Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sátánista vagyok és mindenképp...

Sátánista vagyok és mindenképp titokban akarom tartani a családom előtt, de mit tegyek ha el akarnak rángatni templomba? 15/L

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 07:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:

40# lehet te nem olvastad de leírom még egyszer

a sátánizmus az egy természet vallás semmi köze az eredendő bűnhöz ezt csak a biblia állítja

Nem tom hogy hány évesek lehettek de szégyen (tisztelet a kivételnek) hogy én aki teljesen más körökben mougok többet tudok 15 évesen erről mint ti

2013. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
És eltudnád magyarázni nekünk, hogy a sátánizmusnak mi köze az ősi vallásokhoz?
2013. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:

Természetesen

Már a keltáknak is mint minden népnek a kezdetektől fogva volt egy saját vallásuk. Ez a keltáknál anyiból állt hogy volt egy istenük akit természet anyának neveztek. Hozzá imádloztak essőért,jó termésért , a betegségekből való kigyógyulásért.

A druidák voltak akkoriban a papok és a gyógyítòk.

A keltákat mivel természet isteneit szolgálták és nem tértek át a katólikus hitre , a rómaiak isten telenek, hittagadónak titulálták őket.

Mivel az akkori Rómában voltak eggyes Lucifert szolgáló szekták (nem sátánisták!!!!!!) eggyen rangúnak titulálták öket.

És a kelták vallása a mai sátánizmus dédapja.

2013. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:

14:07: Miből gondolod hogy ezeknek az oldalaknak a "bizonyítékai" nem koholmányok? Tisztában vagy vele hogy milyen mértékű és mennyire átfogó hazugságokat képesek gyártani egyes szervezetek? És itt nem összeesküvés-elméletekről beszélek, ez az összeesküvés gyakorlata.


Egyszerű elhinteni néhány morzsát, pl. "az oldalán arról henceg hogy egy kiskorú ázsiai lánnyal volt szexuális kapcsolata".


Erre mit lép aki ezt olvassa? Elhiszi, mert az állítás szerint ezt írta az oldalán. Vagy ha kicsit kevésbé ostoba, utánajár. Megnézi a szóban forgó oldalt, és mikor NEM TALÁLJA a "hencegést", leugatják hogy már levette az oldalról és különben is mekkora mocsok hogy egy pedofilt próbál mentegetni.


Lehet hogy ez így túl egyszerűnek vagy túl légbőlkapottnak tűnik, de az ilyesfajta módszerekkel (az igazság mellé hazugságokat kevernek, miközben látszólagos, vagy éppen hamisított bizonyítékokkal és hosszú, félig értelmetlen magyarázatokkal összezavarják az embereket) kitűnően el lehet hitetni bárkiről hogy egy pedofil tömeggyilkos, aki másodállásban hentes a szülészeten és újszülöttek agyából főzi otthon a pálinkát. Nem ilyen értelmes legendák keringenek Hitlerről és a Nácikról is?


A sok ember meg elhiszi, de persze már büntetik is ha kételkedsz benne.


Javaslom hogy nézz szét a világban, és ha értelmesebb vagy mint egy levelibéka (felteszem így van), akkor rájössz hogy nem is olyan nagy hülyeség amit a JoS-on vagy a Spirits of Eridun írnak.

2013. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:

@23:05:


"Miből gondolod hogy ezeknek az oldalaknak a "bizonyítékai" nem koholmányok? Tisztában vagy vele hogy milyen mértékű és mennyire átfogó hazugságokat képesek gyártani egyes szervezetek? És itt nem összeesküvés-elméletekről beszélek, ez az összeesküvés gyakorlata.


Egyszerű elhinteni néhány morzsát, pl. "az oldalán arról henceg hogy egy kiskorú ázsiai lánnyal volt szexuális kapcsolata".


Erre mit lép aki ezt olvassa? Elhiszi, mert az állítás szerint ezt írta az oldalán. Vagy ha kicsit kevésbé ostoba, utánajár. Megnézi a szóban forgó oldalt, és mikor NEM TALÁLJA a "hencegést", leugatják hogy már levette az oldalról és különben is mekkora mocsok hogy egy pedofilt próbál mentegetni. "


Hát nézd, sok igazság van abban amit írsz. Könnyű aláásni valakinek a tekintélyét, főleg ha rásütik, hogy pedofil. De ettől függetlenül ez nem jelenti azt, hogy mindig minden csúnya pletyka légbőlkapott. Persze a JoS-ban folyó felháborító dolgokról elég sokat hallani, állítólagos ex-tagoktól, különféle fórumokon, weboldalakon, de igazad van, ezek valóban nem minden kétséget kizáró állítások. Én el tudom képzelni a JoS-ról ezt az egészet, de rendben, a bizonyíték tényleg nem elég szilárd a pedofil-ügyben.


Persze néhány linkem van még, csak hogy legyen min gondolkodni.



[link]

[link]

[link] (oké, ez egy picit kakukktojás, de mégsem teljesen)



"

Lehet hogy ez így túl egyszerűnek vagy túl légbőlkapottnak tűnik, de az ilyesfajta módszerekkel (az igazság mellé hazugságokat kevernek, miközben látszólagos, vagy éppen hamisított bizonyítékokkal és hosszú, félig értelmetlen magyarázatokkal összezavarják az embereket) kitűnően el lehet hitetni bárkiről hogy egy pedofil tömeggyilkos, aki másodállásban hentes a szülészeten és újszülöttek agyából főzi otthon a pálinkát. Nem ilyen értelmes legendák keringenek Hitlerről és a Nácikról is?"



Bizony, ez tökéletesen működő módszer, annyira, hogy magad is ezt csinálod. Értelmes dolgokat állítasz (pl. undorító koholt pedofilbotrányok szerte a világban, a nácikról terjedő baromságok, az információs társadalomban a dezinformáció léte és a többi), de a végén arra jutsz, hogy mivel mindezek léteznek, ezért a JoS-nak igaza van. Ráadásul nem is pontosítottad, hogy miben hazudnak az állítások. Hogy a JoS tagjai között vannak pedofilok? Rendben, tételezzük fel, hogy nincsenek. Attól még az ostoban neo-náci szellemi moslék tagadhatatlanul a JoS sajátja, elég felnézni ezért az eridura.


"A sok ember meg elhiszi, de persze már büntetik is ha kételkedsz benne. "


Ahogy ezt lehetett olvasni, mindez marhára igaz a JoS-ról is. (Pl. itt ebben a kérdésben is írt valaki hasonlóról)


Javaslom hogy nézz szét a világban, és ha értelmesebb vagy mint egy levelibéka (felteszem így van), akkor rájössz hogy nem is olyan nagy hülyeség amit a JoS-on vagy a Spirits of Eridun írnak."


Mármint mire gondolsz konkrétan? A spirituális része? Nézd, én már kinőttem ebből. Néhány nagyon elborult embert kivéve senkit nem érdekel az n+1-edik teista sátánista szekta néhány történelmileg, mitológiailag, lingvisztikailag hibás agymenése. A hívőkhöz úgysem jut el, normális embert nem érdekli, csak néhány szakértő szokott jókat "debunkolni", de értelme az igazából nincs. Ami az 'igazságot' illeti, ha majd Andrea karon fogva besétál Enki/Sátánnal a Times Square-re egy hatalmas teherhajót a fejük fölött tartva teleizéenergiamágiával, akkor majd komolyan veszem a dolgot.


A JoS-szal igazából nem a hitvilága a probléma. Pontosabban nem az (egyébként összelopkodott) hitbeli része, a hatalmas gond vele, hanem hogy egy fedő szervezet a neonáci toborzáshoz. De pusztán ettől még senkit nem érdekelne a Jos semmilyen körökben néhány megélhetési rettegőt kivéve, HA nem terjeszkednének ilyen alattomos köntösbe bújva. A tizenéves korosztály hajlamos fogékony lenni az okkultizmusra. És így marha könnyen propagálják nekik az okkult tudásba csomagolt setét baromságokat. Ez az igazi baj a Jos-szal. Legalábbis nekem. Ez az egész JoS olyasmi a többi okkult, teista sátánista csoportra nézve, mintha egy átlagos keresztény egyházközösséget hasonlítanánk David Koreshez, vagy Jim Jones-hoz.


Ha pedig arra gondolsz, hogy az eridunak igaza van a zsidókkal kapcsolatban, hááát, akkor gondolkodj el a dolgokon még egyszer. Ugyanis azt feltételezni, hogy a zsidók egytől-egyik mind gonosz, aljas célú világösszeesküvést terveltek ki, csak azért, hogy a "dzsentileket" kiirtsák, akkor tényleg érdemes megtanulni gondolkodni. Bizonyíték nincs rá, a levegőbe rásütni ilyesmit meg bármelyik csoportra lehet. Érdemesebb lenne utánaolvasni, hogy mi az oka az antiszemitizmusnak. Ugyanis ez egész szépen levezethető dolog, mind történészeti, szociológiai és pszichológiai szempontból is.


Ráadásul (olyan hab a tortán jelleggel) az egész sátánizmus és a nácik dolog nem igazán állja meg a helyét.


[link]


Akit pedig esetleg bővebben érdekel az öreg kidobásának a története az NSM-ből, itt csemegézhet: [link]

2013. aug. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo: Irj privatot, es segitek, cserebe megkerlek, hogy ne irj a GYIkra ilyen temaban, mert: hasztalan, idopocsekolas, tobb kart, mint jot okoz, semmi szukseg ra, hogy minden heten 3 kerdes alatt felgyulemlett gyokersegre/ragalmazasra kelljen folyamatosan reagalnunk.

Ha kerdesed van itt elerhetsz, illetve azert van a Soe es a forum, hogy haszonos informaciohoz juss.


# 10 : A satanizmus csak egy gyujtonev a primordialis pogany vallasokra, tehat joval idosebb, mint a judeo- vallasok. Senki sem allitotta, hogy maga a megnevezes nem ujkeletu.


# 11 : Ahogy mar irtam, a Satanizmus gyujtonev az eredeti vallasokra, tehet idosebb a zsido vallasoknal. Ha a lavez fele maszlagra gondolsz, akkor igazad van.


# 17 : Ajanlom figyelmed Albert Pike (33-mas szabadkomuves, Satanista) szemelyet es muveit (Lectures of the Arya, Magnum Opus, Morals and Dogma) Mar ennel a pontnal bizonyos, hogy a szabadkomuvesseg eredetileg satanista volt, tehat megdolt az a feltevesed, hogy max 100 eves. A szabadkomuvesek elodei a templomosok voltak, es ezen a vonalon gordulekenyen eljuthatsz a keresztenyseg elotti korszakokig.


# 23 Satan lete kulturalis szempontbol kizarhatatlan (nem a biblikus Satanra gondolok) mivel az osszes pogany panteonban jelen van kulonbozo neveken, A tavol kelet telis tele van satani anagrammakkal: Satana nevu varos, Sanatan Dharma, Sanat Kumura, illetve a Yezidik Istene Melek Taus (kigyo es pava a ket szent allata) akit Saitannak neveztek, amig a muzulmanok meg nem kedtek a szisztematikus gyilkolaszasokat, etnikai, kulturalis tisztogatasokat. a mantrak: Sa Ta Na Ma, Sat-Nam stb. Az ordog jelkepei (kigyo,sarkany, pava kecske, szarvak, ordogvillastb) a legszentebb jelkepek majdhogynem az osszes pogany vallasban.

Nem elhanyagolando az okor es azelotti civilizaciok hatalmas tudasa, nem voltak idiotak, hogy nonszensz lenyekben higyjenek, raadasul a hihetetlen tavolsagok ellenere, ugyanazok a szimbolumok es Istenek kulonbozo neveken felbukkannak. (pl a szarnyas/tolllas kigyo Amerikaban, es Egyiptomban stb)

Ez persze nem bizonyitek viszont nem vonhato ketsegbe a lehetosege annak, hogy valos leny.

Nekem vannak szemelyes tapasztalataim, de ezeket folosleges lenne leirni, mivel szamodra nem jelentenek semmit, mivel barki leirhat mindenfelet, anelkul hogy ellenorizheto lenne a tenyszerusege. Csak sajat magad gyozodhetsz meg errol, tapasztalatok alapjan, ehhez az kell, hogy elmeletben, es gyakorlatban is kutass.(meditacio)


# 24 A biblikus Satan valoban fikcio, viszont a bibliaban az osszes jelkep, koncepcio, tortenet, karakter es szam lopott, a pogany vallasokbol szedtek oket. Ahogy mar tobbszor leirtam Satanizmus = pogany vallasok, tehat idosebb a keresztenysegnel, es nem mi meritettunk az abrahami vallasokbol, hanem forditva.


# 31 : -Sokadszorra irom le, hogy nem merit egyalatalan a keresztenysegbol a Satanizmus, pont forditva. (mivelhogy a pogany vallasok torzitott valtozata, pogany = Satanista)

Mellekesen, ha a keresztenysegbol meritene, az azt jelentene, hogy valamifele parhuzam letezik. Minimalis informalodas utan vilagos, hogy nincs.

-A dzsentil es a goy szinonimak, csak az utobbi sokkal sertobb. Senki nem irta, hogy a bibliaban dzsentilnek nevezik a nemzsidokat. Nem tudom hova akarsz kilyukadni az ertelmetlen kotoszkodessel.

-A nacik satanistak voltak, ez cafolhatatlan teny, ajanlom figyelmedbe dr. Ernst Schertel Magic: History-Tehory-Practice cimu konyvet, es a tudnivalokat rola:

[link]

Ha ez nem lenne eleg, par extra idezet a konyvbol:


“He who does not have the demonic seed within himself will never give birth to a magical world.”


"Satan is in everything that lives and appears, he acts in the last tenderest beam of light of the last star, before it is dissolving in the grey twilight of the worlds of finite entropy"


"Trough our bodies flood the energies of the universe, out of the infinite into the infinite.

What whe call our 'soul' is the sum of all world energies all past of the world and state of the world"


"Our demon is struggling, and he is struggling in pain and hardship. We must suffer with him to share victory with him."


Feletetlezem, hogy nem kell sem a wikipedian leirtakat, sem az idezeteket leforditanom magyarra, ha a JOS-t mocskolo oldalakat el tudtad olvasni.


Mellesleg tisztaba vagy a "naci" es a "neo-naci" fogalmak kozt levo hatalmas kulonbsegrol?

(A nacikrol, es a zsido kerdesrol nem nyitok vitat, ha valaki hozzad hasonloan informalodik, es ennek ellenere nem latja at, azt ketlem, hogy barmyilen teny/erv meg tudja gyozni)

Mindenesetre ajanlok meg egy konyvet, az Anthologia Antijudaicat, erdemes elgondolkodni, hogy ennyi, es hasonlo nagy nevu emberek, ennyi ideje ugyanazt a problemat vetik fel a zsidosaggal kapcsolatban.

Es persze fel lehet hozni, xy idezet hitelessege megkerdojelezheto, de megis kinek az erdeke, hogy egy artatlan nepet lejarassanak? Milyen erdek fuzokdik hozza?

(Nem kell erre a reszre reagalni, tenyleg nem szandekszom megvitatni)

2013. aug. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
11%

Tudjátok Ti akik Sátánisták vagytok egyáltalán miben hisztek? Mert még a vallásoknak sincs fogalmuk arról hogy ők, amikor Istent emlegetnek valójában miben is hisznek.


Akkor most én megmagyarázom Neketk aki bár a XX század első felében született, de gyermekkortól kezdve olyan képességgel született és rendelkezett sőt egy életen keresztül majd nem használta is (50 éves korig) amely ezeknek a Teremtő erőknek akarva- akaratlanul is de beléjük botlottam és megismerésükhöz vezetett.


Kezdem azzal, hogy nem létezik szellem világ a valóságunkban. aztán az életet a Teremtő Erőknek megközelíteni, befolyásolni tilos, a természettörvénye ezt tiltja, mert veszélyesek a kézzel fogható világra.


aztán azt mondják a vallások, hogy csak Isten teremtette az életet-- holott semmi se Abszolútum, mindennek van ellentéte a természetben még a teremtő erőknek is. Igy a teremtést két energia által történt meg a Fekete és Fehér energia által a kettő egymást keresztező aktusuknak köszönhetően.


Akkor ha energiák honnan csudából vette az ember a szellemük létezését?


Onnan hogy mindig időnként születtek hozzám hasonló absztrakt képességű emberek- csak egy probléma volt ezzel, hogy a régi tudás kevés volt ahhoz hogy megértsék.

Nem értette meg Noé, nem értette meg Mózes, nem értette meg Gézus, se Buddha, se a legnagyobb francia jós se, aki orvos volt (nem jut most eszembe a neve)fekete mágiának azért nevezték és ez a jós is annak vélte, mert éjszaka végezték a különböző marhaságaikat szükségtelenül, tudniillik, aki rendkívül ritka képességgel született ha akarja ha praktikázik hanem akkor is a Fekete teremtő Energia észleni fogja, és ha az illető élő akkor bizony egy életen keresztül figyelemmel kíséri, terelgeti, segíteni szeretne, de még az életét is megmentheti ha szükséges-- Na most ha ez a teremtő megjeleníti magát, azt csak ezekért a felsoroltakért teszi, és szabad szemmel is látható de csak szürkületben, és éjszaka. a Fényre eltűnik. Hatalmas méretű, három ember magas embert utánzó formációként jelenik meg, koromfekete,és minden részecskéje között izzik, a szemének megfelelő helyen olyan erősen, hogy az életre a tekintete életveszélyes!


Figyeltetek? Emlékezzetek mit ír az Ó-testamentum Mózesról? Felment a hegyre ahol megjelent neki Isten aki úgy jelzett neki egy égőnek látszó csipkebokorral. S mit mondott, NE NÉZZ RÁM, NE NÉZZ Hátra!! De igazából nem hangozhatott el szó, csak sugározta neki a fejébe. Tehát a zsidók valójában a Fekete Teremtő energiát hiszik Istennek. Mit mesél Mózes képességeiről?-- hogy előre ismerte milyen katasztrófák fognak következni Egyiptomban és azt is, hogy egy sunami lesz és a tenger vize megfog nyílni így szabadon átmehetnek a zsidók a túlpartra... A jövőt csak a Fekete teremtő mutatja meg, még pedig a fejbe sugározva igy képes látni előre a jövőt és szinte hallani --- eszembe jutott;-a francia Nostradamus --


szóval ha volt tábla törvényekkel, akkor azt a Fekete Jelenése vagy sugallta vagy saját maga kiégette- ja ő égette akkor érthető lenne az a legenda, hogy halált okozott az érintése vagy közelsége.


Na most ez a Föld lélek energia maga a Föld gravitációs ereje is. Mint kisugárzó nagy energia a Föld anyagából. Épp ezért történhetett meg, hogy engem már kicsi gyermekként felplankolt, kiszúrt magának, mert a lelkem szökdösött. De ennek köszönhető az is hogy ma élek, mert több esetben megmentette az életem, megjelent és én frászt kaptam attól amit megpillantottam. Pl. Gyerek voltam 9 év körüli és intézetben voltam, és mivel nagyon szerettem anyámat és nagyon hiányzott, este amikor már mindenki aludt csak gondolnom kellett rá erősen és a következő pillanatban ott álltam a szobában az ágya mellett. Na ezt vehette észre a Fekete Teremtő energia!--


Történt, eljött a karácsony és nem vittek haza. (ehhez tudni kell, hogy egyszer elvittek temetésre és ott nagyon sírtak a hozzátartozók és láttam mennyire sajnálják hogy meghalt) szóval nem érkezett útiköltség igy az intézetbe maradtam, buta gyerekként a fejembe vettem, hogy megbüntetem a szüleimet, majd sírhatnak utánam ha már nem leszek.


Felkeltem az ágyból kiszöktem az intézetből és lementem a Balatonra ami be volt fagyva és elindultam befelé, mert tudtam hogy beljebb lékek is vannak, majd belelépek és meghalok és akkor majd bánni fogják a szüleim hogy nem vagyok többé! ( ez nagyon buta gyerekes dacos gondolat volt) Már jó messzire bent jártam amikor a semmiből megjelent előttem, hatalmas volt vörösen izzott a feketesége, karját emelte és a part felé mutatott- ha nem mutatott volna akkor is menekültem volna, úgy frászt kaptam hogy az ágyamig meg se álltam, fejemre húztam a pokrócot és minden porcikámban remegtem.


De tudni kell még két dolgot erről a Teremtő erőről, hogy nem pusztán neki köszönhető a testünk, hanem az is, hogy neki köszönhető a halálunk is valamint az, hogy minden holt lelket lehúz a mélységbe és elindít a másik Teremtő Energia felé, ha akarja, ha nem akarja a holt lélek.


azért nem igaz az, hogy itt ott téblábolna egyetlen holtnak a lelke a valóságba,- aki ezt állítja hazudik! Mint ahogy nem lehet megidézni se!!


Vagy mind két energia bizonyos mértékben segíti az élet fen maradását bár közvetlenül, mint nálam is tette a fekete. De valójában az életet közvetlenül megközelíteni és beleavatkozni az életébe, ez tilos!


erre akkor jöttem rá amikor egyszer miattam, össze vesztek a két csak jelenés... iszonyú volt! még a semmi járom embernyi nagyságban kifejtett erejük, indulatuk is pusztító nagyságú!!-- attól tartok valahol lent alattunk egy nagyon nagy és pusztító vihart kavarhattak!!


Nagyon érdekes magam se tudom miért, de mind két teremtőnek figyelmeztető hírvivője Ló-fazonú energia.

A Feketének Fekete lovak a Fejérnek Fehér-lovak.


A Fekete lovak itt vágtatnak a földben és földfelszínen és minden vágtájuk egy figyelmeztetés, hogy földrengés következik vagy az óceáni talpazat miatt sunami, vagy épp tűzhányó fog kitörni-- csak hát az ember ezekből már semmit nem érzékel-- amíg az állatvilág igen, ezért tűnnek el adott helyről szinte észrevétlenül időben.


A fehér ló viszont fentről érkezik a magnetoszférából és arra figyelmezteti az életet hogy kintről érkezik valami, egy bolygó, vagy aszteroida vagy meteorok.


Mind két teremtő energiából kapott az élet amelynek parányi részletét mindig átörökíti az élet az ivarsejtekkel-- aztán ketten együtt irányítják a sejt tovább alakulását az élet fejlődést születését majd növekedését és az életét az egyik a fekete lélek energia (+) töltésű a másik a fehér lélek energia (-) töltésű. Az egyik az idegrendszer energiája a memórái, és a testet irányítja az agyban, a másik a gondolat energiája amely szintén átszövi a testet és végül védi a testet kívülről beburkolva. A kettő együtt teremti meg a fantáziát érzelmeinket a múltat, jelent, jövőt.

2013. aug. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
Szerintem a pogányok kicsit másképp vélekednek erről hogy ők sátánisták-e...
2013. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:

"

# 10 : A satanizmus csak egy gyujtonev a primordialis pogany vallasokra, tehat joval idosebb, mint a judeo- vallasok. Senki sem allitotta, hogy maga a megnevezes nem ujkeletu.

"


Igazából ezt még magatok között (az egész okkult szubkultúráról beszélgetünk) sem döntöttétek el. Majdnem, hogy ott tartunk, hogy mindenki mást ért 'sátánizmus' alatt, de ezt még el is fogadhatnánk, a vita szempontjából nincs jelentősége. Csakhogy itt JoS sátánizmusról van szó. Aminek sok köze nincs a többi irányzathoz, mert én a jost leszámítva senkit sem láttam, aki nemcsak a genetikai módosítással az embert létrehozó ufó-isteneket keveri bele, hanem a nácizmust is.



"# 17 : Ajanlom figyelmed Albert Pike (33-mas szabadkomuves, Satanista) szemelyet es muveit (Lectures of the Arya, Magnum Opus, Morals and Dogma) Mar ennel a pontnal bizonyos, hogy a szabadkomuvesseg eredetileg satanista volt, tehat megdolt az a feltevesed, hogy max 100 eves. A szabadkomuvesek elodei a templomosok voltak, es ezen a vonalon gordulekenyen eljuthatsz a keresztenyseg elotti korszakokig. "



A szabadkőművesek nem voltak 'sátánisták'. Persze, ha te azt érted rajta, amit fentebb írtál (primordiális pogány vallások), akkor ilyen szempontból még elfogadható. Ugyanis a szabadkőművesség mindenhol az éppen a geológiai és kulturális környezetben uralkodó vallást "használta". Ergo ilyen alapon akár nevezhetjük őket sátánistáknak is, de megint, ennek az egésznek semmi köze a JoS hitéhez.


"# 23 Satan lete kulturalis szempontbol kizarhatatlan (nem a biblikus Satanra gondolok) mivel az osszes pogany panteonban jelen van kulonbozo neveken, A tavol kelet telis tele van satani anagrammakkal: Satana nevu varos, Sanatan Dharma, Sanat Kumura, illetve a Yezidik Istene Melek Taus (kigyo es pava a ket szent allata) akit Saitannak neveztek, amig a muzulmanok meg nem kedtek a szisztematikus gyilkolaszasokat, etnikai, kulturalis tisztogatasokat. a mantrak: Sa Ta Na Ma, Sat-Nam stb. Az ordog jelkepei (kigyo,sarkany, pava kecske, szarvak, ordogvillastb) a legszentebb jelkepek majdhogynem az osszes pogany vallasban.

Nem elhanyagolando az okor es azelotti civilizaciok hatalmas tudasa, nem voltak idiotak, hogy nonszensz lenyekben higyjenek, raadasul a hihetetlen tavolsagok ellenere, ugyanazok a szimbolumok es Istenek kulonbozo neveken felbukkannak. (pl a szarnyas/tolllas kigyo Amerikaban, es Egyiptomban stb)

Ez persze nem bizonyitek viszont nem vonhato ketsegbe a lehetosege annak, hogy valos leny.

Nekem vannak szemelyes tapasztalataim, de ezeket folosleges lenne leirni, mivel szamodra nem jelentenek semmit, mivel barki leirhat mindenfelet, anelkul hogy ellenorizheto lenne a tenyszerusege. Csak sajat magad gyozodhetsz meg errol, tapasztalatok alapjan, ehhez az kell, hogy elmeletben, es gyakorlatban is kutass.(meditacio) "


Nagyon érdekes szöveget írtál le, látod erről kéne inkább könyveket ajánlanod, nem az Anthologia Antijudaicát. Egy-két dologra reflektálnék:



"Nem elhanyagolando az okor es azelotti civilizaciok hatalmas tudasa, nem voltak idiotak, hogy nonszensz lenyekben higyjenek, raadasul a hihetetlen tavolsagok ellenere, ugyanazok a szimbolumok es Istenek kulonbozo neveken felbukkannak. (pl a szarnyas/tolllas kigyo Amerikaban, es Egyiptomban stb) "


Nem kell ahhoz idiótának lenni, hogy valaki irracionális dolgokban higgyen. Szerintem az ilyesmi inkább a Stockholm szindróma egyik bizarr változata. (De ezt csak halkan mondtam, szigorú magánvélemény.) A kígyó, sárkány, ilyen-olyan hüllő rengeteg mitológiában feltűnő szimbólum, de az ilyesmit sok minden okozhatja, transz-kulturális diffúzió, valamilyen természetbeli megfigyelést ilyen-olyan módon torzít a tudatalatti, stb. Bizonyítéknak kevés (mert pl. akkor mi miért nem láttuk soha a tollas kígyót, miért nincs róla szemtanúk beszámolója és a többi), de mindenképpen érdekes.



"Ez persze nem bizonyitek viszont nem vonhato ketsegbe a lehetosege annak, hogy valos leny. "



Persze, de Occam-borotváját használva elég valószínűtlen feltevés. Hogy mást ne mondjak, kicsit fentebb ezt már fejtegettem.



"# 24 A biblikus Satan valoban fikcio, viszont a bibliaban az osszes jelkep, koncepcio, tortenet, karakter es szam lopott, a pogany vallasokbol szedtek oket. Ahogy mar tobbszor leirtam Satanizmus = pogany vallasok, tehat idosebb a keresztenysegnel, es nem mi meritettunk az abrahami vallasokbol, hanem forditva. "


Ezzel többé-kevésbé egyet is értek. Amikor létrehozták a Bibliát persze, hogy átvettek valamennyit (inkább többet mint kevesebbet) az akkori pogány vallásokból. A Római Birodalomban stratégiai kérdés volt a kereszténység felvétele, az átlagember pedig jobban el tudta fogadni, ha valamit megtart az addigi hitéből.



"Mellekesen, ha a keresztenysegbol meritene, az azt jelentene, hogy valamifele parhuzam letezik. Minimalis informalodas utan vilagos, hogy nincs. "


Hát nem tudom, nekem elég sok közös van bennük. Mármint nézd meg: Sátán(Enki) a jó istenség, az ábrahámita isten szerintük a gonosz. Ez körülbelül megfelel a kereszténység hozzáállására mint Isten és Lucifer. Aztán ott van az angyal-démon, démon-angyal dolog.


"-A dzsentil es a goy szinonimak, csak az utobbi sokkal sertobb. Senki nem irta, hogy a bibliaban dzsentilnek nevezik a nemzsidokat. Nem tudom hova akarsz kilyukadni az ertelmetlen kotoszkodessel. "


A gój egyáltalán nem pejoratív szó, jelentése nép/nemzet, de ma már főként 'nem zsidót' jelent. Ez nem pejoratív, hanem egy objektív ténymegállapítás.


A nácik között bizonyosan voltak okkultizmussal foglalkozók, de modern téveszme (csakúgy mint a perverz, meleg, egy heréjű stb. Hitler/Himmler/bárkimás mítosza), hogy mindenki (vagy akár Hitler) foglalkozott ilyesmivel. Ettől függetlenül köszi a könyvet, majd elolvasom. Erre nekem is van még egy linkem, ha Diane nem volt elég.


[link]



"


Mellesleg tisztaba vagy a "naci" es a "neo-naci" fogalmak kozt levo hatalmas kulonbsegrol?

(A nacikrol, es a zsido kerdesrol nem nyitok vitat, ha valaki hozzad hasonloan informalodik, es ennek ellenere nem latja at, azt ketlem, hogy barmyilen teny/erv meg tudja gyozni)

Mindenesetre ajanlok meg egy konyvet, az Anthologia Antijudaicat, erdemes elgondolkodni, hogy ennyi, es hasonlo nagy nevu emberek, ennyi ideje ugyanazt a problemat vetik fel a zsidosaggal kapcsolatban.

Es persze fel lehet hozni, xy idezet hitelessege megkerdojelezheto, de megis kinek az erdeke, hogy egy artatlan nepet lejarassanak? Milyen erdek fuzokdik hozza?

(Nem kell erre a reszre reagalni, tenyleg nem szandekszom megvitatni)

"



Rendben, a kérdésed tiszteletben tartom, hagyjuk akkor ezt a témát.



Mellesleg ez a 'mami' mit szív? Látjátok, a tények magukért beszélnek, nagy szakértő ő, még senki nem kezdett vele igazán vitatkozni. :DD

2013. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
DDXDDDDDDDDD KIÉGTTEM MAMIN
2013. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!