Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a baj az életmódommal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj az életmódommal? Jogosan szakított velem az alábbiak miatt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozok, 5 év egyetem után egy multinál sikerült elhelyezkednem, azóta meg már többször kaptam fizetésemelést. Nem mondanám gazdagnak magam, de az országos átlagfizetés többszörösét kapom.


Szóval elég sok mindenre telne, de engem majdnem hogy hidegen hagy a pénz. A jövedelmem kevesebb mint 30%-át költöm el.


Amikor összejöttünk a barátnőmmel 1 éve, akkor nem mondtam el neki a fizetésemet, csak azt hogy én annyit tudok pénzügyileg beletenni az együttélésbe mint ő.


Nem kérdeztem a fizetését, de magától mondta hogy ő 130-150 ezer Ft körül kap havonta. Úgy beszéltük meg hogy az együttéléshez ő ad 90-et és én is ugyanannyit beleteszek, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar.


A saját lakásomra azt mondtam hogy albérlet és megegyeztünk hogy beszáll a bérleti díjba és fizeti a rezsi felét is. Nem akartam elmondani neki hogy a lakás az enyém, nehogy csak azért költözzön hozzám (jártam már így).


Nagyon jól elvoltunk, én nem gondolom hogy bármiben hiányunk lett volna, voltunk párszor kirándulni is, boldognak tűnt mellettem.


Egyszer kint maradt a konyhaasztalon a számlakivonatom és meglátta a havi jövedelmemet és a lekötéseimet. Kérdezte hogy ez mi, én meg elmondtam neki hogy nem akartam hogy a pénz bármiben is befolyásolja őt.


Erre ő elkezdett velem ordibálni, hogy ő mennyire nyomorog mellettem, én meg csak teszem lefele a sok pénzt, mekkora egy szemétláda vagyok. Olyanokat mondott hogy más férfi aki ennyit keres az a barátnőjét vásárolni viszi és hogy ő meg a barátnői előtt is szégyenkezik miattam, mert annyira sz-r cipőbe járok.


Annyira kiabált, hogy megkértem menjen el. Nem ment. Eléggé agresszív lett, dobálózni kezdett, teljesen kikelt magából. Fogtam, odaadtam neki egyben az utolsó 2 havi lakbért amit fizetett, eltette, de csak nem akart elmenni, ezért kénytelen voltam kihívni a rendőröket.


Mivel az én saját tulajdonú ingatlanom és albérleti szerződést nem írtunk, a rendőrök kirakták a lakásból. Pár dolgot összeszedett előtte, nem tudom hogy most hol van, de szülei pestiek és van sok barátja, barátnője akihez tudott menni, szóval biztosan nem az utcán kóborol.


Nagyjából ennyi lenne.


Most mit csináljak? Következőnek olyan barátnőt keressek aki szintén annyit keres mint én és éljünk nagy luxusban?


Az egyáltalán nem az én világom. Én már így is gazdagságban élek, megvan mindenem amire vágyok. Nincs nagykocsi, nincs külföldi nyaralás, nincs márkás ruha, de kényelmes életet élek és olyat csinálok amit maximálisan élvezek, szóval én elégedett vagyok a jelenlegi életszínvonalommal.


Nekem ez az egész eset meg egy újabb bizonyíték volt hogy a pénz csak tönkreteszi az emberi kapcsolatokat és csak arra ösztönöz hogy még jobban titkoljam a vagyonomat.


2015. aug. 30. 18:17
 31/96 A kérdező kommentje:

Előttem 2 barátnőjével lakott és havi 110-ből jött ki. Leírom, mert sokaknak nem világos: nem 90 ezer lakbért "szedtem el" tőle. Ez volt az ő része a LAKHATÁSBÓL: benne volt a rezsi és az étkezés is.


Téves elképzelés, hogy érzelmi vagy szexuális kizsákmányolás ment volna. Jól érezte magát, sose láttam boldogtalannak és soha nem panaszkodott hogy rossz életünk lenne.


Az is érdekes, hogy azt írjátok nem tudom élvezni a pénzemet. El sem tudjátok képzelni, hogy valaki nem a pénzben leli az örömét?! Kezdem azt hinni hogy tényleg baj van az életszemléletemmel! Nincs meg mindenem amire TE vágyol, mindenem megvan amire ÉN vágyok. Az én vágyaim meg nem pénzhez kötöttek, ezért természetes hogy marad a fizetésemből: az idei költésem alapján még az országos átlagbérből is maradt volna pár tízezer Ft-om.


Szerintetek az lenne a helyes, ha a következő barátnőmet eltartanám? Mondjam neki hogy ne dolgozzon, én megosztom vele a megtakarításomat és költsön belőle kedvére? Vagy hogy?

2015. aug. 30. 20:25
 32/96 anonim ***** válasza:
91%

te hülye vagy?


azt hiszed csak meglopod vagy eltartod a nődet?


NEM kell eltartanod (az más kérdés ha x év után közösen így döntötök, stb), elég lenne annyi, ha növesztenél gerincet és korrekt lennél. mivel a lakás a tiéd és NINCS albérleti díj, ezért arra neked NINCS SZÜKSÉGED. vesztek közösen kaját, fizetitek a rezsit, és ingyen lakik ott. normális emberek ezt csinálják.


nem kell zsebpénzt adnod, nem kell eltartanod, se elhalmoznod ajándékokkal (bár.. ha nem tessék-lássék kapcsolata van az embernek szerintem jól esik adni a másiknak, de nyilván én vagyok hülye) egyszerűen csak ne húzd le mert UNDORÍTÓ. mert bármit mondasz, te egy mondvacsinált indokkal súlyos tízezreket akasztottál le a 'barátnődről'. ennyi erővel ki is vehetted volna a pénztárcájából a tudta nélkül, ugyanolyan lopás.

2015. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 A kérdező kommentje:
Ha eladom a lakást és albérletbe megyek (vagy eleve meg sem veszem), akkor gerinces lett volna az albérleti díjat feleznem vele vagy nem mert "neked úgyis sok pénzed van te k-csög"?
2015. aug. 30. 20:42
 34/96 anonim ***** válasza:
89%

"Ha eladom a lakást és albérletbe megyek (vagy eleve meg sem veszem), akkor gerinces lett volna az albérleti díjat feleznem vele vagy nem mert "neked úgyis sok pénzed van te k-csög"?"


Akkor igen, mert akkor kell fizetni bérleti díjat, és ezt úgy a fair, ha felezitek.

De ha a tied a lakás, akkor neked se kell bérleti díjat fizetned senkinek. Akkor neki miért kelljen?

2015. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 A kérdező kommentje:
Mert a lakás nekem nem a Jézuska hozta nekem. Én az előző 10 évben kifizettem az albérleti díjat előre.
2015. aug. 30. 20:46
 36/96 anonim ***** válasza:
84%
és? akkor ő ennyi erővel fizettesse ki veled x évnyi fodrász/kozmetikus/edzőterem stb árát? mert ha ő a pénzre megy szerinted, ő gondolhatná hogy te csak a szexre (mivel ugye minden nő pénzéhes és minden pasi csak dugni akar) és persze ő sem csak úgy jó csajnak született, mert azért tenni kell ám...
2015. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért költöztél össze ezzel a leányzóval. Mi volt vele a célod, mert hogy nem szeretted, az biztos. Szóval mégiscsak valami extra szolgáltatásra lehetett szükséged, amit a pénzeden nem tudsz megvenni.
2015. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
100%

"Én az előző 10 évben kifizettem az albérleti díjat előre."


Akkor még nem jártatok, úgyhogy az nem az ő dolga.

2015. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 A kérdező kommentje:

Összefoglalnám hogy mi az amit én nem értek az itteni válaszokkal kapcsolatban. Tételezzük fel valakinek van 100 egység vagyona. Ez a vagyon teljesen függetlenül a társtól, a megszerzésében ő nem működött közre.


Két eset van:


A) 75 egységért vesz egy ingatlant, 25 egységet bankszámlán tart.

B) 100 egységet bankszámlán tart.


Miért gondoljátok úgy, hogy az A) esetben gerinctelenség havi 1 egység pénzt elkérni azért hogy ott lakik valaki, de a B) esetben teljesen elfogadható hogy a 2 egység havi lakbért felezik?

2015. aug. 30. 20:55
 40/96 anonim ***** válasza:
100%

'lakik ott VALAKI'


azért nem igazságos, mert ha SZERETSZ valakit, és azért vagytok együtt akkor ő nem egy valaki, aki beköltözött a lakásodba, hanem a szerelmed, a társad, a párod, akivel több időt tudsz eltölteni mert ott lehet nálad. akivel több időt akarsz eltölteni, akit ezért hívsz, hogy költözzön hozzád. nem egy lakótárs akivel törlesztetni akarod a TE (amihez másnak nem lesz köze soha, kivéve ha te akarod) lakásod árát.


na meg ugye te fizettél, és mi lett? TIÉD a lakás. ő fizet, és mi lesz? semmi, csak maga mellett tartja a paraszt pasiját.

2015. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!