Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/1151 A kérdező kommentje:

Üdv Mindenkinek! Én Lilla vagyok és többen kérték, hogy nyissak a témának új topikot. Íme megtettem és ide is beírom amit már több helyre beírtam!


Sok középiskolás lány és fiú panaszkodik több internetes fórumon amiatt, hogy megalázzák őket iskolaorvosi vizsgálatokon....csoportosan egymás előtt vizsgálják őket....stb


Sajnos sok diák nincs tisztában a jogaival!


Sok egyéb fórumon is találkoztam a neten hasonló témával, ahol többnyire lányok panaszkodtak arról, hogy "megalázzák" őket iskolaorvosi vizsgálaton.

A legtöbben azt sérelmezték, hogy amikor a vetkőző szobából bementek a vizsgálóba bugyiban és melltartóban, az orvos rájuk szólt, hogy a melltartót vegyék le....volt aki megtette és volt aki megtagadta.....És olyan helyek is vannak ahol még a bugyit is levetették és a nemiszervüket is megvizsgálta.


Több városból és sok középiskolából írtak hasonlókat, de sok olyan megdöbbent hozzászóló is írt aki azt mondta, hogy náluk CSAK A CIPŐT kellett levenni (fiuknak és lányoknak is) SEMMI MÁST!


Ezzel az egésszel az a legnagyobb probléma, hogy sok tini nincs tisztában az emberi jogokkal és a saját jogaival (ami koruknál fogva érthető)az orvosok pedig elhallgatják előlük és magukban még örülnek is, hogy sok tájékozatlan diák AZT HISZI, hogy ez a vizsgálat valami olyan dolog amit "kötelező" nekik (mármint a diákoknak) megtenni! NA EZ EZ AZ AMI NEM IGAZ!!


Felvilágosítok mindenkit aki nem tudja, hogy Magyarországon NINCS semmi olyan törvény ami bárkit is arra kényszerítene, hogy AKARATA ELLENÉRE is megvizsgálhatják vagy levetkőzésre kényszeríthetik! (az egyetlen kivétel a börtön és a katonaság).

A szabad állampolgároknak jogaik vannak és ha akarja igenis JOGA VAN MEGTAGADNI BÁRMILYEN VIZSGÁLATOT!!


Ezt 4 szakértő jogász is megerősítette nekem amikor erre rákérdeztem!


Mielőtt valaki félreértené és azt hinné, hogy én most arra akarok bíztatni másokat, hogy ne vizsgáltassák ki magukat, annak most szólok, hogy NEM ERRŐL VAN SZÓ!

De a diákok elől eltitkolni a jogaikat akkor is ETIKÁTLAN VISELKEDÉS!!!

Ha pl én lennék az iskolaorvos én vizsgálat előtt tartanék egy előadást és elmondanám mindenkinek, hogy melyik vizsgálat miért fontos és mit előzhet meg és, hogy mindenkinek a saját érdeke, hogy résztvegyen....de....ettől függetlenül ez NEM KÖTELEZŐ! Vagyis ha a vizsgálat bizonyos részét (részeit) ő nem akarja elvégeztetni, természetesen JOGA VAN MEGTAGADNI!


Vannak persze talpraesett lányok-fiuk akik ismerik a jogaikat és MEGTAGADTÁK a számukra megalázó vizsgálatot, de azok közül akik belementek,utólag sokan lelkibetegek lettek a megalázó szitu miatt....és persze megdöbbentek mikor megtudták, hogy ezt meg lehet tagadni....mert neki a doki és a védőnő azt HAZUDTA, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező....ami egy nagy HAZUGSÁG! ILYEN TÖRVÉNY NINCS!!!


Az is tény, hogy bizonyos dolgok eléggé kétértelműen vannak megfogalmazva. Pl a 2009-ben bevezetésre kerülő egészségügyi érettségi (ami a 16 évesek záróvizsgálatát jelenti) elvileg valóban, úgy van megfogalmazva, hogy "kötelező" de ez nem azt jelenti, hogy kötelező "bármit" megtenni amit az orvos kér! A "kötelező" dolog CSAK ARRA vonatkozik, hogy megjelenni kötelező....de ha te ott kijelented, hogy te ezt és ezt a vizsgálatot nem akarod ....akkor nem akarod.....ennyi!

Sőt! Ha valaki pl nem jár iskolába, annak a háziorvosa küld behivót.Ha a behívásra nem megy el akkor egyszerűen ráirják a kartonjára, hogy az illető nem jelent meg....és kész! Szankció nincs a "nem elmenés miatt".

2010. ápr. 24. 11:33
 2/1151 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan mire gondolsz? Mert látszik, hogy valamin nagyon fel vagy háborodva. Ha leírnál konkrét esetet akkor többet tudnánk segíteni.
2010. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/1151 anonim ***** válasza:
92%
Jah, most már látom. Hozzám később jött be. Végig olvasom aztán válaszolok.
2010. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/1151 anonim ***** válasza:
31%

Igazából ez egy sima orvosi vizsgálat ahova amúgy elmegy az ember. Persze nem mindegy, hogy hogyan történik ez a vizsgálat, de könyörgöm, akkor is orvosok végzik nem valami pedofil horda előtt sorakoztatnak fel mindenkit. Mi ebben olyan borzasztó?

Egyébként meg nem a diáknak kötelező hanem az orvosnak kötelező leadnia a központba a vizsgálatok eredményét.

2010. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/1151 anonim ***** válasza:
95%
Hát én ezt nem tettem volna meg meztelenre levetkőzni.!ilyen sz*r iskolai vizsgálaton...:// Nálunk lesem kell vetkőzni semmi,.!!Szerintem Jópáran tisztába vannak azzal hogy nem kell levetközni..://
2010. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/1151 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom, nálatok mi történt, de minket egyenként hívtak be, volt egy kis adminisztráció, súlymérés, bmi számolás, majd póló le, és vérnyomásmérés, és meghallgatták a tüdőnket sztetoszkóppal. Ezt én nem érzem sem etikátlannak, és szerintem teljesen érthető. Ha emiatt vagytok kiakadva, akkor szerintem nem a védőnőkkel van a gond...
2010. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/1151 anonim ***** válasza:
94%
Hát igazad van.. Le lehet pontozni,de énis nagyon rosszul éreztem magam amikor 15 évesen bugyibal és melltartóban álltam a doktornő előtt. Nagyon rosszul esett,hogy a többi osztálytársam(lányok) előtt beszólogatott meg hangosan mondta a súlyomat aztán még arra is tett 1-2 megjegyzést. Nagyon kínos volt,persze voltak ennél durvábbak is és mi sem voltunk tisztában ezzel!
2010. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/1151 anonim ***** válasza:
93%
11:43 Hát ezaz,hogy titeket legalább egyenként hívtak be.Mert minket nem.
2010. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/1151 anonim ***** válasza:
31%
én leszarom vetkőzök oszt kész...ha kell kirakom a f_aszomat is...mit kell itt szégyenlősködni..16/F
2010. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/1151 anonim ***** válasza:
58%

Van olyan vizsgálat, ahol a nemi szervek kornak megfelelő fejlettségét ellenőrzik, szóval ekkor értelemszerűen le kell vetkőzni. Középiskolában, amikor a gerinc görbületeit vizsgálják, akkor is felül meztelennek kell lenni, még a lányoknak is, sőt szív- és tüdőhangok hallgatásánál is.


Azt viszont az ISKOLÁNAK kellene megoldania, hogy a diákok ne legyenek tömegesen, "pucéron" összezárva a vizsgálat előtt. (Bár, tesiórán is körülbelül ennyit látnak egymásból...)


Az meg nevetséges, hogy az orvos "élvezi", hogy "megalázhat" egyes gyerekeket. Neki is ugyanúgy csak púp a hátán az egész iskolai vizsgálat, mint a diákoknak.

2010. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!