Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem lesz menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz menyasszonytánc, csokordobás! Kiakadt a rokonság! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem értem, kicsit modernebb felfogású vagyok és nem vágyok ilyenekre. A csokordobást megalázónak tartom. A menyasszonytáncról, meg más jut eszembe (pénzért táncolni)...

Rokonok kiakadtak, a szüleim erősködnek, hogy legyen, a ceremóniamester is figyelmen kívül hagyta a kérésem, mert most küldött egy előzetes program tervet. A dekoros is dobócsokrot akar készíteni...


Anyukám rosszul lett, mikor megtudta, hogy nem piros menyecske ruhám lesz, ja és, hogy nem veszem fel a párom nevét, hanem megtartom a sajátom. Erre csak annyit, mondott, hogy annak idején neki nem volt szégyen felvenni apám nevét, ő nem szégyenli a párját. Mondtam, anya, jól leszűrted a lényeget.

Mindenki ellenem van mindenben, semmi kedvem a lagzihoz. Már csak a 2 tanús esküvőre vágyom

A vőlegényem csak annyit mond, hogy szerinte kicsit antiszociális vagyok :( pedig nem csak más dolgokra vágyok az esküvőn.

Nagyon bántó érzés :(

Akinek nem volt hagyományos lagzija, annak hogyan fogadta a család?



#esküvő #nem lesz menyasszonytánc #csokordobás
2016. máj. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
5%

És ha kompromisszumot kötnél? Csokordobás az érte vetődő többieknek megalázó, de ők is tudjak, hogy protokoll, öt perc alatt túl van rajta mindenki.

Tánc hosszú és valóban van benne megalázó, főleg, ha a család ilyen nemkedves és csak kényszerből mennél bele.

Szóval elsőt vállalod, másodikat nem.

2016. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%
Csak eszembe jutott, de ha az esküvőről indulnátok a nászútra, megúsznátok az egész lagzit, a násznép meg maradhat bulizni, és olyan ceremóniát csinálhatnak, amilyet csak akarnak. :-) Ilyen násznép megérdemelné.
2016. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
Mekkora ötlet már :D
2016. máj. 1. 19:55
 14/57 anonim ***** válasza:
95%

Tehát akkor nem csak a rokonok a probléma, hanem a párod is a hagyományos dolgokat szeretné.

Előbb vele kéne megbeszélned a dolgokat és nem a rokonokkal vitatkozni. Aztán majd ha egyetértetek, megegyeztek, akkor jöhetnek a rokonok.

Ennek az egésznek így semmi értelme.

2016. máj. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyik megalázó, de nehogy már mások döntsék el, jó a vőlegénynek van "némi " beleszólás :D de pont a csokordobásba és a menyasszonytáncba??? nehogy már ráerőltesse bárki ha egyszer nem akarja, tök mindegy hogy miért.
2016. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok bocsánat azt akartam írni egyik sem megalázó
2016. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
10%
Hát az etőltetés nem jó, de az esküvő primeren családi és közösségi ünnep sok helyütt, hála kifejezése az örömszülőknek, illetve a tradíciók folytatasa, valamint a pár elfogadasát biztosító ceremónia. Sajnos a menyasszony ilyenkor nem nagyon ugráltat, vagy legalábbis udvariasan javasolt kompromisszumokat kötnie.
2016. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
94%
Ez baromság. Nálunk a szülők fizetik a lagzi nagy részét de semmibe nem szóltak bele. Semmi elfogadhatatlan dolgot nem akar a kérdező. Szerintem kettőjükre tartozik hogy mit szeretnének és mit nem, viszont a menyasszonytánc és a csokordobás is olyan dolog ami menyasszony "feladata" akkor had döntse már el ő hogy szeretne e ilyet vagy sem.
2016. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
50%
Nem a saját álláspontomat írtam, hanem azt, hogy sok családban ez így működik. Anyu nem akart templomi esküvőt, Mama ezért évtizedekig haragudott rá és kb nem is fogadta el a házasságukat. Annyi bánatot okozott, hogy Anyu már utólag bánta, olyan mindegy lett volna.
2016. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%
Értem de akkor is elég gáz, ne haragudj de a mamád se normális ha ezért évekig haragudott a lányára. Ha most enged akkor máskor is bele fognak szólni mindenbe, nem szabad hagyni. Nekem sem lesz templomi esküvőm és nem érdekel, hogy ki mit gondol erről.
2016. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!