Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem lesz menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz menyasszonytánc, csokordobás! Kiakadt a rokonság! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem értem, kicsit modernebb felfogású vagyok és nem vágyok ilyenekre. A csokordobást megalázónak tartom. A menyasszonytáncról, meg más jut eszembe (pénzért táncolni)...

Rokonok kiakadtak, a szüleim erősködnek, hogy legyen, a ceremóniamester is figyelmen kívül hagyta a kérésem, mert most küldött egy előzetes program tervet. A dekoros is dobócsokrot akar készíteni...


Anyukám rosszul lett, mikor megtudta, hogy nem piros menyecske ruhám lesz, ja és, hogy nem veszem fel a párom nevét, hanem megtartom a sajátom. Erre csak annyit, mondott, hogy annak idején neki nem volt szégyen felvenni apám nevét, ő nem szégyenli a párját. Mondtam, anya, jól leszűrted a lényeget.

Mindenki ellenem van mindenben, semmi kedvem a lagzihoz. Már csak a 2 tanús esküvőre vágyom

A vőlegényem csak annyit mond, hogy szerinte kicsit antiszociális vagyok :( pedig nem csak más dolgokra vágyok az esküvőn.

Nagyon bántó érzés :(

Akinek nem volt hagyományos lagzija, annak hogyan fogadta a család?



#esküvő #nem lesz menyasszonytánc #csokordobás
2016. máj. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
90%

Figyi, nem olvastam végig a válaszokat, de leírom a tanácsom.

Az én esküvőmön nem volt menyecsketánc, mert nem akartam, persze a családból hiányolták, de nem érdekelt, nem akartam annyi ember előtt parádézni, meg erőltetni, hogy adjatok még pénzt. Én mindenkit jó szívvel láttam vendégül, nem azért, hogy kicsikarjak minél több pénzt.

A másik, hogy nem akartam csokrot dobni, de mondták, hogy azt keeeeell. Mondom nem megalázó, hogy kiállítják azokat, akiket mondjuk érzékenyen érinthet, hogy igen, nekem még nem sikerült férjhez mennem, és valószínű nem is fogok, mert a pasim egy balfék, aki csak húzza az időmet? Válasz: neeeem, hidd el, csak te gondolkodsz így. Ok. Akkor legyen. Végeredmény: odaálltak a barátnőim, erre a családból odanyomtak egy kislányt, aki kb 8 éves volt akkor, hogy persze, hát menj oda te is. Nem baj, hogy hajadon, eladósorban lévő lányoknak való ez a szokás, neeeem, nyomjunk oda egy gyereket is, mert az olyaaaan cukiiii. Na ki kapta el a csokrot??? Hát persze, hogy ő...nyilván...nekem meg vigyorogni kellett, meg puszit adni a kelletlen gyereknek, aki arra sincs megtanítva,hogy legalább köszönjön, ha találkozunk...tudod ki akarná puszival kínozni, de persze az is, mintha kötelező lenne, különben én vagyok a gyerekgyűlölő. Pedig nem, csak ilyen idős koromban én normálisan tudtam viselkedni.

Szóval ilyenek miatt nyugodtan tojd le a rokonokat. A mai napig nem bánom a menyecsketánc hiányát, a csokordobást viszont igen.

De a lényeg úgyis a szertartás volt, meg hogy mindenki finomat egyen-igyon, a többi meg kit érdekel.

2016. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
88%
Nem bántásból irtam. Sok boldogságot kívánok Nektek!
2016. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
83%

A hagyományos, az viszonylag rugalmas szerintem, ha a neten utánaolvasgatsz, ott is többféle módon írják, mit-mikor-hogyan. Szerintem rá lehet idomítani az esküvőt arra, ami mindenki számára elfogadható, ha van ilyen szándékod. (Bocsi, nem olvastam el a korábbi hozzászólásokat.) Tehát mindenkinek kell kötnie kompromisszumot. Ha a vőlegényed hagyományos esküvőt szeretne, akkor dugjátok össze a fejeteket és beszéljétek át, te ebben milyen mértékig tudnál benne lenni, mi az, amit a kedvéért vagy jószántadból is bevállalsz, és mi az, amit adott formában semmiképpen.

Például, a mi esküvőnk csak félig-meddig volt hagyományos. Volt csokordobás, és jól sikerült, mert volt lány, aki tényleg pályázott rá és örült neki, a többiek meg közben jól szórakoztak. De szerintem mindenki úgy volt, hogy legyen csak az övé.

Menyasszonytánc ellenben nem volt, hanem egy nyitótánc, ami nem ugyanaz. Nem volt éjféli átöltözés pirosba, gyakorlatilag kb. éjfélig tartott az egész összejövetel, nem volt éjbe nyúló mulatozás. Nem volt élőzene, saját válogatást vittünk CD-n. Szóval egy olyan konszenzus volt, ahol úgy érzem, mindenki jól érezte magát. Hozzáteszem, nem is volt nagy létszámú esküvő, csak 22-en voltunk.

2016. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
0%
Már ne is haragudj, de az esküvő nem csak rólad szól. Kettőtökről és a vendégekről ! Pénzes tánc nálunk sem lesz de nem azért mert megalázó, semmi nincs benne, hanem mert nem kérünk semmit sem. A csokordobást végképp nem értem, akkor harisnyakötő sem lesz? Nálam nem igazán antiszocabb senki, nem szeretem az embereket, de azért van az a helyzet amikor nem csak azt csinálsz amit akarsz. Ha így akarod, akkor jobb ha csak ketten mentek 2 tanúval, bár ahogy olvasom lassan egyedül maradsz. Nem csak te vagy, nyugodtan erőszakold meg magad és olyat is tegyél amit más akar de te nem. Az esküvő nem az önzőségről szól.
2016. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan napra, amiből jobb esetben nem lesz még egy és a nagy többség jó szívvel szeretne rágondolni, azt javasolni, hogy erőszakolja meg magát a menyasszony és tegyen úgy, ahogy mások elvárják, hát eléggé meredek....
2016. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
66%
Nem szeretek szerepelni, nem szeretem az embereket, nem tudok és nem is akarok táncolni. DE! A párom lakodalmat akar, ami mindezzel jár. Én belementem ezekbe, ő pedig rám bízott minden apró részletet. Ez a kompromisszum, mindketten engedünk a másikért. Tekintve, hogy ti álljátok minek kellett mindent elmesélni? Itt rontottátok el. Én is így jártam a kedves anyóssal, de azóta 2 mondatban lezárom az egészet és majd meglátják. Ezt kell tennetek. Előre látom hogy hanyatt esik amikor meglátja a fekete fehér menyasszonyi ruhám, avagy a fekete bordó csipke átöltözőset :) Én ezt akartam, én választottam és én is fogom viselni a MI napunkon. Tehát, te azzal foglalkozz, hogy TI mit akartok, de a vendégekre is figyelve. Mindennek meg van a szolidabb, másabb változata is. A csokordobást mindenki várni szokta, mert aki elkapja egy picit henceghet hogy időn belül elkel. Ebben nincs semmi. Menyecsketánc mint olyan itt sem lesz, már csak azért sem mert nem fogadunk el senkitől semmit, nem azért csináljuk. Alkalma lesz mindenkinek táncolni, de nem a szokványos tálas fizetős módon.
2016. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem ilyenkor, hogy ha valaki kicsit mást szeretne, akkor az miért zárja ki, hogy a vendégek jól érezzék magukat?

Mármint szerintem a vegetáriánus történetben igenis a vendéggel van a baj, akinek muszáj volt húst ennie, mert nem bírt ki egy vacsorát. Ezért jött? Nem hiszem el, hogy minden más ehetetlen lett volna. Egyszerűen megmakacsolta magát, majd ő megmutatja mi a jó alapon.


Ahogy egy esküvőnél minden rokon meg akarja mondani mi a jó a párnak. Meg az esküvőnek. Ahelyett, hogy alkalmazkodnának kicsit és megpróbálnák egyszerűen jól érezni magukat az okoskodás helyett.


Nem akar csokordobást a kérdező és menyecske táncot? Most komolyan ez akkora probléma? Aki csak ettől érzi jól magát egy esküvőn azt nagyon sajnálom, de tényleg.

2016. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!