Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
 41/96 anonim ***** válasza:
10%
#40-es. És ha nem lakásról lenne szó akkor teljes hozzáférést adnál neki a bankszámládhoz? A srác teljesen józan logikával próbálja elmagyarázni nektek de úgy látszik nem értitek. Fogjátok már fel hogy gazdaságilag ez egy és kibahottul ugyanaz mintha a bankszámlája fölött rendelkezne a csaj. De egy egy éves kapcsolatban az emberek több mint fele nem közös bankszámláról osztozkodik, és ha így tálaljuk akkor ez valahogy teljesen elfogadott.
2015. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
89%

39: Az a baj az érveléseddel, hogy te azt a házat azelőtt vetted, mielőtt összejöttetek volna.


Mert ha utána vetted volna, közös megegyezéssel mondjuk megveszitek, és akkor felezitek az árát, és mindkettőtöké a ház.


Albérlet esetén havonta kell fizetni, így attól a pillanattól kezdve, hogy odaköltözött, fizeti a felét.


Így viszont, hogy előtte vetted meg, nem tudom, miért kellene fizessen.

2015. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
78%

miért kéne hozzáférés a bankszámlához? istenem, annyira buták vagytok.


a lakás az övé, ő vette MAGÁNAK, az hogy megengedi hogy ott lakjon """""jófejség""""", nem üzlet.


most ha a csaj pl visz egy xboxot a lakásba, és a pasi használja néha, kérjen tőle pénzt? mert ő is megvette x forintért anno... így felfogjátok a problémát?

2015. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
0%
#42. Ha nem engedi odaköltözni akkor a csaj fizet mondjuk 110-et. Megengedte hogy odaköltözzön hozzá és az így fizetett 90 rugóról nem úgy gondolkodtok hogy most már egy huszassal kevesebbet kell, hanem hogy 90-el többet fizet mint amit kellene!!!!
2015. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 A kérdező kommentje:
A 41-es hozzászóló jól kiszúrta hogy logikailag izomorf a az A) és B) lehetőség! :)
2015. aug. 30. 21:07
 46/96 anonim ***** válasza:
0%
#43. Az XBOX egy hitelre vett lakás mondjuk egy havi törlesztőrészletének kb a felét ha kiteszi....
2015. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon nekem is jogos lenne, ha a barátomtól pénzt kérnék, ahányszor idejön szerelmeskedni, mert ugye amíg nem volt lakásom, addig szobára, meg motelbe jártunk, és az is pénzbe kerül.
2015. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
92%

#46

nem a pénzen van a hangsúly. de oké.


ha a nőnek van egy kocsija (legyen akár audi, bmw, mercedes tök mindegy, képzeljetek el egy olyan drágát amiből kijön egy kis lakás) és megengedi a pasijának hogy használja, akkor azért pénzt kéne kérnie? szerintetek ez korrekt? ÍGY MÁR sikerül felfognotok?

2015. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
67%

46-osnak igaza van.


Ennyi erővel minden tárgy árának felét, amit mindketten használtok, és már megvolt a kapcsolatotok kezdete előtt is, ki kellene fizesse a másik.


Mondjuk nem csak a kérdező hozzáállásával volt gond, hanem a nőével is, ha elvárta volna, hogy a kérdező vásárolgasson neki.

2015. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
76%
Vagyis a 48-asnak. :D
2015. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!