Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem lesz menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz menyasszonytánc, csokordobás! Kiakadt a rokonság! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem értem, kicsit modernebb felfogású vagyok és nem vágyok ilyenekre. A csokordobást megalázónak tartom. A menyasszonytáncról, meg más jut eszembe (pénzért táncolni)...

Rokonok kiakadtak, a szüleim erősködnek, hogy legyen, a ceremóniamester is figyelmen kívül hagyta a kérésem, mert most küldött egy előzetes program tervet. A dekoros is dobócsokrot akar készíteni...


Anyukám rosszul lett, mikor megtudta, hogy nem piros menyecske ruhám lesz, ja és, hogy nem veszem fel a párom nevét, hanem megtartom a sajátom. Erre csak annyit, mondott, hogy annak idején neki nem volt szégyen felvenni apám nevét, ő nem szégyenli a párját. Mondtam, anya, jól leszűrted a lényeget.

Mindenki ellenem van mindenben, semmi kedvem a lagzihoz. Már csak a 2 tanús esküvőre vágyom

A vőlegényem csak annyit mond, hogy szerinte kicsit antiszociális vagyok :( pedig nem csak más dolgokra vágyok az esküvőn.

Nagyon bántó érzés :(

Akinek nem volt hagyományos lagzija, annak hogyan fogadta a család?



#esküvő #nem lesz menyasszonytánc #csokordobás
2016. máj. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez lelkiterror...szánalmas
2016. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
80%
Nem a lányára, Apu anyukája volt.
2016. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, emiatt a családi tapasztalat miatt, de ha nekem esküvőm lesz egyszer, inkább alkalmazkodom, csak ne legyen balhé. Bár az én szüleim nem olyanok, hogy beleszólnának.
2016. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
91%
Ezen a napon a vendégek vannak értetek és nem ti értük!😉 Ha nem akartok, nem lesz és ezt meg kell mondani így mindenkinek, akinek nem tetszik, annak nem kell jönni!Nem az ő nem napja, majd ha neki lesz akkor úgy csinálja ahogy ő akarja.
2016. máj. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
mi ott tartunk, hogy inkább 2 tanús vmi szép helyen. szülők nem zsarolnak, hogy milyen rossz gyerekek vagyunk ha ezt tesszük ... jó szülő nem zsarol
2016. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
22# Végülis mindegy, lényeg hogy aki ilyenen megharagszik az máson is meg fog, fejre is állhat akkor is talál valamiben hibát. Nem lehet így élni hogy mindig mások mondják meg mit csinálj. Akkor amig a nagyi él így lenne.
2016. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk picit hasonló a helyzet, kis esküvőt tervezünk, de mikor előadtuk az ötleteket, jött a megdöbbenés, hogy mi az, hogy nem lesz templomi szertartás, cigányzene, hosszú ruha és többi szörnyen fontos jellegzetesség?

Pár dologban engedtünk, de a fontos részletekben nem: csak DJ lesz (a szülők nem tetszése ellenére), rövid ruhát varrattam, a menyecskeruha sem bordó, a templomot is kihagyjuk, sőt, a polgári szertartást a szabad ég alatt tartjuk. Szülői búcsúztató sem lesz (bonyolult családi háttér miatt) és ezt sem volt egyszerű megértetni a rokonsággal, de attól, hogy nem értenek egyet, nekem nem fog jobban esni, szóval egyértelműen kihagyjuk.

Mindenkinek akad belekötni valója valamibe, de mivel mi fizetjük, mi szervezünk és konkrétan megmondtuk, hogy ez lesz, aki akar, jöjjön és szívesen látjuk, de fanyalogni vagy kioktatni mintek nem kell.

A dolgokat megfejeltük még azzal, hogy addigra félidős terhes leszek (nem így terveztük, de örülünk neki), ami az idősebbek számára még kevésbé elfogadható szituáció.

Mindent egybevéve egyetlen eszközt tartok fontosnak: a következetes és stabil álláspont megtartásával nem fognak tudni megingatni titeket. Sok boldogságot és erőt kívánok a különleges alkalomhoz!

2016. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
44%
Ha olyan lagzit szeretnél, ami élvezetes, érdemes engedni egy kicsit. Lazíts, hidd el, a hangulat magával fog ragadni. Eldobod azt a nyamvadt csokrot, mi ezen a megalázó? Menyasszonytáncot nem csak pénzért lehet járni. Nálunk jókívánságokat kellett a kalapba dobni. Tényleg lazíts egy kicsit, mert ha ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy mit nem akarsz, nagyon rosszul fogod érezni magad a saját esküvődön. Az esküvő reggelén még én sem hittem, hogy a vőlegény a szoknyám alól szájjal fogja leszedni a harisnyakötőt...
2016. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
51%
26 mondjuk ez nem apróság, mert a hívő ember szemében egyházi esküvő nélkül nem érvényes a házasság. Csak polgári az majdnem olyan mint egy tőrvénytelen testi kapcsolat. Mama mélyen vallásos ember volt, nagyon bánkódott, hogy a fiának nem volt egyházi esküvője. Anyu jobban tette volna, ha enged, hiszen ő is elvileg katolikus csak sosem adott a formaságokra és bedacolt hogy az ő esküvőjén az lesz, amit ő szeretne. Egy sosem gyógyuló konfliktus lett ebből. Tudom hogy amit mondok az nem felel meg a romantikus szabadságparti ideaknak, de a valóság az, hogy az ember nem különálló lény, szorulhat még anya v anyós segítségére, és szereti is őket, tehát érdemes meggondolni, milyen konfliktust vállal fel az ember 3s megéri-e hosszú távon.
2016. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Esküvői szakmában dolgozok. Ezen a legtöbben átmennek, nem találkoztam még olyannal, hogy valakinek ne lett volna valamin "sértődés". Mindenkinek úgysem tudsz a kedvére tenni, a leendő férjeddel beszéld meg, hogy mit és miért szeretnél, ez a közös napotok, nektek kell eldönteni, hogy mit szeretnél. Ha a vőlegényed ragaszkodik valamihez, akkor nektek kell kompromisszumot kötni. Ez az érzelmi zsarolós/hisztizős/vagy csak megmondogatós hozzáállás ígyisúgyis lesz, ha fényesre is szeretnéd nyalni a vendégeid fenekét, sőt, ha sok dologban alkalmazkodsz, még többen kell majd. Az elején kell egy kissé erélyesnek lenni, megmutatni, hogy szereted őket és nem ellenük van, amit szeretnél. Ez egyszerűen a Ti napotok.

Képzelheted nálam az első arcokat, amikor bejelentettem, hogy fekete lesz a ruhám. :D De megmutattam a képeket, elmondtam, hogy miért azt szeretném, nem engedtem semminek, elegáns, szép ruhám volt. Próbálkoztak? Próbálkoztak. :D Nem sértettem meg senkit vele, a fehér ruha csak divat, miután az egyik angol királynő abban ment férjhez, mindenki fehéret akart, elterjedt, gyártottak hozzá ideológiát, nekem meg akármi tetszett, mindet felvették előttem a menyasszonyaink. :D

A menyasszonytánc elhagyása ellen egy dolog szól, akkor mindenkinek jár egy tánc, ha valakinek nem tetszik a dolog, akkor nyugtasd meg, hogy fogsz vele táncolni, jöjjön és kérjen fel, több időd is lesz vele.

A csokor dolgot meg megértem, sokszor úgy kell odaimádkozni a nőket, aztán leesik a földre, elnyomnak 3 szexista szr viccet, hogy a nők harcolnak, hogy bekössék a fejüket, odamutatnak a párjuknak, hogy neki kampó, ... nem mindenkinek hiányzik ez és Te ismered a barátaidat, hogy vevők-e erre.

Mi sok dolgot másként csináltunk, de nagyjából azért hagyományos lagzit tartottunk, mi úgy egyeztünk meg a férjemmel, hogy menyasszonytánc pl. lesz, mert akkor legalább mindenkivel táncolunk. Mindenkinek előre szóltunk a ruhámról és mindenről, 74en voltunk, ami egy közepes esküvői létszám, egyetlen ember nem tudott csak eljönni, senkit sem sértettek annyira az eltérések, hogy ne jöjjön el. Persze, a szervezés közben, amikor azt gondolják, hogy bele lehet szólni, akkor próbálkoznak, hogy "ezt így nem lehet" meg úgy nem lehet, de igen. Lehet. És még jó is lesz.

2016. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!