Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűz esetén kit mentenél ki,...

Tűz esetén kit mentenél ki, ha módodban állna, a saját, szeretett háziállatod, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell mondanom, hogy fiktív a kérdés, csak kíváncsi vagyok. Megköszönöm, ha mellé írod, hogy milyen állatod van és mióta.
2014. okt. 11. 21:12
 81/95 A kérdező kommentje:
de egyénként most komolyan. Nincs egy olyan ember a közeledben, aki szeret téged, és jó hozzád? Miért feltételezed, hogy minden ember rossz?
2014. okt. 13. 22:04
 82/95 anonim ***** válasza:
67%
Nincs gyerekem, de írhattam volna ezt a párommal, és másik 10 ember példájával is. Nem ez volt a mondanivalóm lényege, csak egy példa. Én nem teszek különbséget faji alapon, és előbb védem azt akit szeretek, mint azt, akit nem is ismerek. Nem értem ezen mit nem lehet érteni. :D
2014. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 A kérdező kommentje:

azért nem értem, mert szerintem az, hogy az emberek közül azt véded, akit szeretsz, az rendben van. De az, hogy egy állatot helyezel elé, az nem tudom megérteni.

Nekem vannak gyerekeim, 29 éves vagyok, és belegondolok abba, hogy ott hagynád a gyerekemet, a macskádért cserébe.

Te mit szólnál, ha én hagynám ott a párodat, és a kutyámat hoznám ki?

Lehet, hogy te írtad, hogy itt a lényeg az, hogy a szerettedről van szó. De szerinted többet ér az, hogy én a kutyámat elveszíthetem, mint az, ha te a párodat veszítheted el? Szerintem nem lehet egy mérlegre tenni egy állat elvesztését az emberével.

2014. okt. 13. 22:49
 84/95 A kérdező kommentje:

visszatérek a szélsőségességhez, mert szerintem az "állatosok" is azok. Ha mindannyian megpróbáljuk külső szemlélőként nézni az esetet, hogy mekkora a gyász, ha meghal egy kisállat, és mekkora akkor, ha egy ember hal meg, akkor inkább az ember gyásza a nagyobb, nem?

Pont azért, mert nem tudod ki az az ember, nem tudhatod, hogy hány ember életét teszed tönkre, ha ott marad.

2014. okt. 13. 22:55
 85/95 anonim ***** válasza:
31%
Ezt is leírtam már! Haragudnék rád, ha a kutyád hoznád ki. DE akkor is haragudnék, ha a gyerekedet, anyádat, apádat, testvéredet, akárkidet. Mert azon kattognék, hogy biztos megmenthetted volna az én szerettemet is, csak a sajátod fontosabb volt, és abszolút nem érdekelne, hogy kit mentettél meg (kutyát, vagy gyereket), mert csak az lenne előttem, hogy az én szerettem bent égett. Mert a szeretet az ilyen "önző". Többször nem írom le, minden válaszomban elég világosan fogalmaztam. Látom, újra feltetted a kérdést, nem tudom miért pörögtél rá erre ennyire, akármiért is, kívánom, hogy nyugodjon meg a lelked, mert láthatóan ez téged felzaklat. Én részemről elmondtam mindent amit akartam, mindenféle módon, így részemről lezárom, többször nem szólok hozzá. (az eredeti kérdező voltam)
2014. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 A kérdező kommentje:

igen, három dolog miatt írtam ki újra.

egyrészt mert tényleg felzaklat, mert a családomra gondolok elsősorban (és más családjára).

Másrészt meg, bár nem lettem pszichológus, de nagyon érdekel, hogy mit mért gondolnak, vagy tesznek az emberek, és ez segít megérteni (ha elfogadni nem is).

Harmadrészt, hogy több különböző ember véleményét olvashassam.

2014. okt. 13. 23:16
 87/95 anonim ***** válasza:
59%
Mindkettőt kimenteném, vinném őket egyszerre. De ha valami oknál fogva egyszerre csak egyet tudnék vinni, először vinném a kutyámat, aztán az idegent. De az idegent sem hagynám ott.
2014. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
64%

Látom ez még mindig téma. A kérdésed meg valójában két külön kérdésre szakadt.

1. Kit mentenék: az állatomat vagy egy idegen embert?

2. Kit mentenék: az állatomat vagy egy szerettemet?


Első esetben az állatomat, második esetben az embert.

Hogy miért?

Saját családon belül, bár az állatkám is családtagnak számít, az emberi élet fontosabb. Ellenben egy idegen esetében jó, hogy a sajátjaimmal foglalkozom, legyen az ember vagy állat, és pont le**om, hogy a szomszéd mit gondol rólam.

A lelkiismeretemmel is hamarabb elszámolok, ha egy idegent hagyok ott és nem egy szerettemet.


Ez fordított esetben is igaz. Nem egy civiltől fogom várni a csodát. Ha csak akkora a baj, hogy a szomszéd be tud menni valakiért, akkor azt én is megtehetem és nem fogom a sült galambot várni. Ha a kutyájával jön vissza, akkor a kutyájával tér vissza. Én sem kopogtatnám végig a lépcsőházat, hogy van e ott valaki segítségre szoruló. Hős sem vagyok, a saját képességeimmel is tisztában vagyok.


Jelenlegi szitu: itthon vagyok a két kis gyerekemmel és a cicánkkal. Ha kiütne a tűz, gondolkodás nélkül kapnám a srácokat, a macskának meg van annyi esze, hogy jöjjön a nyomomban.

2014. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
37%

Nem bírnék azzal a tudattal elni, hogy egy embert hagytam meghalni. A macskam nagyon hiányozna es biztos hogy sokszor sirnam magam alomba miatta, de mindenkeppen az emberért mennek. Szörnyű belegondolni hogy ha valaki engem hagyna benn, mit erezne a családom, barátaim, szerelmem, vagy én mit éreznek fordított helyzetben. Szerintem ebben semmi hoskodes nincsen, én igy tartom helyesnek.


Hozzateszem hogy a legelső forgatókönyv az lenne hogy mind a kettőt viszem.


19/L

2014. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
81%
Oh, utolso vagyok. Hozzátenném hogy tenyleg ismerek undorító embereket, engem is piszkaltak az iskolában es beszóltak a metrón, de ettol meg tudom hogy vannak jo emberek, mert rengeteget ismerek es én is törekszem arra, hogy az legyek, ugy eljek hogy használjak, vagy legalabbis ne artsak masoknak. Nekem ebbe nem férne bele, hogy hagyjak egy masik embert bennegni. Nem hiszem hogy lenne olyan hogy egy embereletert "nem kar".
2014. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!