Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűz esetén kit mentenél ki,...

Tűz esetén kit mentenél ki, ha módodban állna, a saját, szeretett háziállatod, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kell mondanom, hogy fiktív a kérdés, csak kíváncsi vagyok. Megköszönöm, ha mellé írod, hogy milyen állatod van és mióta.
2014. okt. 11. 21:12
 61/95 anonim ***** válasza:
27%

Jönnek itt a hülye történetekkel hogy az utcán nem segített senki és ezek után mindenki dögöljön meg... Egyik esetben sem volt közvetlen életveszélybe ,mivel akkor egyikőtök sem írna ide, csak szóban esetleg lökdöséssel inzultálták. Ha ilyenkor odamegy valaki és rászól az ilyen alakra az azonnal verekedni, késelni kezd és biztos lehetsz benne hogy nem őt meszelik el a csodás bírók és rendőrök évekre ,hanem aki védelmedre kelt.Ha cigány az illető akkor még rasszizmusért is kap 2 évet. Te meg szépen elsunnyogsz és baxol tanúskodni majd, a támadód meg majd az hazudja hogy békésen állt mikor megtámadták..


Na ezért nem szeret belefolyni az ember ilyen utcai lökdösődésekbe. Haverom pl egyszer próbált leállítani egy nőt rugdaló egyént az utcán ,az lett belőle hogy a nő meg a férfi egyesült erővel verték meg, mert hát ez náluk ilyen párkapcsolati tréning volt csak és mit szól bele??

2014. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
33%
No meg ezzel az erővel ,ha te azért nem segítesz mert egyszer egy szűk embercsoportból egy szuperman sem ugrott oda hozzád, akkor ezt mondhatják az inzultálásodat néző emberek is ,joggal ,hogy minek segítsenek ha egyszer valamikor nekik sem segítettek. Aztán ez a kör is szépen bezárul.
2014. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
21%
:D te meg jössz a hülye történeteddel hogy a haverod egyszer akart megvédeni egy csajt és még őt rugdosta meg. Fogd már fel, hogy nem arról van szó, hogy ha valaki összeesik az utcán akkor átlépek felette, hanem hogy a nyuszimat menteném vészhelyzetben (mentettem volna, mert már nem él), aztán az embert is, ha tehetem, de első az állatom. Két okból, az egyik, hogy hozzá kötődtem, ez elég erősen a nagyobbik ok, a másik, hogy az emberek nem nagyon segítenek, ha baj van. Ok, megértem, hogy te azok után nem segítesz az ilyeneknek, hogy a haverodnak ilyen tapasztalata volt. Nekem meg nem segítettek, és ez általában is jellemző, tehát ez még jobban erősíti, hogy a törpenyuszimat mentettem volna.
2014. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
32%
A nyúl pedig finom sülve :D
2014. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 A kérdező kommentje:

Hát ez kemény.


Szerintem az emberek sokszor közönyösek, de nagyon sokan segítenek. Ez is ilyen félig tele, félig üres pohár vita. Egy állat is nagyon sokat segíthet, gondoljunk csak a mentő, vagy gyógyításnál használt állatokra, de szerintem már csak a szerettei, családtagjai miatt is az ember érdemel esélyt.

2014. okt. 12. 20:40
 66/95 anonim ***** válasza:
64%

Elkezdtem végigolvasni a válaszokat és elfogott a hányinger. Pontosan az ilyen alakok miatt ér többet a szememben egy állat, mint az ember.

Én is erősítem az állatpártiak táborát. Ilyen esetben szemrebbenés nélkül iszkolnék az állatkámmal, és hagynék ott egy vadidegent.


Továbbá felháborítónak tartom az ilyen jellegű megjegyzéseket, miszerint még visszanézve vigyorognánk meg a társai.

Annak is üzenem, aki szerint az egyik válaszoló a szüleit is a kert végébe ássa el Morzsi vagy ki mellé, csak mert azt merte írni, hogy őt ugyanúgy lesújtja a kedvence elvesztése, mint bármelyik családtagjáé; na neki üzenem, hogy mekkora egy ... remélem leég a házad és megtapasztalod a keserűséget, pedig az csak egy tárgy, nem is egy élőlény.


Aki szerint meg csebenhagyás, az kifejthetné, hogy ilyen esetben, tehát ég a ház, bent vagyok én, mellettem a macskám meg hallom a szomszédot óbégatni, nekem, mint civilnek kutya kötelességem volna még hőst játszva berontani a szomszédhoz, ahelyett hogy lehajolok a ciccért és mentem vele a saját irhámat is.

Ha embermentés közben meg találnék halni az engem sirató család sokkal jobban érdekelne, mint a másik vadidegen, aki esetleg megmenekült. Nekem ezzel minden lett, csak jobb nem.

2014. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
79%
A poén, hogy az állatpártiaknak írják, hogy érzéketlen tuskók és észre sem veszik, hogy pont ők azok, akik durván beszólnak az állatpártiaknak és undorítóan ócsárolják őket. Olvassátok vissza, hogy milyen stílusban írt szinte mindenki, aki az embert választaná és milyenben, aki az állatot. De tudjátok mit, ti ott hagynátok az embert is, csak a saját irhátokat mentenétek, mert kötelességtudatból nem fogjátok a kis épségeteket kockáztatni. Aki meg azt menti, aki/ami fontos neki, az többet fog kockáztatni. És minél több ilyen választ írtok, hogy a nyúl finom sütve, meg az anyámat is elásom a hátsó kertbe, meg mosolyogva néznék vissza az emberre, annál inkább úgy gondolom, hogy bármilyen állat többet ér ezeknél.
2014. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
82%

A macskámat menteném, akit szeretek.

Valaki írt valami olyamsit, hogy "berúgnád az ajtót és mentenéd a Buksit, az ember helyett?" vagy mi...

Nem rúgnám be senkinek az ajtaját, megnézve, van-e ott valaki (ember vagy állat), egyszerűen felkapnám a saját cicámat, és iszkolnék kifelé, vissza se néznék.

2014. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 A kérdező kommentje:

valóban igazad van, hogy az emberpártiak szélsőségesebben fogalmaznak. :) De az állat ember fölé helyezése szerintem önmagában is szélsőséges gondolat.


Viszont, aki az állatát hozná ki, nekem nagyon önzőnek tűnik. Mind azt írtátok, hogy ha meghalna az állatotok, nektek milyen rossz lenne, nem tudnátok megbirkózni a lelkiismeretetekkel. Ez csak saját magatokról szól. Csaka saját fájdalmatokról. Egy állat halála leginkább csak a gazdájának fáj. Az ember halála, viszont sokaknak fájhat. Tehát egy ember gyásza, kontra sok ember gyásza.

Ez nem önzőség?

2014. okt. 13. 18:10
 70/95 anonim ***** válasza:
100%

#67-essesl maximálisan egyetértek:

"ti ott hagynátok az embert is, csak a saját irhátokat mentenétek, mert kötelességtudatból nem fogjátok a kis épségeteket kockáztatni"

Amikor egy black friday alkalmával, vagy - ne is menjünk olyan messzire - egy Harry Potter könyv megjelenésénél, egy Háda árucsere napján képesek az emberek felrúgni a másikat, eltörni a bordáját, eltaposni, átszaladni rajta, csak hogy előbb jussanak hozzá az adott műszaki kütyühöz/könyvhöz/rongyhoz, akkor sem törődnek a másikkal. Pedig akkor néhány jelentéktelen kacat a tét. Életveszélyes helyzetben meg úgyis bekapcsolna a túlélési ösztön. Ha meg egyszerre többen akarnak menekülni, akkor is képesek az emberek egymást visszarántani, csak hogy előbb legyenek távol a bajtól...


#68 voltam

2014. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!