad de attól még az a magánvéleményem, hogy olyan ember aki 19 évesen így reagál le dolgokat még koránt sem érett vagyis segítséggel tudsz majd csak összeszedett anya lenni és szerintem nem leszel képes még tanulni is járni.

Erről amúgy sógornőm jut eszembe, azt mondta majd ha a baba alszik akkor fog dolgozni stb. :D aha már akkor nevettünk rajta és közöltük amikor a baba aludni fog akkor ő is max ezt fogja tenni és igazunk is lett.

2016. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
81%

33, az én barátnom is elvégezte. persze, ugy,hogy már csak az utolso éve hiányzott..nem terveztek a babát, teherbe esett, megtartották, egyetemet addig felfuggesztette..ha jol utána számolok igy lett meg neki a diploma 8 év alatt.

19 évesen még szinte gyerek vagy, tudom, minden tizenéves azt gondolja, hogy milyen bolcsek..stb. majd 20 év mulva jossz rá, hogy milyen kis csitri voltál még.

egyébként nagy érzéketelnségre vall, hogy Karácsonykor jelentettétek be illetve, hogy a novéredet kérted fel erre a -neszesemmitfogmegjol- bulira.

2016. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
85%

"akkor még fogalmam sem volt arról, hogy ez a baja"


Hű kérdező, te nagyon éretlen és naiv vagy.

Szerintem próbálj profitálni a válaszokból, még ha kicsit kemények is, és ne csak a saját álláspontodat szajkózd.

Ha valóban haragszik rád a nővéred, akkor annak nem az az oka, hogy terhes vagy, hanem a tapintatlanságod. Ha tényleg nem láttad át a helyzetet, akkor egyrészt nincs sok empátiád, másrészt akkor is szerencsétlenül jött ki.

Próbáld a helyébe képzelni magad.

Az rendben van, hogy próbálsz optimistán állni a családi élethez, de ekkora illúzióid azért ne legyenek, egyetemet végezni, diplomát szerezni, állást találni kisgyerek mellett nem lehetetlen, de nagyon nem egyszerű.

2016. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
79%

Ha tudnád mi az az empátia,nem őt kérted volna meg.

Gondolj már bele,ellenkező esetben te hogy éreznél?!

Én is úgy képzellek,hogy álszenten kamillázol, jaj de én nem csináltam semmit,nem is tudom mi baja!

Bocs,de hidegrázásom van ettől a stílustól... Örülj,hogy neked összejött,de a másikba nem kell belerúgni,hanem tisztelni kell az érzelmeit,amire a jelek szerint te képtelen vagy.

2016. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
77%
a kérdező csak úgy volt vele, de jó babám lesz és figyelmet kapok amúgy is mindenkinek körülöttem könnyen megy (aha, na ez vicces lesz ahogy rájössz hogy egyáltalán nem könnyű),miközben a rózsaszín világban él ahol nincsen éjszakai sírás 2 óránként(vagy sűrűbben), nincsenek sebesedések, bepállások, fosós/hányós betegségek, fejlődési rendellenességek, nem létezik hiszti és időbeosztási problémák, addig a kérdező nem fogja észrevenni sőt nem is akarja a körülötte levők érzelmeit csak élvezni akarja a dicsfényt ahol szerinte csak gügyögésből áll a világ.
2016. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 A kérdező kommentje:

Azért van különbség aközött, hogy hajnalban esek haza részegen és aközött, hogy nem a gyerekkel töltöm az első két évben a nap minden óráját... :D


És igen, biztosan lesz éjszakai sírás és társai, de nem csak anyja lesz a gyereknek, hanem apukája is, szóval a problémákat is megosztjuk.


De ez nem ide tartozik. :)

2016. jan. 9. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!