Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
 11/96 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nem ment a pénzre, hiszen NEM TUTDA, HOGY VAN!


Csak mikor megtudta, hogy lett volna, akkor lett furcsa a lány...

Nekem furcsa.

2015. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
100%

"A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba"


Hát, azért ez így elég meredek. Én azt mondanám, hogy a cégem fizeti a lakást és ennyi.


Viszont tovább olvastam és elképesztő. Sajnos erre nem tudok mit mondani, ilyennel még nem találkoztam. Viszont az jó ötlet, hogy nem írod ki a homlokodra az anyagi helyzetedet. De lehetőleg ne szedjél a következő barátnődtől lakbért.

2015. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább csak azt tanácsolom, hogy a lehető legkevesebb dologban HAZUDJ!


Érthető, ha nem akarsz anyagias libát magad mellé, de a hazugság is rossz.

2015. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
97%

Na azért az szerintem is a pofátlanság netovábbja, hogy a saját lakásodban (!!!) bérleti díjat és rezsit szedtél tőle. Azért ez ne férjen már bele. A képébe hazudtál és csodálkozol, ha kiakadt?

Nem mellesleg te a többszörösét kerested, mint ő saját bevallásod szerint, mégis elkérted tőle a fizetésének a felét, sőt több, mint a felét.. Úgy hogy neked megtakarított pénzed is van + jóval többet keresel nála. Szerintem úgy lenne igazságos, ha a fizetéssel arányosan adna bele mindenki a "közösbe". Mert valljuk be, annak aki keres pl havi 400-at, nem sok a 90 ezer, de annak, aki havi 130-at keres nagyon is sok.

2015. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy ti miképpen jutottatok saját lakáshoz, de én konkréten a 20-as és 30-as éveim között végig arra spóroltam. Nem a semmiből lett lakásom, rengeteg lemondással járt.


A jól fizető munka és megtakarítás szintén nem csak úgy megjelent a levegőből. Ezeket én értem el, én dolgoztam, dolgozom meg értük.


Miért kéne egy másik embert automatikusan részesévé tenni az elmúlt 10 évem eredményeinek? Én annyit kértem tőle, hogy közösen viseljük a terheket, mert ismerősi körömben látom hogy milyen könnyű valakit pénzzel magunk mellett tartani.

2015. aug. 30. 18:55
 16/96 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én azt vallom, hogy egy párkapcsolat alapja az őszinteség.

Recskázz a húszezreseidre, azt tudom mondani.

2015. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan tervezel valakivel és szereted, akkor megosztod veled amid van. Ez nem azt jelenti, hogy a hóbortjaira baxod minden pénzed, meg elkényezteted mint egy luxus prostit... lehet normálisan is csinálni.

Ő is megosztotta veled azt a kicsit amije van, te meg elvetted tőle a fizetése felét hazugságra alapozva... ő dolgozott érte, te elvetted, mikor azt se tudod mit csinálj a pénzeddel.

2015. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
98%

szerintem neked nem való párkapcsolat.

ha annyit tudsz csak mondani hogy mi jogon kapna ezekből más bármit is, akkor nagyon sajnállak...


a lány nem a pénzre ment, ez tény, de ha ennyi pénzed van és mégis igénytelenül mászkálsz (szakadt/koszos cipő) azért az elég kiábrándító... valószínűleg a vásárlós dolgot nem annyira gondoltam komolyan, de ha ő TÉNYLEG szeretett (nem úgy mint te őt....) akkor szerintem kicsit jogos hogy kiakadt azon hogy te még az ő kevés pénzéből is elveszed amit akarsz, miközben akár! vásárolni is vihetnéd, annyira jól keresel.

2015. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
62%

A bérleti díjat nem kellett volna kérned, ha tied a lakás, azon jogosan akadt ki.


A többi szerintem rendben van. Azt meg nem tudom, milyen jogon kérte számon, hogy nem vitted vásárolni.

2015. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 opened paradise ***** válasza:
100%

130-ból elkértél tőle 90-et,miközben nem is lett volna rá szükséged?

Ehhez pofa kell...

2015. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!