Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sátánista vagyok és mindenképp...

Sátánista vagyok és mindenképp titokban akarom tartani a családom előtt, de mit tegyek ha el akarnak rángatni templomba? 15/L

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 07:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
59%

A kommentelők fele baromságot írt eddig...

A Sátánizmus nem ősibb, mint a kereszténység, de attól függetlenül mint a kettő alaptalan tanokat hirdet. A kereszténység főleg a zsidó vallástól csórt el vallási elemeket. A biblia pedig egy összecsapott mű, épp azzal töltöm az időmet, hogy ellentéteket keresek benne, melyek nem kis számba találtam eddig.

Pl a gonosz szőlőmunkásokról szóló rész:

A történetből világosan kiderül, hogy a szőlőmunkások Gyp-sek, hisz azt hiszik megkapják az örökségét a gyereknek az apjától (gazdától), akit megölnek.

A gazda bolond, mert nem volt elég neki az, hogy a küldötteit, de a fiát is elküldte megöletni.

A fiú az hiába tesz bármit, szó nélkül elmegy, ahol persze megölik.

Sokan mondják, hogy Jézus megjósolta a halálát, habár ez lehet, hogy isteni berkeken belül szokványos ez az önfeláldozás, de ez a példa a szürke hétköznapok hőseivel az idiotizmus határát súrolja minden szemszögből.

Ha Jézus Isten fia, akkor mennyire lehet ezt önfeláldozásnak nevezni, ha tudta, hogy úgyis jobb helyre kerül, hisz a faterja elintézte neki eleve.

ha meg nem, akkor is megölethette magát, hisz addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. Ha bosszantja a tanaival a rómaiakat, hát nem kell nagy jósnak lenni, hogy megmondjuk, nem lesz jó vége neki. Mennyi ember van, aki dogmákért áldozza fel magát a jobb lét reményében... a semmiért.

2013. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
51%

A sátánizmus legalább akkora átverés mint a kereszténység és a többi vallás . Messziről kerüld el őket !


OM

2013. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, a scythe.hu -t ne látogasd, mert egy baromság.


Kizárólag csak a spiritsoferidu.wordpress.com oldalról informálódj, és azokról a blogokról, amik ott vannak feltüntetve.


-Ne menj el velük templomba, ennyi.

2013. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
75%
Aki azt mondja h a biblia az igaz, és az abba leírtakat be kell tartani, az pofánvágnám, de ne legyen ideges, hanem az arca másik oldalát is tartsa oda, h adjak mégegyet.. ha meg ezzel nem ért vki egyet, sz már nem a kereszténységhez tartozik, csak egy hasonló vallás más "szabályokkal" . Különben meg ez az egész, h higgy istenben és cselekedj úgy ahogy mondják és örök boldogságod lesz, vagy különben örök szenvedés lesz részed ha nem teszed.. ez olyan mint a gengszterbandáknál: h fizetsz, megvédünk, ha nem kicsinálunk..
2013. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 BlackSword ***** válasza:
50%
Ebből is látszik utolsó, hogy veled valami gond van a lelki békéddel... Egyből az erőszakkal demonstrálsz... Egy önmagával békében élő ember -legyen vallásos, nem vallásos, keresztény, zsidó, mohamedán, budhista, akármi...- nem követ el erőszakot... Az erőszak mindig valami belső ellentét, esetleg belső elégedetlenség jele...
2013. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
79%

Annak van mankóra szüksége, aki nem tud járni.


Legyen az sátánizmus, vagy kereszténység.

2013. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:

# 8:

Én még anno a joyofsatan oldalát nézegettem, úgy nagyjából egy-másfél éve, amikor nagy divatja volt a 4chanon. Ott még talán el is hittem, ami le van írva. Utána találtam a spiritsoferidu-t, ami gyakorlatilag a joyofsatan fordítása.


Majdnem a kezdetei óta néztem azt az oldalt és meg kell hogy mondjam, kételkedek az egészben. Persze a magyar oldal nem akar semmi rosszat, de a külföldinél elég erősen érzem a manipulációt. Elég sok sületlenség van ott. Az ősiségével pedig vitatkoznék. Maximum 80-100 évesnek tartom, nem többnek (közben utánanéztem és az egész 1940-es években kezdődött).


Az tény, hogy a katolikus vallás jelenleg korruptabb mint az összes magyar párt, de az alapja; a Biblia még nem feltétlenül az. Amit # 11 próbál, megvalósítható, de amint rájön a mögöttes, okkultista hátterére a dolognak, máris értelmet nyer a sok "ellentmondás".


Ha ennyire hipsterkedni akartok, akkor ne csak a sátánizmussal foglalkozzatok, hanem az összes többi vallással is és alakítsatok ki magatoknak egy saját világképeteket. Sokkal több értelme van, mint a kereszténység sátánista formájának a majmolása.


Kérdésedre a válaszom pedig az, hogy menj el nyugodtan. Ha mást nem, nézegesd a freskókat. Én konkrétan imádom a templomokat, legyen bármilyen vallásé és egyszerűen nem tudok unatkozni, ha ott vagyok.

2013. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
71%
Ne félj hiszen istennek nincsen hatalma a Sátánisták felett, a saját híveit megvédi, a templom meg nem jó semmire, hiába imádkozhatnak ott napestig nem érnek el vele semmit, csak az egyház fényűzését hirdetik.
2013. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 BlackSword ***** válasza:
27%

"csak az egyház fényűzését hirdetik"


Te miről beszélsz??? Kicsit lemaradtál a történelemben... Azóta változott a világ... Többek között felfedezték Amerikát és Ausztráliát... pár száz éve véget ért a középkor...

2013. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat.
2013. júl. 30. 13:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!