Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
 21/96 anonim ***** válasza:
87%

Ebben a tortenetben az volt a baj, h hazudtal es ha en igazan szeretek valakit akkor egyreszt oszinte vagyok (lesz amit kesz) masreszt nem kerek tole lakbert a sajat lakasomban, mert ehhez valami hihetetlen merteku pofatlansag kell ugy, h elvileg te szereted ezt a lanyt de siman elnezted h nyomorog a fizujabol.


Ebben ez az ijeszto, de ez nagyon.

2015. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
9%
Én igazat kell hogy adjak a kérdezőnek. Házasság előtt, mögött álló feleknél érthető a nagy közösködés de egy egyszerű kis barátnőnek ne ő finanszírozza már a lakhatását. Persze itt minden háborgónak vajnatimi a példaképe és úgy próbálják meg lehúzni a férfit mintha nem lenne holnap.
2015. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
98%

Nem a penz teszi tonkre az emberi kapcsolatokat, hanem az emberek, akik rosszul kezelik a penzzel-vagy annak hianyaval-fellepo konfliktusokat.Te megelozhetted volna a tortenteket,ha van benned egy szikranyi empatia, vagy szeretet a baratnod fele.Az empatia arra kellett volna, hogy aterezd a helyzetet.Odaadott neked 90 ezret, a maradek 40-50-bol probalt meg ruhazkodni,munkahelyen, itt-ott egy kavet,sutit,fagyit stb megvenni,talan fodraszra kozmetikusra kolteni, alkalmankent ajandekokat venni(pl neked)es esetleg sporolni.Es meg egy csomo minden lehet, amire elmegy a penz.Ha te belegondoltal volna a helyzetebe, es csak egy kicsit is szereted,akkor probaltal volna a helyzeten konnyiteni anelkul, hogy a kiralyfinak fel kellett volna fednie magat.Gondolom, azt tudta a baratnod, hogy nem kubikoskent keresed a kenyered,es hogy tobbet keresel mint o.Ha azt mondtad volna par honap egyutteles utan, hogy ezutan nem kered a "lakber" felet,es a rezsibol is te tobbet vallalsz mert SZERETED ot, es azt akarod, hogy NEKI ne legyenek filleres gondjai,akkor nem fajulnak idaig a dolgok.Akkor te lennel a figyelmes, galans lovag a szemeben,aki megerdemli a szeretetet, torodest.Es meg csak fel sem kellett volna fended a valodi anyagi helyzetedet.

En nem vagyok abban biztos,hogy a lany penzre utazott,hiszen egy evig voltatok egyutt,es a

leirtak alapjan nem volt elkenyeztetve altalad.Szerintem csak a csalodottsag,a duh mondatta vele azokat a dolgokat,talan nem is ugy ertette, de olyan lelkiallapotban az ember nem a stilisztikara figyel.Te meg ugyis parazol az anyagiakon,es csak ennyit voltal hajlando meghallgatni a mondandojabol.

2015. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
91%

"Miért kéne egy másik embert automatikusan részesévé tenni az elmúlt 10 évem eredményeinek? Én annyit kértem tőle, hogy közösen viseljük a terheket, mert ismerősi körömben látom hogy milyen könnyű valakit pénzzel magunk mellett tartani."


"Részesévé"? Mit adtál te a nőnek, ami ajándék? Inkább csak lehúztad, jogtalanul. A párkapcsolat megelőlegezett bizalomról szól, a lakótársi szerződés lakbérfizetésről, de akkor nem kapsz extra szolgáltatásokat, mint pl. szex, házimunka, figyelem. Te kényelmesen összemostad a kettőt. Lakbért azért nem illik a párodtól kérni, mert az a te tulajdonod, és az is marad akkor is, ha kidobod. Természetesen jogod van bármikor kitenni, ha úgy látod, lelakja a lakásod.. Az albérlődet pedig nem dobhatod ki, hiszen az az otthona, fizet érte, és albérleti szerződést kellett volna írnod számára, ami őt is védi a te önkényes megmozdulásaid (kidobatod a lakásodból) ellen. Most, a párkapcsolat végén vessünk számot: te éltél a saját lakásodban, dolgoztál a jól fizető munkahelyeden, amiket természetesen te értél el saját magadnak. Ezen kívül fogadtál egy albérlőt, aki havi lakbért fizetett a lakhatásáért, ellátott téged, szeretett téged. Miután kidobtad a lányt, ő elvesztette az otthonát, és kiderült, hogy tulajdonképpen a saját párjának volt az albérlője, extra szolgáltatásokként pedig még lehúztad azt is róla, amit egy barátnő nyújt a párja számára. Te miben fizettél rá a kapcsolatra? Egyedül ő volt, aki ráfázott, akit kihasználtak aljas módon. Jobban jár, ha egy barátnőjével költözik össze, vagy egy idegennel, nem kerül többe, és nem használják ki érzelmileg. Olyan mélyen dagonyáztál a saját bizalmatlanságodban, annyira féltetted a kis (nagy) pénzecskédet, hogy ne nyúlhasson hozzá senki, hogy te húztad le anyagilag azt, akitől meg akartad védeni magad. Nem a pénzedért volt veled, mert úgy hitte, azonos a keresetetek. Elárulom neked, a normális párkapcsolat arról szól, hogy ami az enyém, az a tiéd, és fordítva, a terheket pedig közösen viseljük. Ha a pár között megtörik a bizalom, akkor mindenki megy a saját útján, és viszi azt, amit beletett a kapcsolatba. Akit szeretsz, és akiben bízol, azzal megosztod, amid van, de minimum nem titkolod el előle. Ha még nem érzed olyan közel magadhoz, hogy átmenetileg - ameddig mellett van - részesedjen belőle, akkor csak ismeretségről beszélhetünk, nem párkapcsolatról. Nem kell neki ajándékoznod semmit, nem kell a nevére írnod a lakásod felét.. De nehogy már még ő fizessen azért, amiért nálad lakhat.. Melyik párkapcsolatban hallottál még ilyesmit? Én soha, sehol. Ez alap. Lett volna hol laknia, talán még akár ingyen is, a családjánál. De ő fizetett azért, hogy veled lehessen.. te pedig pénzt kértél azért, hogy mellette legyél. Melyikőtök prostituálta magát szerinted? Rendkívül anyagias a hozzáállásod, pedig még csak nem is tudod élvezni a pénzed. Fogalmam sincs, milyen típusú nő maradna meg melletted hosszú távon, mert akit pénzen lehet venni, az nem kell, aki pedig szeret, azt nem vagy képes bizalommal viszonozni.

2015. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
4%
Igazad van. Jogos , amit csinaltal. Csorokkal ne baratkozz. Ne beloled akarjon meggazdagodni! En meg az utolso 2 havi lakbert se adtam volna vissza. Dolgozzon meg mindenki a sajat maga az eleteert. Mert nem vett berbe egy lakast o? n.
2015. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
13%

Aztakurtamindenit! Kivonatolva a #24-es hozzászólást, a következőről van szó: mivel a csaj szexelt a sráccal és szerette is ezért nem kellett volna a lakhatásért fizetni? Szerinted a csaj nem kapott ugyanúgy szeretet, és a szexet?!

Tudjátok van aki kicsiben űzi, van aki nagyban, de attól még undorító dolognak tartom ha a nő azért baxik mert anyagi előnyét látja belőle.

2015. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
0%

"de akkor nem kapsz extra szolgáltatásokat, mint pl. szex, házimunka, figyelem"


Na, álljunk meg egy szóra! A szex mindkét fél számára van, nem pedig egy extra szolgáltatás a férfi számára.

A figyelem pedig kölcsönös, nem csak ő kapja.


Amúgy meg a lakbért nem kellett volna kérnie a kérdezőnek, viszont a nővel sincs valami rendben, ha azt várta volna el, hogy vásároljon neki a férfi.

2015. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nekem nem úgy tűnik, hogy kapott volna szeretetet. Akit szeretsz, abban bízol. Egyébként mi anyagi haszon azon, ha nem fizetsz azért, ami a másiknak sem kerül pénzbe? Nem muszáj megkérni a nőt, hogy költözzön oda. Albérletben alap, hogy felesben megy a lakhatás. Saját lakásban nem, mert a lakás a tiéd marad akkor is, ha szakítotok. Tehát igazán nem lehet arra fogni, hogy károsul a tulajdonos bármiben is, ha nem kér pénzt a lakhatásért. Még válás esetén is a tulajdonosé marad a házasság előtt megszerzett vagyon.. Akkor talán a házasság alatt is illene lakbért kérnie a tulajnak a házastárstól, nehogy "részesedjen" más munkájából? Összeköltözni ugyanis azért szoktak az emberek, mert együtt könnyebb, ha az egyiknek lakása van, a lakbér megmarad, lehet belőle gyűjteni más fontos dolgokra közösen. Jelen esetben nem a nő, hanem a férfi kért pénzt a szeretetéért cserébe, és még csak nem is tudatosult benne. Micsoda anyagias nők vannak, ejj.. Kényelmes dolog úgy lakást venni a "saját munkádból", hogy aztán lakbérként visszaszerzed a törlesztőrészletet a párodtól, csak épp a te neveden marad a lakás.
2015. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
100%

"Ő is megosztotta veled azt a kicsit amije van, te meg elvetted tőle a fizetése felét hazugságra alapozva... ő dolgozott érte, te elvetted, mikor azt se tudod mit csinálj a pénzeddel." - Én ezzel a hozzászólással értek egyet.


Nem a pénzedért volt veled, hiszen nem is tudta mennyit keresel, azt sem tudta, hogy van lakásod, te meg szinte megloptad! Adóztál abból a pénzből?


Gusztustalan vagy. Ha ezt így folytatod, öregkorodra egyedül ülsz a bankszámlád fölött.

2015. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
28: Én is azt írtam, hogy a lakbért nem kellett volna kifizettetnie vele.
2015. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!