Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűz esetén kit mentenél ki,...

Tűz esetén kit mentenél ki, ha módodban állna, a saját, szeretett háziállatod, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell mondanom, hogy fiktív a kérdés, csak kíváncsi vagyok. Megköszönöm, ha mellé írod, hogy milyen állatod van és mióta.
2014. okt. 11. 21:12
 51/95 anonim ***** válasza:
38%
Olvasom itt ezeket a sztorikat, hogy valaki rosszul lett és nem segítettek, bántották és nem segítettek stb. Mindenki aki egyszer csalódott az úgy gondolja, hogy akkor innentől kezdve ő sem segítene másokon. Arra viszont nem gondol senki, hogy ez a fajta mentalitás csöppet sem segít hanem csak ront a helyzeten? Ha minden egyes ember így gondolkodna, akkor nem mennének mentősnek, tűzoltónak, rendőrnek az emberek. Akkor nem küldenének katasztrófasúlytotta helyekre élelmiszert, felszereléseket és orvosokat, akkor szépen egymás után kidögölhetne mindenki akinek épp csak egy kicsike segítség kellene. Hogy a büdös francba várja el egy ember a másiktól a segítséget, hogyha ő maga sem tenné meg? :I
2014. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
38%

Aha. Hogy azért nem mentenétek meg az embert, mert rajtatok senki segített senki? :) de édes

Biztosan nagyon rossz lehetett. Elhiszem. Hálát adok az égnek, hogy velem nem történt ilyesmi. Vagyis.. de. 4 éven keresztül folyamatosan bántottak, minden nap sìrtam és nem segített senki. 6 éves voltam. Az iskolában ütöttek, vertek, a pocsolyába löktek.. tépték a hajam, kiközösítettek, ... . Aztán az utolsó 2 évben beszálltak a felsôbb évesek is. Csak az volt a bajuk, hogy jó tanuló voltam és próbáltam velük barátkozni. :)

Életemben egyszer bántottam valakit.. egy roma srácot, aki felnyomott a falra, hozzám nyomta a csípôjét.. lefogott, tapizott.. 10 éves voltam, hosszú nadrág+vastag pulcsi volt rajtam.. semmi kihívó. Hasba rúgtam és elszaladtam.

És mégis ez a véleményem. Nem mindenki ilyen. Sôt.. ha ott hagynám azt az ember meghalni, én sem lennék különb náluk.


Ti, akik azt mondjátok, azért nem mentenétek meg az embert, mert titeket sem mentettek meg, ugyanolyanok vagytok, mint akkor ott azok voltak. :)


#47-es voltam

2014. okt. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 A kérdező kommentje:

pont erre gondoltam, amit az utolsó írt.

Nagyon sok jó ember van a földön, sajnálom, hogy ilyen sokaknál a rossz a meghatározó. Ne mondjátok már, hogy soha nem is volt jó hozzátok senki?!


Miért vagytok ennyire előítéletesek? Attól még, mert sok ember kevesebbet ér, mint egy állat, lehet, hogy az az idegen nagyon sok embernek segít, nem?


Ha van olyan ember, akit nagyon szerettek, és ő égne bent így, akkor teljes megértéssel és elfogadással fordulnátok afelé, aki az állatát hozta ki?

2014. okt. 12. 11:52
 54/95 A kérdező kommentje:

52-esnek is igaza van. Nem is akarnátok különbek lenni, mint azok, akik rosszak? Így tényleg ugyanolyanok vagytok, mint azok. Ugyanúgy cserben hagynátok. Jó érzés ez nektek? Bosszú, bosszú... alakítsatok valami szupercsapatot! :)


Én nem pontozok, de nagyon érdekes látni a pontozások alakulását is!


Egyébként ikerpár újszülötteim haltak meg orvosi hiba miatt, nekem is lenne okom arra, hogy minden embert utáljak. Mégsincs így. Én nem szeretnék gonosz lenni.

2014. okt. 12. 11:57
 55/95 anonim ***** válasza:
31%
Nem azt mondtam, hogy nem segítenék, ha nem kellene választanom, hanem hogyha választani kell, akkor én az állatot választanám, mert az emberekkel segítőkészségével kapcsolatban elég rossz tapasztalataim vannak, tehát nem fogok egy idegent választani, aki valószínűleg elsétálna mellettem az utcán, ha én kerülnék bajba. Lehet nektek ez érthetetlen, de sokaknak az állat társ, családtagként szeretik, mivel velük élnek, az életük része és nem csak egy rühes állatként gondolnak rá. És egy kutya is gondolkodás nélkül a gazdáját védené meg vagy mentené, amennyire tőle telik, nem egy idegen kutyát, akkor cserébe mi miért ne lennénk képesek erre? Az állat áldozza az embernek az életét, szolgálja, figyelje minden mozdulatát, de cserébe az ember úgy álljon hozzá, hogy csak egy rühes dög, amiből van még 1000?
2014. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
70%

"nem fogok egy idegent választani, aki valószínűleg elsétálna mellettem az utcán, ha én kerülnék bajba"


Ezt nem tudhatod biztosan. Lehet ő kimentene téged ugyan abban a helyzetben és akkor hagynál bent égni egy embert aki téged simán megmentene?

2014. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
73%

Én voltam a kérdés eredeti feltevője. Kicsit megdöbbentettek a válaszok. Nem azok, amelyek embert mentenek (én a macskám vinném, de ez mindenkinek szíve joga) hanem az a radikalitás, aggresszió, amit egy ilyen egyszerű kérdés indikált. Nem volt benne sem politika, sem fasizmus, mégis sokan ugrottak rá, cseppet sem kifinomult stílusban. Ez szerintem elkeserítő.

A magam részéről semmilyen szempontot nem vennék figyelembe, csak azt, hogy a macskám szeretem, az idegent nem ismerem. Nem vállalok felelősséget egy idegenért, de a szeretteimért igen. EZ ilyen egyszerű. Ha egy idegen kutya, és a macskám lenne a kérdés, akkor is a macskám menteném. Ha egy idegen ember, vagy a gyerekem, akkor a gyerekem. Mindig az, akit szeretek, függetlenül attól, mely fajba tartozik.

2014. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 A kérdező kommentje:

Igen, érdekes, hogy mi generálódott belőle. Mindenki hevesen védi az álláspontját, valószínűleg ez is egy olyan kérdés, amiben soha nem lesz megegyezés. :)


Erre a válaszotokra még nagyon kíváncsi lennék:

Ha van olyan ember, akit nagyon szerettek, és ő égne bent így, akkor teljes megértéssel és elfogadással fordulnátok afelé, aki az állatát hozta ki?

2014. okt. 12. 12:50
 59/95 anonim ***** válasza:
32%
Nem, legszívesebben karóba húznám az illetőt és szerintem ezzel azok is így vannak akik most azt állítják, hogy az állatukat hoznák ki. Tudod miért? Mert ők is csak a saját javukat nézik és nekik fájna ha a szerettüket egy idióta benthagyná csak azért mert fontosabb volt neki az aranyhala...
2014. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
86%
Még mindig az eredeti feltevő vagyok. Dehogy fordulnék felé megértéssel! Ő számomra idegen, a szerettem viszont bent égett. Hiába értem most őt meg (mivel ezen az állásponton vagyok) az adott szituációban az érzelmeim messzire vinnének. Ellenben, ha a gyerekét vinné ki-nem a kutyáját- és a szerettem bent égett, pont annyira vádolnám, mint a kutya esetében. Egyszerűen azért, mert az én szerettem bent égett, az övé megmenekült. Keserűség lenne bennem, fajtól függetlenül.
2014. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!