Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz apa vagyok...

Tényleg rossz apa vagyok azért mert nem pelenkázom a lányomat ? Azén apukám sem pelenkázott sem engem, sem a testvéremet.

Figyelt kérdés
Most 13 hónapos, még soha egyszer sem pelenkáztam. Általában játszom vele, énekelek neki, viszem a nyakamban és a karomban mindenfelé. Most már sokszor együtt reggelizünk. Én etetem, gyakorlatilag azt eszi amit én :)

márc. 14. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég szomorú hogy téged nem bánt az hogy rossz férj vagy. Oké hogy a gyereket imádod, de a feleséged se kéne semmibe venni. Ne csodálkozz ha egyszer megunja és elhagy. Gyerekkel együtt.

Amúgy nem attól leszel jó apa hogy csak a jó részt vállalod. És ha mondjuk a feleséged kórházba kerül a gyerek meg közbeni megbetegszik? Mondjuk egy hasmenős vírus? Elköltözteted a nagyiékhoz?

Az meg hogy azzal jössz mennyit beszélgetnek egy kamasszal és ezt hasonlítod ahhoz te mennyit vagy a gyerekkel egy vicc. Lehet mire tini lesz te is pont annyit beszélsz vele. Egy tini már nem kicsi gyerek

márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkázás egy dolog a sok gyerekkel járó tennivaló közül. A kérdés az, hogy csak ezt az egyet nem csinálod vagy a többiből is a pelenkázás szintjén veszed ki a részed. Előbbi még elmegy, ha az anyának belefér, utóbbi állati gáz. A másik, hogy azért nem pelenkázol, mert nem vagy hajlandó rá vagy mert eddig mindig ott volt anya/nagyi, te meg a könnyebbik utat választottad és rájuk toltad a sz.r melót. A férjem például szerintem elég jó apa, de pelenkázni csak ha muszáj. Etet, altat, kel, vigyáz rájuk stb. de ezt az egyet valamiért nem. Ha kell, tud pelenkázni, de a kisebbikkel eddig valahogy mindig úgy alakult, hogy vehette megúszósra a figurát, a nagyobbiknál sem sokat vitézkedett ilyen téren. Azért nem pattogok, mert engem különösebben nem izgat, ha a saját gyerekem székletével foglalkozom, neki ez valamiért probléma, viszont sokat segít minden más téren. De ha más mondja, hogy nem pelenkázza a gyerekét, akkor arról az ugrik be, hogy esélyes, hogy a gyerekezés összes kellemetlen része az anyára marad.
márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
87%
62 Gondolom nem olvastál mindent. Egyértelműen kiderül hogy nem vállal semmit ami "kellemetlen" és még büszke is rá
márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz apa vagy, hanem nem vagy apja annak a gyereknek. Nem veszel részt a gondozásában, csak napi 2-3 órát játszol vele. Gondolom azt sem úgy, hogy anyuka addig szigorúan ki van zárva a szomszéd szobába (csak pelusozni jöhet vissza), hanem együtt vigyáztok rá. Napi 2-3 óra nem rossz? Szerinted hogy arányos a napi 21-22 órával, amit a feleséged csinál? Nevelni sem fogod, mert az kellemetlen? Ha ilyen lusta, önző, finnyás férjem lenne,biztos inkább nevelném egyedül a gyereket. Az a 2-3 óra már nem oszt, nem szoroz. Nem játszani nehéz a gyerekkel, hanem minden más, akivel egyedül hagyod a feleséged, és a kettejük játékidejéből veszel el.
márc. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján te vagy a mókás nagybácsi. Pontosan ugyanazokat a feladatokat látod el nagyjából annyi ideig, mint a tesóm az én gyerekeimmel :D Jó, ő fürdővizet nem enged. A lányok imádják, de ettől ő még nem lenne jó apjuk, csak továbbra is nagybácsi. Az apjuk ennél kicsit több energiát fektet az életükbe. Meg szerencsére az enyémbe is, nem hív ki mondjuk a fürdőkádból, mert bekakilt a kicsi, vagy a nagynak még segíteni kell törölni, hagyja, hogy a pihenésem tényleg pihenés legyen, és ne azon kelljen gondolkodnom, hogy mikor sül be megint alap gondozási feladatokba.

Amúgy nem lehet erre válaszolni, hogy jó apa vagy-e vagy sem, mert amit leírtál, azzal egyáltalán nem látod el az apai teendőket, szóval mint apa, nem vagy jelen a gyerek életében. Ami szomorú, de ha nektek ez így megfelel, hát hajrá.

Azzal takarózni meg, hogy régen mit csináltak meg mit nem az apák, teljesen felesleges, régen rongyokat kötöztek a gyerek alfelére, amit a folyóban öblítettek ki, szóval azért nem összehasonlítható az élet ma és mondjuk 500 évvel ezelőtt. A mi apáink generációja meg szerintem viszonylag vegyes volt, az én apám nem gondozott minket sem soha (amúgy nem is voltunk jóban, nem biztos, hogy emiatt, de ki tudja, lehet ha babaként jobban összebarátkozunk, akkor később sem csak egy félelmetes idegen lett volna, aki velünk lakik és megtilt mindent), a férjem apja meg otthon maradt vele GYES-en, amíg az anyukája visszament dolgozni, és ez már nagyon nem ma volt, a férjem 38 éves :D Szóval az, hogy a mi apáink mit csináltak, szerintem nagyon nem lehet mérce.

márc. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
100%
Az a legfurább, hogy nem pelenkazol, de tudod, hogy a pampers olyan hiperszuper, hogy abból "sosem folyik ki", meg milyen csík van rajta, stb...ha tényleg nem érdekelne a dolog, ezekkel sem lennél tisztában.
márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
100%

Rossz férj vagy, mert a társad nem számíthat a segítségedre a gyerek körül csak olyanokban, ami számodra kellemes. Nem fürdetd, nem pelenkázod, nem adsz neki szem, vagy orrcseppet, gondolom nem szívod az orrát, nem viszed oltásra, nem adod be a gyógyszerét és semmi egyebet nem csinálsz meg, ami a gyereknek nem szimpatikus. Gondolom fegyelmezni sem fogod, ha hisztizik valamiért, mert neked fáj ahogy sír, inkább engedsz. Tudod mi a baj ezzel? Az, hogy a gyerekek nem hülyék és nagyon gyorsan ki fog alakulni a "jó zsaru, rossz zsaru" felállás. Ezzel pedig a feleséged elveivel szembe fogsz menni és az viszont már nem csak rossz férj tulajdonság a szememben, de rossz apa is.

Egy apa nem attól lesz jó apa, hogy jókat lóg, meg kajál a gyerekkel. Számomra ugyanúgy beletartozik, hogy képes ellátni és teljes értékű szülőként gondozni a gyerekét. Természetes, hogy anyuka ebben jobban benne van, hiszen többet van a gyerekkel, de ha megkérném a férjemet, hogy szívja ki a gyerek orrát, vagy pelenkázza át, amíg én épp nyakig vagyok valami másban, ő meg rendszeresen nemet mondana, az nekem rém kiábrándító lenne. Közösen vállaltuk, legalább amikor itthon van, akkor segítsen már be a gyerek körüli dolgokba és ne csak a számára kellemesekbe...

De egyébként tök igazad van. A 13 hónapos gyereknek tökmindegy ki cseréli a pelusát, csak száraz legyen.

Részemről az is felfoghatatlan, hogy anyóst kell hívni, ha valami "meló" akad a gyerekkel. A férfiatlanság netovábbja. Tiszteletem a feleségednek és remélem, hogy neki ez így megfelel.

márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
100%

Néha elgondolkodtató, hogy mégis miért vállalnak gyereket egy ilyen 🤡 emberrel.


Az anyósodnak tökéletesen igaza van.

márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
100%

Én a férjemnek előre megmondtam, hogy ezt a gyereket ketten vállaltuk, ha valami történik velem akkor neki is pont ugyanúgy el kell tudnia látni, mint nekem. Röhögni fogtok, de szülés előtt "levizsgáztattam" belőle hogy mit hol talál a babaszobában, ha kell valami a kórházba tudja behozni, és később is tudja mi a különbség a bundazsák és a hálózsák között és ha szükségem van egy tiszta textil pelenkára tudja melyik fiókba kell nyúlni érte.

A fürdetés az ő feladata, sőt ha otthon van a kakis pelus is az övé... Én cserélek eleget akkor amikor nincs itthon. Az én férjem bepakolja a mosogatógépet, porszívóz, sőt a terhességem alatt a WC-t és a kádat is ő pucolta amikor már nem tudtam hajolni. Ez az igazi munkamegosztás, szép is lenne ha a nem létező kértünk lenne csak az ő feladata...

márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor gondolkodom azon hogy több száz évvel ezelőtt vajon részt vettek-e a férfiak a csecsemő gondozásban. Valamiért nem hinném."


De most 2024-et írunk.

márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!