Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűz esetén kit mentenél ki,...

Tűz esetén kit mentenél ki, ha módodban állna, a saját, szeretett háziállatod, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell mondanom, hogy fiktív a kérdés, csak kíváncsi vagyok. Megköszönöm, ha mellé írod, hogy milyen állatod van és mióta.
2014. okt. 11. 21:12
 41/95 anonim ***** válasza:
33%

Akik ilyen nagyon emberellenesek ott valami nagyon nagy mélyen gyökerező baj van.


Erőltette az anyjuk a bilireszoktatást, elvették oviban a dömperét, gúnyolták a suliban a felsősök, fejbedobták a kidobósban, belefutott valami rablógaleribe, csúnyán beszélt velük a főnökük, kis adagot mért a konyhásnéni és most kitalálták ,hogy utálnak minden embert mert mind ellenük van és gonoszok ,majd ők törlesztenek ,lehetőleg olyanon akin a legelesettebb helyzetben van pl beteg vagy segítségre szorul, mert máshoz gyávák. És akkor keménynek érezhetik magukat ,hogy ők most visszaadták. Aztán megsimogatják az állatukat akinek úgy parancsolhatnak ahogy nekik jól esik. Végre főnöknek érezhetik magukat mellettük, hát persze ,hogy ilyen alattvalót meg kell menteni!

2014. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 A kérdező kommentje:
hmm... egyetértek
2014. okt. 11. 22:56
 43/95 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azt is érdemes belekalkulálni a dologba, hogy ha akkora a tűz amekkorában már nincs idő második mentésre akkor ott már az emberek óriási többségének nem józan gondolatai dominálnak, hanem az ösztönei, hogy éljen. Lehet, hogy pucolna a legtöbb ember, állat nélkül csak saját maga meneküljön. Gondoljatok csak bele az ilyen katasztrófákra ahol süllyed a hajó vagy éppen lövöldözés van egy stadionban aztán beindul a tömeghisztéria és egymást tapossák halálra az emberek. Többen sérülnek és halnak meg attól, hogy letiporják egymást mint közvetlenül a katasztrófa miatt. SŐT nem is kell hozzá katasztrófa, elég Amerikában az ilyen Black Fridayekre vagymicsodákra gondolni, a rohadt nagy tömegben dölnek ki az emberek, dehát kit érdekel vérszemet kapott állatok úgy rontanak be a boltokba, hogy elvigyék a leárazott szarságokat...
2014. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem itt mindenkinek tisztán látszik ki a beteg :DDD...
2014. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
83%
Mind a kettőt. Csak a megalkuvók választanak:)
2014. okt. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
59%

Az állatomat, ez nem is kérdés. 41 te meg beteg vagy, ennyi erővel te meg azért mentenéd ki az embert, hogy utána az egész családja hálálkodjon és benne legyél a híradóban, mint a nagy hős.


"Azért mert "elvileg" te is ember vagy és elvárható hogy saját fajodat jóval előrébb helyezd. Mert gondolom nem kutya nevelt fel és nem macskával alapítasz családot, és aranyhörcsögöket szülsz/nemzel majd...bár a mai világban minden megeshet."


Miért, talán az idegennel igen? Egyébként meg miért helyezzem előre a saját fajomat? A kedves fajom nem segített rajtam amikor egy nagydarab barom belém kötött fényes nappal a tömött buszmegállóban és olyanokat mondott, hogy megerőszakol meg megver, mert azt mondtam, hogy nem akarok vele randizni. Többször közeledett fenyegetően felém, már azon gondolkoztam, hogy elfutok és mindenki csak nézett bambán. De ez nem csak velem történt meg, láttam is ilyet már nem egyszer és egy férfi nem védte volna meg azt a lányt, akivel kötekednek, fenyegetik. Az emberek pont lesz*rják a másikat, kivéve a családot és a nagyon jó barátokat, de egyébként meg is dögölhetsz az utca közepén, akkor is csak elsétálnak melletted. Egy távolabbi ismerősnek vagy idegennek addig vagy fontos, amíg kell valami, de akkor nagyon. Az meg nem igaz, hogy az állat csak a kaja miatt van az emberrel, mert a kutya bármi áron védi a gazdáját, miközben el is szaladhatna.


Tehát nálam állat-ember 1:0, sajnálom.

2014. okt. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
39%

Elolvastam a válaszokat.. és ledöbbentem. Az állatot sokkal inkább mentenék, mint az embert, mert az emberekben csalódtak? Mi van!?


Ha mondjuk ülnétek egy házban és már annyira hatalmas lenne a tûz, hogy saját lábatokon nem tudtok kimenni, jönne valaki, okot adna reménykedni, úgy éreznétek, megmenekültetek és akinek örökké hálásak lesztek, felkapja a szobában lévô kutyát és kiviszi.

Várnátok, hogy visszajön értetek, de a tûz már túl nagy. Reménykedtek és végig azt hiszitek, hogy visszajön értetek. Próbáltok megmozdulni, kimenni, de nem megy. Várjátok a segítséget, de az nem érkezik. Az utolsó pillanatig küzdtök, és az utolsó pillanatban arra gondoltok, hagytak titeket bent égni.


Értem én, hogy ez fordítva is igaz, de hé, ha egy fiatal, szép lány ülne ott, inkább mentenétek Buksit, akinek már csak pár hónapja van hãtra?

Vagy ha egy kisgyerek, aki elôtt még ott az élet/egy középkorú nô, akit várnak otthon a gyerekei/egy férfi, aki eltart egy családot/egy idôsebb ember, aki az iskolában tanítja a gyerekeket az életre?


Mert jó, értem én, hogy az állatotok annyira közel áll hozzátok, ezért ôt mentenétek. Megértem. Én is megpróbálnék visszamenni érte, mert tudom, egyszerre a kettôt nem hozhatom ki.

De egy ember.. akit megmentek, még sok mást megmenthet. De egy macska?


17/L

2014. okt. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
64%

A macskámat mindenek előtt!


"ha egy fiatal, szép lány ülne ott, inkább mentenétek Buksit,"


Pontosan! miért, ha kimentem a csajt, akkor le$zop, vagy életem végéig az adósom lesz. Lófszt.

2014. okt. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
65%

Először a kutyámat menteném. Sokkal fontosabb a számomra a 10 éves kutyám mint egy idegen.

20/L

2014. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
60%
Nem mentenem ki az embert, hanem a kutyam. Amikor nekem rontott egy idegbeteg csoves a tomott buszvegallomason es nekem se segitett senki. Barki segithetett volna, de magamat kellett megvedenem. Es lany vagyok, 15 eves voltam. Mindenki leszarta, hiy mivan velem...Feloluk agyon is verhetett volna. Ennyit az emberekrol. ;)
2014. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!