Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűz esetén kit mentenél ki,...

Tűz esetén kit mentenél ki, ha módodban állna, a saját, szeretett háziállatod, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell mondanom, hogy fiktív a kérdés, csak kíváncsi vagyok. Megköszönöm, ha mellé írod, hogy milyen állatod van és mióta.
2014. okt. 11. 21:12
 71/95 anonim ***** válasza:
67%

Leírtam már sokszor, ez nem önzőség, ez a szeretet. És mint olyan, minden szeretet önző. Emiatt had ne szégyelljem már magam. A macskám mellesleg nem csak nekem, az egész családomnak hiányozna, mivel nálunk az állat, családtag. Így nem, nem csak egy embernek hiányozna ő sem, ahogy az ember sem.

Ezzel a gondolatmenettel, te mondjuk lemondanál a gyerekedről, ha azzal megmentenél 10 másikat? Ne légy önző! Az a 10 másik sokkal több embernek hiányozna, te meg majd szépen feldolgozod magadban. :) Ez így már nem tetszik, ugye? A szeretet nem logikán alapul, és őszintén sajnálom azokat, akik egy állatot alacsonyabb rendű módon szeretnek, mint egy embert. És sajnos egyetértek, az állatokhoz való viszonyulás, sokat mutat egy emberről. Akik itt fennen hangon mondják, hogy mentenék az embert, úgy hiszem, elsőnek fognák a nyúlcipőt, semmivel se törődve, se állattal, se emberrel.

2014. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
30%

Még jó hogy szélsőségesen fogalmaz az aki az embert védené, mert az ilyen fajta "állatszeretet" olyan fajta deviancia és ostobaság amire nem igazán lehet másként reagálni.


De ha már szép példákat írunk, akinek "családtag" az állat ami eleve egy olyan szintű hülyeség amire kevés szó akad mivel se vér szerint se genetika szerint nem lehet egy kutya nyúl akármi a családod tagja,az csak egy 10 évig se élő szőrmók, akire rápazarlod az idődet szeretetedet mert nem találtál más elfoglaltságot az életben ... szóval ha van a gyereked meg a "családtag" cicmic akkor is azt vinnéd elsőnek és hagynád a gyereked meghalni? Anyád apád tesód tetszőlegesen behelyettesíthető.

2014. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
82%
Hmm, a mostohaapámmal sincs se vér szerinti, se genetikai kapcsolatom, még is családtag, képzeld. Most akkor szóljak neki, hogy ez hülyeség? :D A "szőrmókok" pedig nálunk ezidáig 17-20 évig éltek, és teknőst még nem is tartottunk. A szeretetet nem lehet pazarolni, nagyon sajnállak, hogy mást hiszel. Ha 2 szerettem lenne bent (értsd: kutya, macska, anyám, testvérem, gyerekem, nagynéném...vagyis bárki akit SZERETEK) értelemszerűen a helyzettől függően, a saját testi épségemet/életemet kockáztatva menteném MINDET! Egy idegenért ilyet nem tennék! (nyilván, ha nem vagyok veszélyben, mert mit tudom én, az idegennek beakadt a lába, de bőven van idő segíteni, vinném őt is, nem csak a macskám) DE, a saját épségemet, életemet, csak a szerettemért kockáztatom, egy idegenért nem!
2014. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
22%

Aztán azt hozzátenném hogy azok "szeretik" ennyire túlzó és elvetemült mód az állatokat, akik nem képesek normális kapcsolatra emberrel ,mert valami nagy defektus van a nevelésükben.

Mert egy egyszerű szinten lévő állat ösztönösen "szeret" vagyis ha adsz neki enni inni adsz neki védelmet és simigatod tutujgatod,akkor az szeretni fog, vagyis ez nem szeretet csak egy ösztönös reakció a túlélés érdekében. A kutyában főleg bele van táplálva ez az automatikus vezérkeresés és alávetődés mivel ilyen ösztönei vannak és erre lett szelektálva.


Szóval baromi egyszerű velük boldogulni ,ellentétben az értelmes fajokkal mint az ember. De akár egy főemlőst is mondhatnék ,mert nekik már van annyi eszük hogy ilyen alap elnyomói trükköket átlássanak és leharapják a fejed mikor felnőnek.Ezért nem is tartanak pl sokan felnőtt csimpánzt stb..mert annak már van annyi sütnivalója hogy átlássa mire megy ki a játék.

2014. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
25%

Genetikai kapcsolatban vagy a nevelőapáddal is és minden emberrel is mivel tudomásom szerint csak emberrel tud szaporodni az ember mert vele van olyan kapcsolatban biológiailag , bár néhány nagyon "állatbarát"próbálkozik kecskékkel kutyákkal de nem jön össze nekik az utód :)


Én egy pillanatig nem gondolkodnék ha rokonom /idegen vagy a macskám közt kéne választani és az ember javára döntenék.

Az állat bármikor pótolható. Az ember nem az egyedet kedveli hanem az adott faj adott tulajdonságait. Szóval 1 hónap múlva már lenne új kismacska kiskutya és ez elfeledtetné a másikat.

2014. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 A kérdező kommentje:

mivel ilyen történetet még nem hallottunk, hogy valaki egy állatot mentett ki ember helyett, szerintem az a legnagyobb igazság, hogy éles helyzetben mindenki tök máshogy viselkedne, mint ahogy ilyenkor elképzeli.


azt nem hiszem, hogy általánosítani lehet, hogy, aki embert mentene, az inkább egyedül menekülne. Ez inkább csak attól függ, hogy pánikhelyzetben ki hogyan viselkedik, nézetektől függetlenül.


Köszönöm a válaszokat, én sokat tanultam belőle. Tetszett vagy nem tetszett, nem is ez a lényeg, de így okosodik az ember. Lenne még sok kérdésem, lehet, hogy írok is még.


De annak mindenképpen örülök, hogy kicsit érthetem ezt az álláspontot is!!


Akik sokat csalódtak az emberekben, kívánom nekik, hogy tapasztalják meg a pozitívumokat is!!!! :)

2014. okt. 13. 20:59
 77/95 A kérdező kommentje:
71-es, neked van gyereked? Ha még nincs, akkor megértem, hogy egy macska elvesztésével össze tudod hasonlítani egy gyerek elvesztését.
2014. okt. 13. 21:01
 78/95 anonim ***** válasza:
100%
De jó lenne, ha az emberek is legalább olyan ösztönös szinten szeretnének, mint az állatok.. akkor nem lenne ennyi családon belüli erőszak, mert mutass egy állatot, (lehetőleg emlőst, mert mittudomén egy hüllőnél lehet másképp van), amelyik szándékosan és ok nélkül bántja, durván megtámadja a saját kölykét, mert embereknél egyáltalán nem ritka, hogy hazajön apuka és végig veri a családot mert épp olyan kedve van.
2014. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 A kérdező kommentje:

A kandúr macskák gyakran megeszik a kölyköket. Az oroszlánok, farkasok, jegesmedvék, fókák, hörcsögök, halak szintúgy. Ok nélkül, csak azért, mert zsákmánynak tekintik. Ez csak pár faj, de többre is jellemző.

Az igaz, hogy az ember sok olyan kegyetlenségre hajlamos, amire egy állat nem, de sokkal több jóra is, amire az állat nem. Egy macska soha nem lesz orvos, vagy kutató, mentős, tűzoltó, tanító...

Egy állat kegyetlenségre nem, de agresszióra ugyanúgy hajlamos.

Én is nagyon szeretem az állatokat, nélkülük elképzelhetetlen lenne, de így is az emberek oldalára billen a mérleg.

2014. okt. 13. 21:59
 80/95 A kérdező kommentje:

jah, és az emberek is szoktak ösztönös szinten szeretni, például akik vérfertőzésben élnek...


Az ösztönöknek van pozitív és negatív oldala is, ezt ne felejtsük el!

2014. okt. 13. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!