Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
72%
Hagyok itt egy ilyet, mert érdekes téma és kiváncsi vagyok a közvélekedésre. De hozzátenni sajnos nem tudok :(
2015. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
42%

Így igaz, a pénz mindent tönkretesz.

Az is ha sok van, és az is ha kevés.


Szerintem középút csak olyan esetben van, ha mindketten kb. ugyanannyit kerestek...


Egyébként én nem ezért sérültem volna be rád, hanem mert hazudtál, és úgy indítottad el a kapcsolatunkat, szerintem az ebben rosszabb volt.

De az, hogy ő így reagált azt jelzi, hogy a sok pénzt sajnálta amit rákölthettél volna, de nem tetted :D


Ne sajnáld szerintem...


L

2015. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
80%

Basszus te elkértél tőle bérleti díjat, amikor a tiéd a lakás?? Ezen én is kiakadtam volna...

Mellesleg így utólag felfoghatnád, hogy neki a havi 90 ezer az nagyobb kiadás volt, mint neked a 90, mert ő kevesebbet keres.


Ha ennyire félsz, hogy csak a pénzedért kellesz a nőknek, akkor ne ismerkedj vagy ismerkedj olyan nőkkel, akik hasonlóan jól keresnek, mint te.


Amúgy meg észrevehetted volna, hogy nem a pénzedért kellettél neki, hisz ahogy olvasom nem volt ő annyira elkényesztetve...

2015. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
40%

Paranoid vagy, beteges és hazudozó. Legközelebb legyél már egyenes...!


Ettül függetlenül nem jó csajt fogtál ki.

2015. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
91%

Milyen jogon kértél tőle bérleti díjat, ha nem is albérletben élsz?

Az gyakorlatilag ingyen kereset neked és valójában adóznod is kellett volna utána...

2015. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
67%

Emberek, a lánykának nem ezzel volt a baja, hanem hogy:

"más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi"


Ezzel bújt ki a szög a zsákból, és ezt lányként mondom.

Nem az jutott eszébe, hogy lakhatást fizetett potyára, nem az, hogy hazudtak neki, hanem hogy nem kapott ezt + azt tőle, mikor megtehette volna a srác. Szerintem egyértelmű a helyzet ebből.

2015. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
93%
Nem az erősséged a bizalom. Lehet, hogy ez a csaj nem volt tökéletes, de finoman szólva én is kiakadnék, ha az együttélésünk sokadik hónapjában tudnám meg véletlenül, hogy a párom mellettem titokban gyűjtöget (akkor is megtarthatod a pénzed, ha a másik tud róla), és lakbért kér tőlem a saját lakásában. Ez az utolsó elég visszatetsző hozzáállás. Tulajdonképpen csak albérlőtársat vettél magadhoz némi extrával. Ha a barátnőd, akkor az együttélés költségeinek a felét lenne jogos megfizettetned vele (rezsi, étel rá eső része), de a ház a tiéd marad szakítás után, te nyerészkedtél rajta, holott egyébként sem vagy rászorulva arra a pénzre, hiszen annyi van, hogy el sem tudod költeni. A vagyon nem teszi tönkre az emberi kapcsolatokat, sőt, általában jobbá teszi azokat, de kell hozzá némi érzék, hogy úgy tálald, hogy az jó legyen. Keress igényekben hozzád illőt, de ha hazudozásra alapozod az életed, annak nem lesz jó vége. Egyébként felmerül a kérdés bennem: ha te nem tudod élvezni a pénzed (nem kell kocsi, nyaralás, mindened megvan, csak a bankban áll az egész) miért akaszt ki annyira a dolog, ha mondjuk valóra váltod a barátnőd néhány kívánságát, pusztán azért, hogy örömet okozz neki? Lehet, neked megvan mindened, de kevés ember mondhatja el ezt magáról.. Mindenesetre rendőrökkel elvitetni, kidobatni az otthonából, amiért még bérleti díjat is fizetett, szerintem elég jellemtelen dolog volt, teljesen mindegy, hogy épp milyen szavakat használt a sz*r cipődre. Fel sem tudod fogni a pénz és az otthon értékét, mert neked mindkettő megvan, mást (akit elvileg szerettél..) pedig simán kiforgattál belőle, és még csak nem is érzed, hogy ez nem volt túl emberi húzás.
2015. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
89%

"Emberek, a lánykának nem ezzel volt a baja, hanem hogy:

"más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi"


Ezzel bújt ki a szög a zsákból, és ezt lányként mondom.

Nem az jutott eszébe, hogy lakhatást fizetett potyára, nem az, hogy hazudtak neki, hanem hogy nem kapott ezt + azt tőle, mikor megtehette volna a srác. Szerintem egyértelmű a helyzet ebből."


Lehet, hogy ez volt a mondat eleje, de nyilván az lehetett a vége, hogy "te meg bérleti díjat kérsz tőlem a saját lakásodban". Ha a pénze miatt van vele, akkor nem költözik össze egy olyan keresetű emberrel, mint aminek a kérdező vallotta magát. De az, hogy ilyen kereset mellett még nyerészkedik, holott mások még nagyvonalúbbak is a barátnőjükkel ilyen anyagi különbség esetén, szerintem mindenkit kiakasztana. A kérdezőt ez meggyőzte arról, hogy mindenkinek csak a vagyona kell, mert ezt óhajtotta meglátni az esetben. A nőt szerintem meggyőzte az eset arról, hogy akinek pénze van, az nyilván azzal szedte össze, hogy harácsolt, kihasznált mindenkit, aki megbízott benne. Az ő oldaláról teljesen érthető, ha ez a tanulsága a szakításnak.

2015. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
85%

Igen, valóban így is lehet nézni 79%-os.

(7. és 8. válaszoló)


Ez is igaz, de akkor miért egyből azzal jön, hogy miért nem kényeztette el őt, ha ennyi pénze van?


Nem csodálom, ha a kérdezőt ilyen gondolatok kerítik hatalmába, ha a lány így reagált. Ha azt mondta volna pl. hogy csalódtam benned, mert hazudtál, a sztori is másképp hangozna.

2015. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
64%
Azon én is kiakadnék, hogy úgy kérsz pénzt, hogy tied a lakás, viszont reakciójából ő tényleg a pénzre ment.
2015. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!