Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálhatnék még? Túl jó...

Mit csinálhatnék még? Túl jó dolgom van, már szinte mindent kihoztam az életemből. Kéne valami, ami hosszú időre lefoglalna.

Figyelt kérdés

Kérlek,komolyan mondjatok elfoglaltságot,ne az anyagi helyzetemet szidjátok.


Születésemtől fogva gazdag vagyok,igen szülők egyetlen túlpénzelt gyereke.

Jó suli,67 ország,vezetői engedély,autó,motoros jogsi,motor..

Van még búvár vizsgám,motorcsónak vezetői engedélyem,vitorlás oktatói engedélyem,ejtőernyős vizsgám is és barlangászati engedélyem is.

15,5 évesen leérettségiztem.Azért ilyen korán mert az 1-2 osztályt megcsináltam előrehozottan.

Nem mentem egyetemre,mert értelme nincs a családi bizniszbe beletanultam.10 éves koromtól apum tanított mindenre,szóval mára már tökéletesen el tudom vinni a céget,de most még bőven nem kell dolgoznom.Ő is csak igazgató,alig jár be-az alkalmazottai viszik a céget.

5 nyelven beszélek.Jártam rajziskolába.

Egy dolog elkerült engem az a zene.Nincs jó hallásom,sem ritmusérzékem.


Életemből 7 évet elutazgattam

Most 26 vagyok,nő.

Rengeteget buliztam,mindenhol.Több száz ezer fotót készítettem.


Most igazából az a bajom,hogy annyira "tökéletes" minden,hogy kezdek beleőrülni.

Már mindent megtanultam,amit meg akartam kb.

Egy évből 10 hónapot nyaralok,igazából a többi kettőn is,csak akkor Magyarországon.

Télen 2 hét sí,nyáron is 2 hét gleccsersí.

Járok szörfözni,ejtőzni,fotózni,bibliakörbe,sportklubokba.


Vannak barátaim,nem vagyok magányos.

De mivel semmilyen célom nincs kb,nem tudom mit csinálhatnék még,már egyszerűen UNOM A NYARALÁST.

Mindenem megvan,semmiért nem kell küzdeni.

Jó nevelést kaptam,segítőkész vagyok,rendszeresen adományozunk adott helyekre,a cégnek 19 alkalmazottja van és mindenki jól keres.Senki nem utál,azért mert beképzelt lennék.


Nincs barátom.Volt nekem,de ő sajnos fiatalon halt meg,egy balesetben.Azóta nem hevertem ki.Nincs szükségem párkapcsolatra.


Nekem valamilyen cél kéne vagy valami,soha nem gondoltam hogy a jó életet nagyon meg lehet unni.


Nem szeretnék dolgozni,mielőtt valaki elküldene munkába.Nem szeretnék,mert nem kell,mert nem akarok szenvedni azért amim már van.


2011. okt. 13. 01:38
 61/106 anonim ***** válasza:
Hát kiváncsi vagyok rá igazából ! Bár valamilyen szinten át tudom érezni az ő helyzetét is. És sajnálom is, de azért jó lehet Neki, cserélnék vele 1 picit.. Bár azért elég rossz lehet a "szerelmed" elveszíteni
2011. okt. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:

"...De mivel semmilyen célom nincs kb,nem tudom mit csinálhatnék még,már egyszerűen UNOM A NYARALÁST.

Mindenem megvan,semmiért nem kell küzdeni. ..."


Emeld a tétet és térj le a megszokott csapásról.

menj el rázósabb helyekre.

Amúgy az esetedre jó példa egyes celebek élete, akik igen csak inger gazdag környezetben élnek. George Clooney, Angelina Jolie nem véletlen mentek Afrikába.

De talán hozzád közelebb áll Ewan McGregor, aki átmotorozott Afrikán.


Jót tenne neked amikor meg kell küzdeni az előre jutásért és más emberként jössz vissza.

Tudom, mert én is csináltam hasonlót. :)

2011. okt. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy jó ötletem, nem tudom írták-e már, nem olvastam mindent végig.


Öltözz fel. Fogj egy hátizsákot, és indulj el akárhova. Pénz nélkül, segítség nélkül. Menet közben, munkával kell majd előteremteni a kajára és egyebekre valót. Nyelveket tudsz, nem lesz probléma. Bankkártyát természetesen nem viszel magaddal.

2011. okt. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 anonim ***** válasza:
Utolsó : nem rossz ötlet
2011. okt. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld ki, hogy egy ideig leszakadsz a szüleidről, önálló életet kezdesz és megpróbálsz tőlük TELJESEN függetlenül találni valami munkát, megdolgozni, szenvedni a megélhetésért, és onnan felküzdeni magadat... Szerintem érdekes lenne kipróbálnod hogy nulláról hogyan juthat el az ember odáig, hogy legyen valaki. :)

Kalandnak kaland, és közben talán megtapasztalsz olyan dolgokat, amiket amiatt, hogy mindent mindig a feneked alá toltak nem tudtál megtapasztalni. Ezt minden rosszindulat nélkül mondom!!! Mert tényleg egészen más élet a kettő!

Sok sikert, remélem megtalálod azt, amitől jobban fogod érezni magad!

2011. okt. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
64%
Azt azért még nem sikerült megtanulnod, hogy a vessző után szóköz van.
2011. okt. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:
76%

Tűzz ki magadnak valami igazán nagy célt. Valami olyan küldetést, ami egy életre lefoglal, amivel jót is teszel másokkal, amihez fel tudod használni a nyelvtudásodat, képességeidet. Nem ilyesmire gondolok, hogy még egy nyelvvizsga, még egy cég, alapítvány, stb, hanem még egy nagyságrenddel nagyobbra, ami már szinte meghaladja egy ember képességét, és valószínűleg nem is fog sikerülni.

Mert a lényeg a te esetedben nem is a cél maga, hanem az út, amíg odáig elérsz. Ez másoknak automatikusan adott, de neked magadnak kell megtalálnod.

Mi lehet ilyen cél? Mondok egy példát. Ez az ország elég nagy szarban van, részben önhibájából, részben külső tényezők miatt. Ebből a kátyúból szinte lehetetlen kihúzni, főleg a saját kishitűségünk és fásultságunk miatt. Azért a helyzet nem teljesen reménytelen, van egy csomó jó szakember, tudós, fejlesztőmérnök, aki a maga területén igényes munkát végez, nemzetközi viszonylatban is megállja a helyét, de pénz, állami támogatás és management miatt mégsem tudja a maximumot kihozni magából. Szinte közhely, hogy ha valaki sikeres akar lenni, külföldre kell mennie (lásd Szent-Györgyi Albert kivételével az összes Nobel-díjasunk).

Szóval őket kéne megtámogatni. És nem csak/elsősorban pénzzel. Kevés az olyan ember, aki egyszerre nyújt kimagasló teljesítményt valamely elvont területen, ám eközben a business világában is otthonosan mozog, el tudja adni magát, be tudja indítani a vállalkozását, tudja hogyan lesz az ötletéből eladható termék. Egy szóval menedzseli is magát. Ez külföldön nem gond, ott két kézzel kapnak az ilyenek után a nagyvállalatok vagy az állam. Ki kell építeni egy magyarországi rendszert, amely az ilyen embereket, projekteket felkutatja, egy helyre gyűjti, megteremteni nekik a kutatás feltételeit, és az ötlettől a gyártásig, eladásig menedzseli őket. Ehhez rengeteg minden kell, laborok, eszközök, gépek, előadótermek, könyvtárak vagy digitális adatbázisok, kapcsolatok cégekkel, hitelezőkkel, egyetemekkel, kül- és belföldön egyaránt. Volt is ilyen terv, a "magyar szilíciumvölgy" a Zsámbéki-medencében, persze semmi nem lett belőle.

Ez miért jó neked? Mitől több mint az egyszerű adakozás, jótékonykodás? Egyrészt több munka van vele, nagyobb odafigyelést, utánajárást igényel, jobban leköt. Rengeteg emberrel, szervezettel kell kapcsolatot tartani, a dolgokat koordinálni. Nyilván nem egy személyben fogod ezt végezni, szakértőkre is szükség lesz. Ugyanakkor idővel kézzelfogható eredméynek születnek, és ezeknek te is részese leszel, a saját gyerekedként tekinthetsz minden egyes megvalósuló projektre.

Nem csak arról szól, hogy a rászorulókhoz hozzávágunk egy nagyobb összeget, amivel még egy ideig elvannak, jótékonykodás kipipálva, és megint unatkozunk, megint mihez kezdjünk magunkkal...

2011. okt. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
Olvasd el Hegeltől az A szellem fenomenológiáját, ez a következő 2 évedet lefoglalja. Utána lesznek még tippjeim.
2011. okt. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
49%
Tudod a munka az ami neked kellene, hiába írtad hogy azt ne írjuk. Nem részletezem mit csinálj. Biztos találnál valamit, de nem apuci által. Magadtol. Am gyanus hogy kamu amiket írtál. Nem olvastam végig a hszeket, de kissé a kérdés is kamu szagú...
2011. okt. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
Jah az kimaradt, hogy ha igaz és izgalom is kell meg gazdagnak érzed magad akkor csengess be a nasahoz egy űrugrásra vagy ilyesmire. Meglásd ha pengeted a lét felvisznek a holdra is. Az már valami lenne, de gondolom a sok lóvéd meg a jajdemenő cuccaid vihetnéd a csórók zacijába. Talán az üzemanyagköltséget fedezné csak oda az apuci cége.
2011. okt. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!