Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/109 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére személyes tapasztalatom nincs, de szerintem minél idősebb, annál inkább megviseli majd....

Még az a kérdés, hogy a férjed mit szól hozzá, hogy gyerekkel együtt haza akarsz költözni... Tudod, milyen törvények érvényesek rád nézve ilyen helyzetben? Mert ha nem tudtok megegyezni, na az a nemzetközi hercehurca meg fogja viselni a gyereket, téged is.

márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/109 anonim ***** válasza:
100%

Az ő lelkivilága attól menne tönkre, ha együtt maradnának a szülei, mert egy rossz kapcsolat hosszú távon mindhármótok életét mérgezné.

Azért az is fontos infó lenne szerintem, hogy apa milyen állasponton van a válást, a költözést és a kapcsolattartást illetően.

A gyerkőcnek a saját életkori szintjének megfelelően kell mindig elmondani az igazat, annyit, amire kíváncsi. Feje fölött ne legyen veszekedés. Válástól függetlenül szeretve, támogatva legyen, apa részéről is, amennyire csak lehet. Családod ne kezdje el a gyerek apját szapulni a gyerek előtt.

márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/109 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 7 hónapos volt az egyik és 5 éves a másik Fiam, amikor elköltöztem az apjuktól. A nagy sokkal nehezebben viselte, mert az apja volt a mindene. A kicsi még annyira nem fogta fel, később alakult ki nála a kötődés, pár éves korában. Eleinte szerintem nehéz lesz a Te fiadnak is, de a gyerekek rugalmasak. Nálunk apuka kiment külföldre dolgozni, egész jól megszokták, hogy csak szünetben találkoznak. Mellette persze telefonon tartják a kapcsolatot.
márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/109 A kérdező kommentje:
Sajnos egyelőre még nem tudom a pontos törvényeket, minél hamarabb fel fogom venni a kapcsolatot egy ügyvéddel. A gyerek jelenleg csak külföldi állampolgár, gondolom ez is nagyon megneheziti a szituációt. Dr rajta vagyok az ügyön, hogy minél hamarabb megszerezze a magyar állampolgárságot is.
márc. 16. 22:26
 5/109 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ha jó a kapcsolata a gyerekkel, akkor nem valószínű, hogy csak úgy engedni fogja, hogy te elköltözz vele. És ez teljesen érthető is a részéről. És az ország törvényeitől függ, hogy viheted-e egyáltalán.
márc. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/109 A kérdező kommentje:
Igen, itt ez a gond, hogy jó a kapcsolata a gyerekkel és fenyegetőzik is h nem fogja engedni, hogy elvigyem. De úgy érzem ,hogyha itt maradok én fogok ebbe belepusztulni. Szó szerint senkim nincs, egy éve sincs ,hogy itt lakunk,így nem is dolgoztam soha ebben az országban. Mit kezdhetnèk èn itt egyedül, semmi nélkül?
márc. 16. 22:31
 7/109 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell véletlenül az apa aláírása is a magyar állampolgársághoz?
márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/109 anonim ***** válasza:
87%
Muszlim?
márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/109 A kérdező kommentje:

Tudtom szerint nem, már születésekor probáltam elintézni,de a kedves magyar állam nem akart beleegyezni.

A férjemnek 2 családneve van, egy az anyja és egy az apja felől. Viszont ha gyerek születik, akkor a gyerek kapja az anyja csaladnevét és apja egyik vezetéknevét(nem mind a kettőt)

Pl. Ha a férjem neve Nagy Kis Lajos és az én nevem Kutasi Éva, akkor a gyerekünk neve Nagy Kutasi Ferenc . Nem tudom mennyire érthető....

S akkor itt jön a bibi,mivel otthon nálunk ilyen nem létezik, csak olyan opció hogy a gyerek az apan mindkét családnevét örökli...ezért azt mondta anno a magyar állam,hogy vagy megváltoztatom a gyerek nevét, vagy kérek egy bizonyítékot az itteni államtól,hogy itt ez a szokás. Kértem is nem olyan rég, de még mindig várok rá....

márc. 16. 22:44
 10/109 A kérdező kommentje:
Nem muszlim, dél európai
márc. 16. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!