Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
84%

Huhúúú hát az nem semmi. Miért hazudsz a saját barátnődnek? Egyáltalán hogy tudtad így kirakni egy sima veszekedés után? Nem lehetett valami mély kapcsolat, az sajnos biztos. Főleg, hogy az sem érdekel most merre jár.


De valahol meg tudom érteni a lányt. Én is programozó vagyok, mint te, elég jól keresek de én sem szeretek nagylábon élni, jobban szeretem elrakni, legyen tartalékom, illetve gyűjtök mert szeretek világot járni, ebben talán különbözünk. Viszont pályakezdőként én is annyit kerestem mint a barátnőd. Borzalmasan frusztráló volt, hogy a fizetésem nagy része elment a megélhetésemre, magamra alig tudtam költeni, félretenni pedig lassacskán, keveset tudtam csak. Nagyon rossz volt a bizonytalanság. Ha nekem a barátom behazudja, hogy igazából saját lakása van, és csak kamuzik nekem, hogy lehúzzon, lehet én is kiakadok. Illetve, nekem az is furcsa, hogy nem akartál neki úgymond biztonságot nyújtani. Én is együttélek a barátommal. Természetes, hogy ha valami történik, elveszti a munkáját, lebetegszik, akármi akkor addig én nyújtok számára biztonságot, többet közt anyagit is. Ha velem történik valami, akkor neki lenne természetes. És természetes, hogy nem hazudunk egymásnak. Többszörösét keresem az ő fizetésének, de soha nem volt ebből vita vagy bármi és tudom, hogy nem ezért van velem.

Szerintem nálatok alapvetően hiányzott a szeretet és a bizalom. Egyébként szerintem pont hogy fontos neked a pénz. Ha nem lenne az, akkor nem titkolnád a "vagyonod", illetve akkor nem húztad volna le a barátnődet, a fizetéséhez képest ekkora hatalmas összeggel. Legalábbis nekem ez a véleményem. 24/N

2015. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam végig minden kommentet, így csak a kérdésed alapján próbálok véleményt formálni.


Végigolvasva a teljes szitut, itt bizony te voltál az, aki elrontotta a dolgokat. Nem akarod, hogy a pénzedért jöjjenek össze veled, ez jogos. Nem kell elmondani, hogy mennyit keresel pontosan, ha nem akarod, a kezdeti időszakban semmiképp.

Viszont normális esetben együttélésnél arányosan oszlik meg a beletett összeg. Csak gondolj bele: ő keres 130at, ebből 90-et bedob a közösbe, az a fizujának a háromnegyede. Ehhez mérten neked a 90 az mennyi is...? Bár ez még a kisebbik dolog, mert lehet megbeszélés kérdése az is, hogy fizutól függetlenül egyenlően oszlanak meg a költségek, szóval legyen mellékes a kereseted.

Viszont maga a tény, hogy a saját lakásodra azt mondod, hogy albérlet, ergo elvárod, hogy a lány beszálljon a _nem létező_ bérleti díjba, az egyértelmű hazugság, a másik lehúzása és kihasználása. Amire, ugyebár, nincs szükséged, mert jobban keresel, és amúgy sem tartod sokra a pénzt... Tulajdonképpen megloptad őt, ami pontosan elegendő indok a balhéra és a szakításra.


A mit tegyél kérdésre: ne titkold a keresetedet. Nem kell kérkedni vele, plusz senkinek semmi köze hozzá egy fiatal kapcsolatban, hogy pl. mennyi lekötésed van, de hogy miből élsz havonta, az egy együttélésnél fontos. Randizgatásnál nyilván nem, de egy közös élet azért más forma... A lényeg, hogy ne hazudozz. Őszintén el lehet mondani, hogy például te a 70%-ot szeretnéd lekötni, mert ha egyszer család lesz, gyerek, vagy mert XY dogot tervezel, vagy bármi... és fogadja el, hogy a fennmaradóból költekezel. Ennyi.

Hazugságra párkapcsolatot nem lehet építeni.


Ha normálisan állsz hozzá, működhet. Volt ilyen párom: szintén infós, plusz öröksége is volt. Kábé-nagyjából sejtem, és nem is titkolta túlzottan, hogy van egy rakat pénze a bankban, túlzás nélkül milliomos. De az neki ott elvolt, nem nyúlt hozzá, kapcsolatunk szempontjából nem számított, az ő kis tartaléka. Összeget sosem kérdeztem. Élni ugyanúgy fizetésből éltünk, felvállalta, hogy többet keres, mint én, tehát kicsit többet tett a közösbe, de nem élősködtem rajta, és csóri panelben voltunk, nem luxusvillában, nem kaptam gyémántékszert sem, stb... Nem lett jobb az amúgy csóró kis közalkalmazotti életszínvonalam attól, hogy vele voltam, de nem titkolta, hogy ő azért él így, mert neki jó, telne jobbra. Nem volt hazugság, elfogadtam.

Valami ilyesmit próbálj meg te is. :) Tudod: minden kapcsolat alapja az őszinteség.

2015. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:

hazugsággal kezdeni a kapcsolatot az igazán király, ügyes gyerek vagy :)


Szóval. Ha ismerkedsz mehetsz olcsó cipőben, nekem is volt fiatal koromban randi autóm, csak akkor mentem vele ha randiztam és komoly kapcsolatot akartam, régo olcsó vacak ami tiszta rendezett volt, olcsó cipő olcsó ruha.. Olcsó randik..


De amikor összejöttünk idővel meghívtam magamhoz, látta az életemet..


Ekkor már nem votl kérdés, nem is igazán titkolóztam, a fizetésemet soha nem reklámoztam, de soha nem kértem tőle pénzt hogy nálam lakik.

Ezt így tartottam korrektnek, az más kérdés hogy ígyis-úgyis megjelenik a nagy arc effektus a másik fél részéről, de legalább a lelkiismeretem tiszta, és tényleg korrektül játszottam.


De azért jót nevettem a "lakbért kérek mert nálam lakik", nagyon komoly vagy.. :DDDDDDDDDD

2016. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:

Fordulat, saját helyzet:

Mi van olyankor, ha az a lakás még bőven HITEL törlesztése alatt van.

Ami azt jelenti, hogy az enyém, ahogy a kérdezőé is, viszont van jelentős költsége.

Megosztható? Vagy mivel szakításnál nálam marad (ki tervez egyből szakításra?), ugyanígy kellene eljárni, hogy 0 forintos hozzájárulás?

2016. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:

logikusan magadnak veszed, ergo mást megkérni hogy vegyen neked lakást... szóval érted..

Ellenben kérhetsz lakbért, de ez olyan paraszt megoldás, drágám szeretlek, de ha velem akarsz lakni akkor fizetsz. Ennyi erővel ő is mondhatja, hogy okéé, de ha szex van és hamarabb elélvezel és hoppon maradok akkor tudod 12e ft :)


Komolyra fordítva a szót, a te lakásod, te mondod meg hogy ki és mennyiért lakhat veled. Akkor lakhat veled, ha szeretne mert te is szívesen élsz vele, mert boldog vagy vele, vagy akkor ha fizet és üzleti alapokra helyezitek a kapcsolatotokat.

Az egy másik kérdés, hogy korrekt, ha beleszál a közös költségbe, tehát rezsi, kaja etc, mert végülis felesben éltek.

2016. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:

Én nőként azt mondom, hogy az ilyen hiteles esetben, amit itt felvázoltál, magamtól ajánlanám fel, hogy beszállok. Mert ha azt nézed, effektíve mindegy: ha együtt élünk, úgy-ahogy közös a kassza megegyezéstől függően - most nyilván, ha te egyedül fizeted a hitelt, akkor másban fogok én többet fizetni, hogy megéljünk, tehát igazából tök mindegy. Akkor már korrektebb, ha azt mondom, hogy fizetem a felét, mindenkinek kényelmesebb - te sem érzed, hogy rám lennél utalva az "egyéb" költségekben, és én sem érzem ingyenélőnek magam. (Most eltekintettem attól, hogy esetleg itt is extrém gazdag pasiról beszélnénk, mint az eredeti kérdésben.)


Ellenben! Ha te kötelezővé tennéd a fizetést, mert "az jár", ha már ott meresztem a kicsi hátsómat nálad, akkor pont ugyanolyan kiakasztó lenne a helyzet, mint az eredeti kérdésben.

Persze ez nem egyenlő azzal, hogy leülünk és megbeszéljük, hogy szerinted hogy lenne érdemes. :)

2016. jún. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!