Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem lesz menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz menyasszonytánc, csokordobás! Kiakadt a rokonság! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem értem, kicsit modernebb felfogású vagyok és nem vágyok ilyenekre. A csokordobást megalázónak tartom. A menyasszonytáncról, meg más jut eszembe (pénzért táncolni)...

Rokonok kiakadtak, a szüleim erősködnek, hogy legyen, a ceremóniamester is figyelmen kívül hagyta a kérésem, mert most küldött egy előzetes program tervet. A dekoros is dobócsokrot akar készíteni...


Anyukám rosszul lett, mikor megtudta, hogy nem piros menyecske ruhám lesz, ja és, hogy nem veszem fel a párom nevét, hanem megtartom a sajátom. Erre csak annyit, mondott, hogy annak idején neki nem volt szégyen felvenni apám nevét, ő nem szégyenli a párját. Mondtam, anya, jól leszűrted a lényeget.

Mindenki ellenem van mindenben, semmi kedvem a lagzihoz. Már csak a 2 tanús esküvőre vágyom

A vőlegényem csak annyit mond, hogy szerinte kicsit antiszociális vagyok :( pedig nem csak más dolgokra vágyok az esküvőn.

Nagyon bántó érzés :(

Akinek nem volt hagyományos lagzija, annak hogyan fogadta a család?



#esküvő #nem lesz menyasszonytánc #csokordobás
2016. máj. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
87%
Te tudod 😊 Mi mindent megbeszéltünk hogy mi legyen mi ne legyen. Egyikőnknek sem kellett hisztizni.
2016. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
98%

Már észrevettem, hogy minden ilyen szokás meg hagyomány alapú dologtól, ha megpróbál valaki eltérni, azt legjobb esetben is keresztre feszítik vagy addig cseszegetik az újítani vágyót, míg maga mond le a saját elképzeléseiről a többség nyomására.

Ez az esküvőre kiemelten igaz, mivel ez egy nagyszabású esemény általában, mivel összeadódik a pár rokonsága.

Természetesen így többségbe kerülnek az okoskodók, akik jobban tudják mit hogy KELL csinálni, mert az úgy SZOKÁS és kész. Apelláta nincs.

Ettől a hozzáállástól olyan szinten a falra tudnék mászni, hogy az nem igaz.

Tesómék elég határozott elképzeléssel voltak az esküvőjükről, és nem is volt köztük nagyobb ellentét, de így is olyan szenvedés volt a szervezés, hogy azon kellett szenvedni, hogy ki szerint mi bunkó és ki min fog megsértődni.

Pl.:

-az olyan bunkóság, hogy valakit csak a ceremóniára hívsz meg (de korlátozott a vacsoravendégek száma)

-az olyan bunkó dolog, hogy csak egy kör töményet fizet a pár, a többit maguknak kell állni

-az olyan bunkó dolog, hogy egymáshoz közel ülnek olyanok, akik annyira nem szeretik egymást

-az olyan bunkó, hogy nem fehér a torta, mert az esküvői tortának fehérnek KELL lennie, ezt bárki megmondja

-az olyan bunkó dolog, hogy nincs csokis torta, pedig mindenki tudja, hogy azt mindenki szereti (én pl. nem..)

-az olyan bunkó, hogy nem hívod a Lacinak a volt feleségének az unokahúgának a kisfiát, mert azt azért ILLENE

stb. stb. a végtelenségig lehetne sorolni, hogy ki szerint mi a bunkó.


Hát őszintén megmondom, hogy magasról teszek arra, hogy mi SZOKÁS és mi ILLIK. Az esküvőnk olyan lesz, ami nekünk tetszik és megfelel. A vendégeket meghívjuk, ha szeretnének eljöhetnek megnézni ahogy örök hűséget fogadunk egymásnak és tanúi lehetnek életünk legszebb eseményének. A döntés az övék. Ha nem jönnek el, mert inkább sértődgetnek, meg duzzognak mindenféle pitiáner sallangon, ami az esküvő kötelező kelléke SZERINTÜK, akkor így jártak.


Nyilván a meghívottak étkeztetéséről gondoskodni fogunk, de például ha vegák lennénk, akkor mi se rendelnénk húst és egy pillanatig nem éreznék lelkiismeret-furdalást. Aki azért jön, hogy húst vagy mást zabáljon, az félreértette az ünnep lényegét. Erről nem a pár tehet.

Én azt a pasit tartom végtelenül bunkónak, aki nem bír egyetlen napig húsmentesen étkezni, a vega rokonának/családtagjának az esküvőjén.


Viszont hogy válaszoljak is, a pároddal közösen kell megegyezned. A rokonság többi részével olyan szinten ne foglalkozz, hogy mit várnak el. Ez a ti napotok. Nem egy olyan, nap mikor elsősorban jól ki kell tenni magatokért, hogy megfelelően megetessétek és leitassátok és megtáncoltassátok a rokonságot, mert akkor szeretni fognak. Ez rólatok szól, a közös döntéseitekről, a szerelemről és a szeretetről és arról, hogy egymást választottátok egyetlen közös életetek útitársává.

2016. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó te meg már szerintem kezdesz átesni a ló túloldalára.
2016. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
33%

De útálom a lagzikat a sok paraszttal meg sok újító majommal. Meg hogy 35 fok van mindig a teremben.

Jól megválogatom kiére megyek el.

2016. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
97%
Ott a baj, hogy bevontátok őket. Minek a francnak? Amikor ti fizettek, az legyen amit ti megrendeltek és kész. A szülőket, rokonokat le kell állítani és nem beavatni, majd a nagy napon találkoznak mindennel és kész. A mi esküvőnk 1 hónapja volt. Minden úgy volt ahogy mi szerettük volna. Közel sem hagyományos, de mindenkit kész tények elé állítottunk. Szerencsére a mi családunk semmibe nem szólt bele kicsit sem, de nem is hagytuk volna. Fantasztikusan érezték magukat. Elegáns, egyszerű volt, egy vacsora, zongoristával. Jó volt a hangulat, nem volt kimért, feszengő.
2016. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

42 köszönöm pontosan ezt érzem. Az újítás sosem könnyű, majd sápodoznak, maximum mosolyogva nézem. Tegnap beszéltem is a párommal, hogy ez nekem sok, mondta, hogy látja nagyon komolyan gondolom és spórolunk egy dobócsokron. Viszont a menyasszonytáncot nem pénzért! sem érti miért nem vállalom. Mondtam, hogy mert utálnám ha részeg rokonok rángatnának tánc címén (az elmúlt pár év lagzi tapasztalatom alapján)olyan is volt, hogy vki azért lépett le lagziról tömegesen, mert jött a menyasszonytánc :D na ezt én nem akarom.


Mi fizetünk, de ettől még mi nagyon jóban vagyunk a szüleinkkel és sosem mondanánk nekik, hogy ne jöjjejenek vagy ne szóljanak bele.

Csak emiatt több oldalról is nyomásnak vagyok kitéve. Ha határozottabb lennék, mint ahogy voltam már akkor meg a párom is mondta, hogy nem bánthatom meg a szüleimet meg a rokonokat és akkor szarnak is éreztem magam amiért beszóltam.

2016. máj. 3. 09:57
 47/57 A kérdező kommentje:
Szóval itt a kemény odamondással van baj, a mi családunk nem ilyen valóság show stílusban működik...
2016. máj. 3. 09:59
 48/57 A kérdező kommentje:

41 nagyon rosszindulatú válaszokat írsz :( nem esett jól. A kapcsolat kérdése hogy jön ide?

Mi is mindent megbeszélünk csak nem mindenben értünk egyet :D

2016. máj. 3. 10:04
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam rosszindulatú lenni csak mem értem miért erőltet olyat a párod amit nem szeretnél. Csak mert hogy házasodni készülsz, úgy jön ide a kapcsolat.
2016. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem haragszom. Csak bántónak éreztem, bár ezek szerint nem annak szántad :) no problem
2016. máj. 3. 14:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!