Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
 71/96 A kérdező kommentje:

Szerintem sokan félreértik azt hogy mit jelent nekem az hogy a vágyaim nem pénzhez vannak kötve. Nem aszkéta életet élek, nem szakadt és koszos ruhákban járok. A cipőmet a lány azért szólhatta le, mert előzőleg azt mondtam neki hogy 9e Ft-ért vettem leakciózva. Ez egy speciális edzőcipő, ezt hordom a mindennapokban is, aki nem ismeri ezt a márkát, az nem mondja meg róla hogy árban többszöröse egy Adidas vagy Nike cipőnek.


Ugyanígy az étkezés is: nem eszek étteremben, hanem otthon főzök, egyszerűen azért mert szeretek főzni. De azok a kések, fazekak, stb. amiket használok sok-sok éttermi vacsora árának felel meg.


Szó sincs arról hogy igénytelen lennék, kilógna a seggem a gatyából vagy hasonlók amit egy-két hozzászóló itt elképzelt.


"ez a "mindenem megvan amire vagyom" valoszinuleg csucskategorias szamitogep a hozzatartozo kutyukkel, meg egy jo draga okostelefon."


Tévedés. Két éve vettem 75 ezer Ft-ért a laptopomat. Drága okostelefonom sincs. Itt a te SAJÁT vágyaidat vetíted ki rám.



Könnyű megosztani azt ami nincs. Próbáljátok ki hogy milyen az hogy 10 évig leraksz havi 10e Ft-ot (bármennyi is a fizetésed, le tudsz rakni ennyit belőle), aztán megismerkedsz egy lánnyal/fiúval akinek félév után veszel 500e Ft-ért egy ajándékot. Na ugye! Komolyan, tényleg érdekelni mennyien vállalnátok ezt be. A ti érvrendszeretekben ez a helyes döntés. De szavakkal dobálózni mindenki tud, cselekedni már nem.



Mindegy is, az itteni hozzászólások megerősítettek abban, hogy az emberek irigyek arra akinek van pénze. Jellemtelen, szemét alaknak tartják, a saját frusztrációikat, sikertelenségeiket mind-mind megpróbálják kiélni.

2015. aug. 31. 13:31
 72/96 anonim ***** válasza:
82%

az a baj, hogy te vagy baromi frusztrált.


annyira el vagy szállva attól, hogy van pénzed, hogy más észre se veszel az életben. minden hozzászólásodban azt hangoztatod hogy te 10 évig fizettél, pénz pénz pénz, de mégis milyen szerény vagy, de közben állnak a milliók a bankszámládon, hú de különleges :D


bocs, de egy ilyen életet szerintem senki nem irigyel...

2015. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:
15%

Kövezzetek meg, pontozzatok le, de a kérdezőnek adok igazat.


A leírásban említette, hogy: "Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így)". Mivel már volt rossz tapasztalata és nem akarta megjárni ismét, megértem, hogy így döntött. A lakás a kérdezőé, azt csinál és úgy, amit és ahogy akar. Lehet savazni a kérdezőt, hogy bérleti díjat kérni korrekt vagy nem korrekt dolog, lehet leszólni, kritizálni, de a lakás a kérdezőé, és kész.


Ezen túl, bár sokan csak azt veszik le, hogy pénz, pénz, pénz, jó lenne, ha azt is látná itt mindenki, hogy a kérdező megdolgozott azért a pénzért, amiből a lakás, a cipő, a berendezési tárgyak és a többi cucca van. Nem herdált, nem felélte, hanem megteremtette az egzisztenciáját, a NEKI szükséges életszínvonalat. Ez ennyi és nem több.


A hölgytől sem éppen korrekt viselkedés, hogy mindaddig, amíg nem derült ki, hogy a kérdezőnek tulajdonképpen mennyi pénze van, addig nem volt boldogtalan, addig jó volt minden, de mihelyt kiderült, rögtön agresszív lett, jött a szemétládázás, a szar cipő emlegetése, meg hogy szégyenkezik a barátnői előtt.


Kedves kérdező, a barátnőd, ha az elejétől fogva tudta volna, hogy mid van, valószínűsíthetően át akarta volna alakítani a pénzköltési szokásaidat (hogy enyhén fejezzem ki magam). Csak annyi történt, hogy szerencsétlen módon derült ki ez az egész, de az biztos, hogy nem a legmegfelelőbb nő volt a barátnőd.


Mit kellene csinálnod a jövőben? Ha találkozol valakivel, meglesz köztetek a szimpátia és felmerül a kapcsolat elmélyítése, akkor semmiképpen ne titkold, hogy mid van, ugyanakkor határozottan el kell mondanod, hogy mi a célod ezzel az összeggel, magyarán tudatosítanod kell a másik félben, hogy az összeg nem arra van, hogy feléld, szórd, elvásárold. Ha a másik fél megfelelő értelmi szinten van, meg fogja érteni.

2015. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
86%
Az ertheto, hogy milyen okbol hallgatta el a pasi, hogy a lakas az ove.A lany abban a tudatban koltozottbe es fizette zokszo nelkul a berleti dijat,hogy alberletben laknak, tehat a pasas efelol nyugodt lehetett: a lany nem a lakasert van vele.De mint egy korabbi hozzaszolasomban is irtam, par honap mulva mondhatta volna, hogy dragam, ezutan ne fizesd az alberletet,majd azt en allom, ugyis az en nevemen van a szerzodes.A lany ebbol meg nem tudta volna meg, hogy micsoda fonyeremennyel el egyutt.Csak a pasinak lett volna gerince, a lanynak meg kb 30 ezer Ft plusz penze.Es amikor borult a bili,az a bizonyos vasarlas emlegetese sem biztos ugy volt, ahogy a kerdezo irta.Vagyis nem hiszem, hogy a lany azt kifogasolta, hogy a pasas nem vasarolgatott neki, sokkal inkabb azt, hogy mig mas pasik vasarolni viszik a baratnojuket (azaz ADNAK) addig a kerdezo inkabb csak ELVETT.Jogtalanul, sunyi modon,csalassal.Es ne gyertek azzal, hogy a kerdezo megdolgozott mindezert.Ezt senki sem vitatja,de senki nem is akarta elvenni sem a lakasat,sem a bankbetetjet,sem a csilivili fazekait.Az mar mind az ove, ha ugy ohajtja, majd melle temetik oket, mint gazdagsaga szimbolumait.Elkepzeltem, amint a multiceg tulajdonosai behivatjak kerdezonket es kozlik vele, hogy ezutan a fizetese egy reszet vissztartjak/levonjak, mert ok annak idejen kemenyen megdolgoztak azert, hogy ez a ceg sikeres legyen, nehogy mar ifju titanunk csak ugy potyan holmi anyagi elonyhoz jusson altaluk.Kb ennyire tartom jogosnak,egy,a meg baratno elotti idokbol szarmazo barmilyen vagyontargy,baratnovel torteno kifizetteteset.Na ezt eleg hulyen fogalmaztam, de remelem ertitek mit akartam irni.Es meg valami, bar ez mar tenyleg aprosag es szorszalhasogatas."Nehanyszor voltunk kirandulni is" irta a kerdezo.Lehet, hogy ez velencei romantikus hetveget jelent,vagy wellness hetveget valahol,de valahogy nem lennek meglepve, ha a leheto legolcsobb megoldaskent kivitte volna a lanyt pl a Szechenyi-hegyi kilatohoz, aztan nezegess Bozsi,legy halas a panoramaert,igyal forrasvizet mert az olcso akarom mondani egeszseges.Vegul olvassatok el az utolso elotti bekezdeset:EN mar igy is gazdagsagban elek...EN EN EN...
2015. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy ez velencei romantikus hetveget jelent,vagy wellness hetveget valahol,de valahogy nem lennek meglepve, ha a leheto legolcsobb megoldaskent kivitte volna a lanyt pl a Szechenyi-hegyi kilatohoz, aztan nezegess Bozsi"


Te is a saját vágyaidat vetíted ki rám. Nem utaztunk külföldre. Belföldi hegyvidéki túrák, Balaton, Hajdúszoboszló, ilyesmiket kell elképzelni. Elképzelhetetlen hogy ez is élvezetes lehet?!

2015. szept. 1. 05:56
 76/96 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hogy a te cipődet szólta le! Jó, tökre félreolvastam, azt hittem, neki nincs normális cipője.


Nekem teljesen kerek a sztori, nem kell magyaráznod semmit kérdező, és igazat adok neked. Mint mondtam, nekem a bizalmatlanság fájt volna.


Azért, mert összejössz egy lánnyal, és 1 évet együtt vagytok, az nem jelenti azt, hogy közös minden. Igen, van aki 3 hónap után már házasodik, van, aki ennél óvatosabb. Nincs ezen mit ragozni. Legközelebb óvatosabb legyél és online számla! - nehogy már egy user mondja meg az IT szakembernek, hogy mit hogyan! :)

2015. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, egy igazi görény vagy, és elnézést amiért ilyen szóval illetlek, de ez jutott eszembe az eddigiekről. Nekem az tűnt fel, leszámítva a hazugságaidat, a pénzzel kapcsolatos hozzáállásodat, hogy meg vagy lepődve. Tehát ezzel az a baj, hogy te nem is érted, hogy miért vagy görény, nem is érzékeled, észre sem veszed, hogy mit csináltál. És még te tettél fel olyan kérdést, hogy jogos volt-e a szakítás. Jobban magadba kellene nézned.

Az viszont érdekelne, hogy pontosan mennyi "lakbért" loptál ki tőle, ez havi hány ezer forintot jelentett. Mert az egyik válaszodban azt írtad, hogy 90E-ben benne van az, amit ő evett és a rezsi fele. Akkor ebből a 90-ből te mennyit kértél el, és tettél zsebre?

Meglehetősen szélsőséges dolgok jutottak az eszembe a hozzáállásodat tekintve. Biztos majd a leendő gyermekedtől is pénzt fogsz beszedni, ha nálad fog lakni huzamosabb ideig, mert azért te dolgoztál meg, nem a "Jézuska hozta".

Mindegy, ebbe nem megyek bele a fejmosást megkaptad a többi válaszadótól.

Nem érdekel, hogy mennyi pénzed van, az sem, hogy te ezzel mit kezdesz, de az öregem, hogy te gyakorlatilag hónapokon keresztül végig hazudoztál, undorító. Nálad a sorrend és a felfogás a legrosszabb. Tényleg kellett neked egy "ágyas" vagy annyira primitív vagy, hogy tényleg azt gondolod, hogy lehet hazugságra alapozni egy párkapcsolatot. Ha egy nő pénzéhes, nagyon, de nagyon hamar kiderül, és még csak hazudnod sem kell hozzá. Szóval legközelebb légy őszinte, és utána úgyis meglátod, hogyan viszonyul a pénzedhez.

Ja és...engedd el a múltadat. Ha új párkapcsolatba kezdesz, oly mindegy, hogy neked addig hány pénzéhes nőd volt, nem ítélheted az alapján el az újat, pláne nem hazudhatsz csak azért, mert félsz. Gyáva vagy és önző.

Hogy nézne az ki, ha én az új párkapcsolatomba folyamatosan csak a régi minták alapján lépnék be és folyton már előre "elítélném" a másikat, és így is állnék hozzá? Pláne hazugsággal. Nyilván a tapasztalatok elkísérik az embert jó hosszú ideig, de ilyet akkor sem tehetsz.

Kérdező, most hogy ilyen remekül berendezkedtél az életre, megvan mindened, esetleg ezt folytathatnád a belső "rendezéssel" és foglalkozz egy kicsit az önismerettel!

2015. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
81%
En azt nem ertem, miert koltoztel ossze egy olyan lannyal, akit lehuzos rib*cnak tartasz?Ha nem annak tartod, akkor miert bansz vele ugy?Meg a legdurcasabb kommentjeidben sem emlited egy szoval sem,hogy az egy ev alatt barmit is kovetelt volna,vagy celozgatott volna arra, hogy bezzeg masok...,vagy panaszkodott volna valami hianyara.Viszont ketszer is emlited, hogy boldognak tunt.Biztosan azert, mert az is volt.Hiszen veled lehetett.Boldogga tettek az otthoni fozesek, meg az erdei kirandulasok.Szerinted egy penzre utazo no megelegszik ennyivel?Valoszinuleg orokos penzhianyban szenvedett, de nagymamakent biztosan ugy emlekezne vissza, hogy nehezen eltunk, de szerettuk egymast.Erre szembesul azzal, hogy azert el nehezen, mert a szerelme meglopja.Nem sokat tevedek, ha azt mondom hogy kb 300 000 Ft-ot vettel el tole egy ev alatt.El tudod te kepzelni, ott a penzedbol rakott domb tetjen, hogy mennyi penz ez egy kiskeresetu embernek?Ha jol saccolom, te ket het alatt keresed meg, de a baratnod ket-ket es fel honap alatt.Es meg ne erezze duhosnek magat?
2015. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
26%

Én meg tudom érteni a kérdezőt, valóban vannak pénzéhes nők, és valahogy ki kell szűrni őket.

Ennek ellenére szerintem a "bérleti díjat" nem kellett volna elkérni. A többi, hogy ugyanannyit fizettek a rezsibe, meg a közös dolgokra, az rendben volt.


"En azt nem ertem, miert koltoztel ossze egy olyan lannyal, akit lehuzos rib*cnak tartasz?"


Nem érted. Nem tartja annak, csak lehetségesnek tartja, hogy az. Olyan, mintha mennél az utcán, látnál egy embert. Bűnözőnek tartod? Nem. De tudod, hogy megtörténhet, hogy az, akkor is, ha kevés rá az esély.

2015. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
100%
Azert az emberek nem szoktak minden random emberrel osszebutorozni.Mire felvetodik egyaltalan az egyutteles otlete, addigra jo esetben ismerik annyira egymast,hogy tudjak mit varhatnak a masiktol.Ha nem bizott a lanyban, nem kellett volna vele osszekoltozni, barmennyire is jo volt a s*gge vagy a melle.Mert ezek szerint ezek a tulajdonsagai minden gyanakvast felulirtak.
2015. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!